Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?

Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?

Odpoczynek, komfort, dobre samopoczucie – to najważniejsze wartości, którymi powinniśmy się kierować podczas urządzania własnego mieszkania. Aby zadbać o jakość życia, należy zainwestować w funkcjonalne i wygodne meble, które zapewnią odpowiednie warunki do relaksu. Szczególna rola jest przypisana sypialni i łóżkom, bowiem spokojny, zdrowy sen odpowiada za regeneracje sił oraz przygotowuje organizm do wytężonej pracy fizycznej i umysłowej. Czy te warunki mogą zostać spełnione w przypadku niewielkiego metrażu? Oczywiście! Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jakie łóżka wybrać do małej sypialni.

Wygodne łóżko a mała sypialnia w bloku

Jak wiemy, sypialnie w blokach nie imponują rozmiarami, stąd zakup odpowiedniego łóżka musi być przemyślaną decyzją. Najlepszym wyborem będą meble o lekkiej konstrukcji i w jasnej kolorystyce. Te warunki spełniają nowoczesne drewniane stelaże w łóżkach z kolekcji Havana oraz Pause. Surowa prostota, brak zdobień oraz krzykliwych wzorów nie powoduje efektu przeładowania, co sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i pojemniejsza niż w rzeczywistości. W małej sypialni sprawdzą się również praktyczne łóżka Lili, Smile czy Lori posiadające dodatkowe schowki, jak pojemniki na pościel, które sprytnie ukryją nadprogramowe przedmioty i pomogą zapanować nad codziennym domowym chaosem.

Małe łóżka do sypialni dziecięcej

Rzeczywistość pokazuje, że mała sypialnia powinna składać się z niewielkich mebli. Czy ta reguła sprawdza się w pokojach dla dzieci? Jak najbardziej! Najpopularniejsze łóżka dziecięce z materacem, takie jak Trend czy Sigma, mają szerokość 90 cm i taki rozmiar jest wystarczający dla wygodnego i komfortowego odpoczynku. W pokojach dla nastolatków sprawdzą się nieco bardziej rozbudowane miejsca do spania, jak w przypadku Como, Next i Tablo. Dodatkowe pojemniki i szuflady pomieszczą prywatne skarby, a półki u wezgłowia zastąpią nocną szafkę, na której zazwyczaj ustawiamy lampkę nocną lub kładziemy książki. Jeżeli potrzebujesz mebli dla więcej niż jednego dziecka, wybierz łóżko piętrowe Mobi lub Marcin – dzięki oszczędności miejsca, zyskasz dodatkową przestrzeń do nauki i zabawy.

Łóżka rozkładane do nowoczesnej sypialni

Z czasów dzieciństwa pamiętamy toporne i brzydkie tapczany, których składanie i rozkładanie nie należało do najprostszych czynności. Na szczęście te czasy dawno minęły i dzisiejsze rozkładane łóżka są nowoczesnymi, bardzo praktycznymi i oryginalnymi meblami, wprost stworzonymi do niewielkich przestrzeni. Rozkładane łóżka Duo A, B i C będą najlepszym rozwiązaniem dla małych, wąskich pokoików w kształcie prostokąta, które ograniczają swobodny dostęp do klasycznego, pełnowymiarowego łóżka. Te nowoczesne tapczany potrafią w mgnieniu oka zwiększyć swoje rozmiary ponad dwukrotnie, tworząc wygodną i komfortową przestrzeń noclegową na dwóch osób. Jeżeli potrzebujesz miejsca do spania dla gości, rozkładane łóżko powinno stać się twoim naturalnym wyborem.

Mała sypialnia jest prawdziwym wyzwaniem aranżacyjnym, szczególnie dla osób dekorujących swoje pierwsze własne mieszkanie. Na szczęście szeroki wybór wygodnych i funkcjonalnych mebli do sypialni pozwala w łatwy i szybki sposób stworzyć idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Dobrze dobrane łóżko, uzupełnione pasującymi, równie funkcjonalnymi sprzętami domowymi, jak szafy przesuwne czy szafy przesuwne z lustrem, stworzą w małej sypialni prawdziwą strefę komfortu, wolną od pośpiechu i negatywnych myśli. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wam słodkich snów! Wszystkie wymienione modele mebli, znajdziesz na naszej stronie.


Komentarze