Filtr

Cena

od 
do 
Kategorie

Lustra

Lustra do łazienki

Aranżując wnętrze, z pewnością będziemy poszukiwać właściwego lustra do łazienki. To element wyposażenia, który znajdziemy w pomieszczeniu, z którego każdego dnia wszyscy domownicy korzystają nawet kilkakrotnie.

Lustra łazienkowe w aranżacji wnętrz

Łazienka jest wdzięcznym pomieszczeniem do aranżacji. Pozwala na ukazanie potencjału projektanta, jego umiejętności zagospodarowania przestrzeni w sposób maksymalnie użyteczny i jednocześnie zgodny z obowiązującymi trendami i oczekiwaniami klienta.

Sposoby na małą łazienkę – lustro od strony praktycznej

Projektując łazienkę, nie można zapomnieć o lustrze. Powinno ono być tak dobrane, aby nie tylko umożliwiało wygodne wykonanie codziennej toalety, ale również podnosiło walory użytkowe pomieszczenia. Odpowiednio dobierając kształt, oprawę, wielkość lustra do łazienki możemy zretuszować pewne niedociągnięcia architektoniczne, i tak np.:

• do pomieszczenia, którego układ przyłączy i drzwi bezwzględnie sugeruje umiejscowienie lustra na krótszej ścianie, najlepiej wybrać lustro do łazienki w układzie poziomym, które optycznie usunie dysproporcje wielkości ścian, wydłuży łazienkę,

• dla nadania pomieszczeniu lekkości, przestronności – w przypadku niskich łazienek - warto rozejrzeć się za modelami luster wąskich, ale stosunkowo wysokich,

• montując lustro łazienkowe na całej ścianie, np. tej z umywalką, optycznie zwiększymy powierzchnię małej łazienki niemal dwukrotnie.

Czym kierować się, dobierając wykończenie lustra i jego wielkość?

Lustro powinno być zarówno praktyczne, jak i dostatecznie ozdobne, aby odpowiednio podkreślić charakter miejsca, w którym będzie zamontowane. Biorąc pod uwagę lustra do łazienek mamy do dyspozycji różne kształty i możliwości montażu, a mianowicie:

• Lustra łazienkowe poziome

• Lustra łazienkowe pionowe

• Lustra wklejane

• Lustra na ramie drewnianej

• Lustra zintegrowane z szafkami łazienkowymi

• Lustra przesuwne montowane na półkach. Lustro do łazienki powinno być dobrane wielkością i wysokością montażu do wzrostu wszystkich domowników korzystających z niego na co dzień. Ważne jest, aby optycznie doświetlało wnętrze. Lustro do łazienki powinno być umieszczone w takim miejscu, by wzmocnić sztuczne światło z kinkietów lub naturalne, słoneczne, które wpada do pomieszczenia za pośrednictwem okna.

Sposób mocowania lustra dobierz do rodzaju lustra

Szukając odpowiedniego lustra łazienkowego, warto rozważyć różne możliwości jego mocowania. Do najpopularniejszych stosowanych rozwiązań zaliczyć można: • Lustra wklejane, polecane w przypadku luster ciętych na wymiar, • Lustra zawieszane – osadzone w ramie drewnianej, stalowej, bądź łącznie z szafką łazienkową. Kierując się dobrym smakiem i chęcią spełnienia potrzeb naszych klientów, w naszym sklepie AMDK meble, oferujemy szeroki wybór luster do łazienek oraz wyposażenia dodatkowego w postaci mebli łazienkowych. Dzięki nim stworzysz łazienkę, którą pokochasz Ty i Twoi najbliżsi.