Przedpokój, czyli pierwsze wrażenie po wejściu do domu

Przedpokój, czyli pierwsze wrażenie po wejściu do domu

Każde pomieszczenie w domu zasługuje na odrobinę uwagi. To dotyczy także mebli w przedpokoju, który powinien robić pozytywne wrażenie i zachęcać gości do przejścia dalej, w głąb apartamentu. Wskazane również, aby było w nim dość miejsca na spokojne zdjęcie płaszcza i butów. Jak zatem funkcjonalnie urządzić przestrzeń przy wejściu do domu lub mieszkania?

Pojemne szafy do przedpokoju

Przedpokój powinien zapewniać domownikom i gościom przynajmniej minimum komfortu. Oczywiście, jeśli pomieszczenie jest nieduże albo szczególnie wąskie, to masz nieco utrudnione zadanie. Nadal jednak możesz zadbać o to, aby dało się po nim wygodnie poruszać. Dzięki wyborowi małej, ale pojemnej szafy albo nawet samego wieszaka na kurtki, nie wykorzystasz dużej ilości miejsca, a będziesz miał gdzie trzymać odzież wierzchnią. Ważna jest również szafka lub półka na buty. Dopasuj ją stylem do mebla przeznaczonego na ubrania. Poza tym, mając wąski korytarz, zadbaj o to, aby poszczególne elementy wyposażenia nie znajdowały się przy ścianach, równolegle do siebie. W ten sposób dodatkowo zmniejszysz przestrzeń.

W naszej ofercie znajdziesz wiele atrakcyjnych szaf do małych, jak i dużych przedpokojów. Jeśli masz do dyspozycji sporej wielkości hall, polecamy szczególnie pojemne szafy typu komandor. Umożliwiają one schowanie nie tylko odzieży, ale również odkurzacza, środków czystości, narzędzi i innych rzeczy potrzebnych w mieszkaniu. Wbrew pozorom w niewielkim przedpokoju czasami również sprawdza się ten rodzaj szafy. Pozwala bowiem ograniczyć ilość mebli, gdyż tak samo obuwie, jak i ubrania można przechowywać w jednej garderobie. Łatwiejsze staje się wówczas również utrzymanie porządku.

Lustra i inne elementy wyposażenia

Poza meblami warto umieścić w korytarzu kilka dodatków. Jednym z nich może być na przykład lustro, które optycznie powiększy przestrzeń. Dzięki wyborowi produktu z piękną ramą będzie on również doskonałym elementem upiększającym przedpokój. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest także wybór szafy z lustrem. Może być ono umieszczone nawet na całej wysokości tego mebla. Wówczas otoczenie będzie bardziej atrakcyjne, a poza tym przed wyjściem z domu będziesz mógł sprawdzić, jak wyglądasz.

Inne dodatki, które warto umieścić w korytarzu, to zdjęcia rodzinne, obrazy albo kwiaty. Nie zajmują one dużo miejsca, a sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Roślinę można ustawić na przykład na szafce do butów. Jeśli masz do dyspozycji więcej miejsca, warto pomyśleć również o krzesełku czy ławce, na której będzie można usiąść i wygodnie założyć obuwie. Poza tym w przedpokoju mogą pojawić się różnego rodzaju tkaniny, takie jak serwetki pod doniczki albo poduszki na siedzisko.

Oświetlenie korytarza

Ważną rolę odgrywa również oświetlenie. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest montaż centralnego światła oraz kilku dodatkowych, punktowych lampek. Warto zadbać, aby one również stanowiły ciekawą ozdobę przedpokoju. Jeśli hall jest duży, a w dodatku posiada klatkę schodową, to warto zastosować dodatkowo drobne diody, które będą go delikatnie oświetlać. Takie produkty mogą być tak ustawione, aby włączały się automatycznie tylko na kilka godzin nocnych. Dobierając źródła światła w sposób przemyślany, sprawisz, że przestrzeń łącząca pozostałe pomieszczenia, będzie bardziej przytulna, a zarazem funkcjonalna i bezpieczna.