Funkcjonalne łóżka z szufladami: jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania?

Funkcjonalne łóżka z szufladami: jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania?

Zaplanowanie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania nie jest łatwe. Szczególnie w niewielkim mieszkaniu i przy licznej rodzinie. Warto w pomysłowy sposób zagospodarować każdy dostępny zakamarek. Jak wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem do przechowywania? Przeczytaj i przekonaj się, czy funkcjonalne łóżko z szufladami sprawdzi się w Twojej sypialni!

Miejsce pod łóżkiem – dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Standardowe łóżko ma ok. 50 cm wysokości, co sprawia, że pod nim pozostaje co najmniej kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni. Wykorzystanie jej to jeden ze sposobów na praktyczne zagospodarowanie miejsca w sypialni. Rzeczy można przechowywać w pokrowcach czy pudłach. Ten sposób sprzyja jednak gromadzeniu się kurzu. Aby zachować miejsce pod łóżkiem w czystości, trzeba przy każdym sprzątaniu wyciągać wszystkie kartony lub pudełka, co jest uciążliwe. Dużo lepiej sprawdzą się funkcjonalne łóżka z szufladami lub pojemnikiem na pościel. Nie przedostaje się do nich kurz, dzięki czemu łatwiej zachować czystość w sypialni.

łóżko z pojemnikiem

Funkcjonalne łóżka z szufladami do sypialni – dlaczego warto?

Funkcjonalne łóżko z szufladami to doskonała opcja do niewielkich mieszkań. Z powodzeniem zastąpi inny mebel do przechowywania – na przykład komodę czy skrzynię na pościel. Jest to oszczędność pieniędzy, gdyż każdy dodatkowy element wyposażenia podwyższa cenę aranżacji sypialni.

W szufladach od łóżka możesz przechowywać wiele rzeczy – nie tylko pościel, ale też sezonowe ubrania czy ozdoby. Łatwo jest wyciągać z nich przedmioty, gdyż nie trzeba sięgać na wysokie półki czy zaglądać w inne trudno dostępne schowki. Ponadto dzięki rezygnacji z kolejnego mebla, zachowujesz miejsce. Przy niewielkim metrażu jest to bardzo ważne. Sypialnia urządzona w sposób minimalistyczny wydaje się przestronniejsza i sprzyja relaksowi.

Funkcjonalne łóżko z szufladami dla dzieci

Łóżka z szufladami do przechowywania świetnie się sprawdzają nie tylko w sypialniach małżeńskich. To również idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego. Sypialnie naszych pociech nierzadko są niewielkie, a muszą pomieścić wiele mebli – nie tylko łóżko do spania czy szafę z ubraniami, ale także biurko do odrabiania lekcji. Ponadto powinno się w nich znaleźć miejsce na pomoce naukowe, zabawki czy przedmioty związane z zainteresowaniami. Zorganizowanie miejsca na te wszystkie rzeczy staje się jeszcze większym wyzwaniem, kiedy w jednej sypialni mieszka rodzeństwo. Funkcjonalne łóżka z szufladami są w takim wypadku jednym z najlepszych rozwiązań. Nasza propozycja łóżko Como i łóżko Mobi

łóżko dziecięce z pojemnikiem na zabawki

Łóżko z szufladami zapewnia praktyczne zagospodarowanie miejsca pod meblem. Można tam przechowywać między innymi sezonowe ubrania, książki czy gry planszowe, zabawki, a także sprzęt sportowy. Wysuwane szuflady są wyjątkowo wygodne w użyciu. Poradzi sobie z nimi nawet młodsze dziecko, które dzięki nim nauczy się utrzymania porządku. Nietrudno mu będzie również samodzielnie schować pościel czy znaleźć potrzebną rzecz w schowku. Ponadto funkcjonalne łóżka z szufladami dostępne w AMDK meble idealnie wpisują się w modny i nowoczesny wystrój pokoju dla nastolatka czy dziecięcego. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli w atrakcyjnych kolorach.

Łóżko z szufladami czy pojemnikiem na pościel – co wybrać?

Łóżka z szufladami to nie jedyne rozwiązania gwarantujące dodatkowe miejsce do przechowywania. Istnieją także modele z jednym pojemnikiem na pościel. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Łóżka z szufladami są wygodniejsze w użyciu – szczególnie dla dzieci. Szuflady są mniejsze, dzięki czemu łatwiej odnaleźć w nich potrzebną rzecz. Można także przeznaczyć każdą z nich na inną kategorię przedmiotów. Pozwoli to zachować porządek.

Kolejną zaletą szuflad jest to, że można je zdemontować i uzyskać lekkie łóżko na wyższych nogach. Stwarza to możliwość delikatnej modyfikacji aranżacji. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie w każdym pokoju zmieści się łóżko z szufladami. Dookoła trzeba pozostawić wystarczająco dużo miejsca, by móc je swobodnie wysunąć, co może być trudne w niewielkim pomieszczeniu.

Pojemnik na pościel jest duży i otwierany od góry. Podnosząc stelaż, uzyskujesz dostęp do wszystkich rzeczy równocześnie. Specjalne systemy hydrauliczne ułatwiają otwieranie pojemnika, jednak może być ono problematyczne dla dzieci i osób o niższym wzroście. Decydując się na łóżko z pojemnikiem, warto także postawić na organizery. Duża przestrzeń schowka utrudnia zachowanie porządku i sprawia, że poszczególne przedmioty mogą się wymieszać. Zaletą łóżka z pojemnikiem jest to, że nie trzeba zachowywać dużo przestrzeni wokół, by otworzyć schowek.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK dotyczące łóżek dla dzieci i z pojemnikami:

Wybierz najmodniejsze łóżko młodzieżowe do pokoju

Łóżko z pojemnikiem czy bez? Jaki model wybrać do sypialni

Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?


Komentarze