FILTR

Cena

od 
do 

Szerokość:

od 
do 

Głębokość:

od 
do 

Wysokość:

od 
do 
Kategorie

Szafy uchylne

Szafy uchylne do salonu

Szafy uchylne do salonu są zakupem długoterminowym. Dlatego też warto rozważyć każdy aspekt i podjąć świadomą decyzję. Na zakup wpływają różne kwestie — kolor, styl, materiał, a także rodzaj drzwi. Zainspiruj się naszą kolekcją!

Szafy uchylne do salonu — tradycja we współczesnym wzornictwie

Rodzaj szafy, w której drzwi przymocowane są za pomocą zawiasów, nazywane są uchylnymi. Jest to klasyczne rozwiązanie wykorzystywane w meblach. Drzwi uchylne pojawił się na rynku wcześniej niż przesuwne. Pomimo tego podążają za duchem czasu i aktualnymi trendami w branży wnętrzarskiej. Są nadal praktyczne, spełniają współczesne wzornictwo i są zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania. Dzięki skrupulatnym mechanizmom zawiasów i ich rozmiarom, charakteryzującym się milimetrową precyzją, te elementy konstrukcyjne stają się jeszcze bardziej wszechstronne. Z kolei ich jakość bardziej widoczna. Elementy zamykające są dziś przekształcone w cenne detale projektu szaf.

Drzwi uchylne mogą współpracować z szafami zaprojektowanymi w dowolnym kształcie. W tym z projektami narożnymi. Za przykład z oferty AMDK może posłużyć tutaj model Nano (NA1 L/P). 

Wiele osób decyduje się na to tradycyjne rozwiązanie z kilku istotnych powodów. Po pierwsze — szafy uchylne zapewniają lepszą widoczność całej zawartości wnętrza. W przeciwieństwie do drzwi przesuwnych te uchylne po otwarciu nie zakrywają żadnej części mebla.

Co więcej, na wewnętrznej części drzwi uchylnych możesz zawiesić akcesoria, takie jak szaliki, czy też paski. W ten sposób możesz zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. 

Którą szafę uchylną do salonu wybrać?

Ten rodzaj szafy wymaga dodatkowej przestrzeni, aby można było swobodnie ją otwierać. Dlatego tak istotne jest przemyślane wybranie odpowiednich wymiarów.

W naszej ofercie szafy uchylne do salonu dostępne są w różnych wykończeniach. W zależności od preferencji możesz uzyskać dowolny projekt lub kolor drzwi. Wybieraj spośród modeli z lustrem, widocznymi półkami, czy też mniejszymi szufladami. Szafy te mają również wiele opcji przechowywania, przegród oraz głębokości. Nie zapomnij także przyjrzeć się uchwytom. Są one dostępne w wielu stylach i opcjach. Dzięki temu będziesz mógł precyzyjnie dobrać każdy akcent. 

Pamiętaj, aby wybrać projekt szafy, który będzie dobrze komponował się z wyglądem całego pomieszczenia. Jeśli preferujesz współczesny wygląd — możesz wybrać całkowicie gładką powierzchnię. Jak w projekcie Primo (PSZ80). W klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się drewno. Asortyment tej kategorii uzupełniają również starannie zaplanowane detale. Takie jak wbudowane oświetlenie. Przykładem takiego modelu jest szafa 100 Xelo.