Jak funkcjonalnie urządzić garderobę?

Jak funkcjonalnie urządzić garderobę?

Przestronne pomieszczenie na ubrania i buty stanowi marzenie wielu kobiet. Wbrew pozorom jednak, chętnie decydują się na nie również mężczyźni. Duża garderoba ułatwia utrzymywanie porządku i pozwala podzielić rzeczy według ich przeznaczenia. Dzięki temu jesteś w stanie szybciej znaleźć odzież, którą chcesz akurat założyć. Ponadto Twoje ubrania nie gniotą się tak często, gdyż mają dość miejsca na wieszakach i półkach.

Gdzie umieścić garderobę?

Jeśli budujesz albo remontujesz dom i zastanawiasz się nad stworzeniem garderoby, rozważ także miejsce, w którym miałaby się znaleźć. Zazwyczaj najwygodniej jest urządzić to pomieszczenie w pobliżu sypialni. Dzięki temu nie musisz co rano chodzić po całym domu w piżamie, aby odszukać odpowiedni strój do pracy.

Oczywiście, nie zawsze rozkład pomieszczeń pozwala na zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, jak by się chciało. Jeśli jednak obecnie nie masz odpowiedniego pokoju na garderobę, nie przejmuj się. Jednym ze stosunkowo prostych rozwiązań jest podzielenie któregoś pomieszczenia na dwa mniejsze, poprzez postawienie dodatkowej ściany. Mając na przykład przestronną sypialnię, kosztem jej metrażu, możesz zyskać więcej przestrzeni dla swoich ubrań. W ten sam sposób da się oczywiście postąpić także z innymi pokojami. Najłatwiej jest jednak, kiedy planuje się stworzenie garderoby na etapie budowy domu, a właściwie jego projektowania. Wówczas możesz przeznaczyć na to pomieszczenie tyle miejsca ile chcesz i umieścić je tam, gdzie Ci najbardziej pasuje.

Wygląd przestrzeni na odzież

Pośród garderób można wyróżnić przestrzenie, które wyglądają jak trochę większa szafa oraz pokoje, będące jednocześnie domowymi przymierzalniami. Duże znaczenie w tym kontekście ma ilość miejsca, którą dysponujesz. Istotny jest także Twój pomysł i oczekiwania. Najwygodniejsze są oczywiście garderoby, w których możesz do woli mierzyć swoje ubrania. Wówczas poza półkami, szufladami i wieszakami na ciuchy będziesz potrzebować szczególnie dobrego oświetlenia oraz dużego lustra. Poza tym z pewnością przyda się jakiś stołek lub ławeczka, na której będziesz mógł usiąść chociażby podczas wiązania butów. Jeśli wyposażasz właśnie przestronną garderobę połączoną z przymierzalnią, nie zapomnij o wygodzie poruszania się. Zaprojektuj pomieszczenie tak, aby korzystanie z niej było dla Ciebie jak najbardziej komfortowe.

Dobra szafa też zdaje egzamin

Nie każdy dom czy mieszkanie posiada wystarczający metraż, aby zorganizować w nim osobną garderobę. Odpowiednia szafa nie musi być jednak gorsza od takiego pomieszczenia. Najważniejsze, aby Twoje ubrania nie gniotły się przez to, że trzymasz je ściśnięte jedno na drugim. Zamiast oddzielnego pokoju możesz po prostu zainwestować w pojemny mebel, który doskonale przechowa wszystkie Twoje ubrania. Warto zadbać, aby posiadał on na drzwiach duże lustro albo postawić je obok. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie przyjrzeć się swojemu odbiciu, zanim zdecydujesz się wyjść z domu w którymś ze strojów.

Pośród naszych produktów znajdziesz wyposażenie do garderoby oraz meble, za pomocą których urządzisz sypialnię. Proponujemy między innymi różnorodne, funkcjonalne szafy wykonane z wysokiej jakości materiałów. W nich znajdzie się miejsce na odzież wierzchnią, bieliznę, codzienne oraz wizytowe ubrania. Zachęcamy do przyjrzenia się tym produktom. Z nami urządzisz wymarzoną garderobę.