FILTR

Cena

od 
do 

Szerokość:

od 
do 

Głębokość:

od 
do 

Wysokość:

od 
do 
Kategorie

Szafy przesuwne

Szafy przesuwne do sypialni cieszą się od kilkunastu już lat bardzo dużą popularnością. Zdominowały one pozostałe rozwiązania, w tym tradycyjnie otwierane, gotowe szafy. Powodów tego na pewno jest kilka, ale jednym z podstawowych jest to, że są one wyjątkowo pojemne i funkcjonalne. Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie tego rodzaju szafy? Tak naprawdę praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Często kupowane są nowoczesne szafy przesuwne do sypialni, jak również do salonu, przedpokoju czy pokoju dziecka.

Szafa przesuwna do sypialni o małej powierzchni

Małe wnętrza zawsze ograniczają aranżację, która niekiedy staję się nie lada wyzwaniem. Stąd też zanim zaczniemy urządzanie, powinniśmy dokładnie wszystko przemyśleć i rozplanować. Tylko w taki sposób zyskamy funkcjonalne i praktyczne wnętrze. I dlatego jeżeli zastanawiamy się nad zakupem szafy, to idealna będzie szafa przesuwna do sypialni. Powód? Bezpośrednio przy niej możemy postawić łóżko, dzięki czemu każdy centymetr zostanie wykorzystany, co w przypadku tradycyjnej szafy nie byłoby możliwe. Wszystko przez otwierane drzwi, które powodują, że nie można niczego postawić bezpośrednio przed szafą. Stąd też szafa przesuwna do sypialni to strzał w dziesiątkę!

Nowoczesne szafy przesuwne do sypialni

Oferta szaf z drzwiami przesuwnymi jest bardzo szeroka. Nie ma zatem najmniejszego problemu, aby dopasować ją do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. Jeżeli chodzi o nowoczesne szafy przesuwne do sypialni, to praktycznym i popularnym rozwiązaniem są fronty z lustrami, w których można zobaczyć się od stóp do głów. Ale to nie jedyna możliwość, ponieważ sypialnia szafa przesuwna może posiadać również fronty z laminatu imitującego drewno, na wysoki połysk, z rattanu, czy też z fototapetą. A zatem szafy przesuwne sypialnia to ogrom możliwości, które ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Bo w dzisiejszych czasach można mieć taką szafę, o jakiej się tylko zamarzy!

Szafy przesuwne do sypialni i ich funkcjonalność

Aby szafa przesuwna do sypialni spełniała swoje zadanie, musi być m.in. pojemna. Z racji tego, że większość z nas nie może sobie pozwolić na garderobę, to zazwyczaj szafy przesuwne do sypialni spełniają jej zadanie. A to oznacza, że muszą pomieścić wszystko to, czego nie chcemy eksponować. I nie ogranicza się to wyłącznie do ubrań, typu bluzki, spodnie czy sukienki, ale również bielizny, skarpetek, pasków, butów, apaszek itd. Można byłoby jeszcze wymieniać całkiem sporo rzeczy, ale to wszystko sprowadza się do jednego, mianowicie musimy przemyśleć jak dużo półek potrzebujemy, aby sypialnia szafa przesuwna posiadała. Bowiem jedne szafy przesuwne sypialnia mają głównie miejsce na to, aby wieszać ubrania na wieszakach, a drugie odwrotnie. Skupiają się na półkach, a mniej miejsca jest na zawieszenie odzieży.

Niektóre nowoczesne szafy przesuwne do sypialni wyposażone są dodatkowo w wysuwane na prowadnicach kosze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie i idealnie sprawdza się w przypadku bielizny czy pasków. Ułatwia też znalezienie odzieży o małych rozmiarach i niewątpliwie pomaga utrzymać ład i porządek wewnątrz szafy. Innymi słowy szafy przesuwne do sypialni z wysuwanymi szufladami są bardzo przydatne i warte rozważenia.

Głębokość szafy i jej znaczenie

To, jaka szafa będzie głęboka nie jest bez znaczenia. Ta informacja szczególnie ważna jest dla tych osób, które sypialnia szafa przesuwna zamawiana będzie na wymiar. Bo gotowe szafy przesuwne do sypialni robione są w standardzie, ale jeżeli zamawiamy je na wymiar, to wtedy panuje całkowita dowolność. A jeśli chcemy, aby szafy przesuwne sypialnia pomieściły sukienki, marynarki i płaszcze na wieszakach, to głębokość takich szaf nie może być mniejsza niż 55 cm. Dzięki temu będą one mogły wisieć swobodnie i sprawią, że unikniemy niepotrzebnych zagnieceń.

Ale to nie wszystko. Głębokie głębokie szafy przesuwne sypialnia pozwalają na przechowywanie z brzegu odzieży, którą nosimy na co dzień, natomiast w głębi tej, którą zakładamy od święta. W znacznym stopniu ułatwia to kompletowanie stroju na następny dzień. Można też głęboko chować to, co nie pasuje na porę roku, którą aktualnie mamy za oknem. Stąd też jeśli tylko mamy możliwość, aby szafy przesuwne sypialnia były głębokie, to polecamy decydować się właśnie na takie, ponieważ przekłada się to na pojemność i funkcjonalność. 

Szafy przesuwne efektowne i praktyczne

Nowoczesne szafy przesuwne do sypialni są efektowne i bardzo często to właśnie design jest tym, na co zwracamy uwagę. Jednak sypialnia szafa przesuwna to nie tylko fronty, ale również to co wewnątrz. I to właśnie to ma wypływ na to, czy szafa przesuwna do sypialni jest funkcjonalna. A wnętrze możemy dostosować do indywidualnych potrzeb za sprawą organizerów, półek na buty oraz wieszaków na torebki bądź krawaty. Szafy przesuwne do sypialni mogą mieć takie organizery oryginalne, jeżeli zadbamy o to na etapie projektowania lub dokupione osobno. Dzięki takiemu zastosowaniu sypialnia szafa przesuwna będzie uporządkowana i każdy drobiazg będzie miał w niej swoje miejsce.

Jeżeli szafa przesuwna do sypialni znajduje się w pomieszczeniu bez okien, to warto zadbać o jej wewnętrzne oświetlenie. Wystarczy, że umieścimy wewnątrz lampkę na baterię, którą można przykleić do górnej części szafy, aby z łatwością można było znaleźć w niej konkretną rzecz, bez konieczności włączania światła głównego... Takie nowoczesne szafy przesuwne do sypialni to gwarancja satysfakcji i funkcjonalności!