FILTR

Cena

od 
do 

Szerokość:

od 
do 

Głębokość:

od 
do 

Wysokość:

od 
do 
Kategorie

Szafy przesuwne

Szafy przesuwne do salonu, to bardzo praktyczne i popularne rozwiązanie. Jeszcze jakiś czas temu w salonach mogliśmy się spotkać wyłącznie z szafami, które miały tradycyjne otwieranie na boki. Jednak odkąd pojawiły się nowoczesne szafy przesuwne do salonu, to z miejsca podbiły one serca ogromnej grupy osób. Początkowo taki system montowany był wyłącznie w drzwiach zamawianych na wymiar, natomiast dziś posiadamy już bardzo duży wybór gotowych, wymiarowych, które możemy kupić od ręki.

Szafy przesuwne do salonu - układ półek

Na etapie wybierania szafy, musimy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i dostosować do nich rozkład półek. Jeżeli szafy przesuwne do salonu, jakie wybieramy mamy z kimś dzielić, to zastanówmy się czy lepszym rozwiązaniem będzie kupno takiej, która ma jeden drążek na wieszaki, ale za to dwie sekcje z półkami, czy też dwa drążki, a wspólne szafki. Decyzję należy uzależnić od tego, jakich ubrań mamy więcej, czy tych, które przechowujemy na wieszaku, czy poukładanych na półkach. Nowoczesne szafy przesuwne do salonu posiadają niekiedy również szuflady, co również jest bardzo praktyczne i godne rozważenia.

Szafy przesuwne do salonu i ich zalety

Główną zaletą, jakie posiadają szafy przesuwne do salonu to rzecz jasna system otwierania drzwi. Dzięki temu, że podczas otwierania nie wymagają one dodatkowego miejsca, to w ich bezpośrednim sąsiedztwie można ustawić fotel czy stoli kawowy. Co więcej taka szafa nie blokuje dostępu do światła, co jest również istotne. Nowoczesne szafy przesuwne do salonu wyposażone są w wysokiej jakości mechanizmy, które gwarantują niezawodność przez długie lata.

Szafy przesuwne do salonu to doskonały pomysł, jeśli wnętrze jest małe i wąskie. Powodem jest oczywiście to, że w przeciwieństwie to tradycyjnych zabierają dodatkowej przestrzeni podczas korzystania z nich, czyli w trakcie otwierania. W przypadku małych pomieszczeń, w których nie możemy pozwolić sobie na dodatkowe meble w postaci chociażby komody, to warto zdecydować się na nowoczesne szafy przesuwne do salonu, które posiadają szuflady. Natomiast jeśli dysponujemy meblami z szufladami, to wtedy kupując szafę, możemy wybrać taką, która ma tylko drążek na wieszaki i półki.

Niezawodne nowoczesne szafy przesuwne do salonu

Nowoczesne szafy przesuwne do salonu oprócz tego, że charakteryzują się ciekawym i modnym designem, to są też wykonane z materiałów o bardzo wysokiej jakości. Znajdujące się w naszej ofercie szafy przesuwne do salonu wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, które mają na celu zapobiegać temu, aby podczas otwierania i zamykania drzwi przesuwnych, nie zdarzyła się sytuacja, że wypadną one z torów. Ponadto wszystkie profile oraz prowadnice zabezpieczone są przed korozją.

Kolejną istotną kwestią, której nie można pominąć jest jakość płyty. Niezależnie od tego, czy jest ona laminowana czy też lakierowana, musi być na tyle wysoka, aby w trakcie użytkowania nic się z nią nie działo. Chodzi tutaj przede wszystkim o ścieralność powierzchni podczas czyszczenia. Zakupione w naszym sklepie szafy przesuwne są wolne od ryzyka, że po jakimś czasie płyta będzie się odbarwiać, czy zmieniać swój wygląd, czego powodem miałoby być jej czyszczenie.

Fronty dobrane do styli salonu

W przypadku tradycyjnych wnętrz, dużym powodzeniem cieszą się szafy przesuwne do salonu imitujące drewno. Jednak jeśli nasz salon urządzony jest w stylu nowoczesnym, to również szafa powinna taka być. I tutaj ciekawym pomysłem może okazać się zastosowanie kolorowego szła lub dekoracyjnych paneli. W ostatnim czasie furorę robią też panele dekoracyjne 3D... Na jakie się zdecydujemy? Wybór zależy wyłącznie od nas i nasze gustu...