Materace bonellowe

Kategorie

Jest 4 produktów.

Właściwy materac decyduje o komforcie wypoczynku. Właśnie dlatego tak ważny jest zakup odpowiedniego egzemplarza. Kluczowe znaczenie mają rozmiar oraz materiał, z którego powstał. W naszej ofercie prezentujemy modele przeznaczone dla różnych grup użytkowników. Do najpopularniejszych z nich niewątpliwe należą materace sprężynowe. Charakteryzuje je duża różnorodność, dlatego z łatwością można znaleźć ten idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Przedstawiamy warianty, które znalazły się w ofercie sklepu oraz wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać właśnie materac sprężynowy.

Nowoczesny materac sprężynowy kieszeniowy

W tej kategorii produktów wyróżnia się materace sprężynowe kieszeniowe oraz bonellowe. Na pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, składają się specjalne kieszenie z materiału, w których umieszczono sprężyny. Każda z nich działa samodzielnie, co wpływa na wyjątkową elastyczność konstrukcji. Otaczają je specjalne pianki – wysokoelastyczne, poliuretanowe, lateksowe czy termoelastyczne. Dzięki temu sama sprężyna nie ma kontaktu z ciałem.

Szczególną wygodę użytkowania zapewniają materace zwane multipocket z największą liczbą kieszeni, które gwarantują najpełniejsze podparcie dla ciała. Umieszczone w nich sprężyny cechuje niewielka średnica.

Co ważne, materace sprężynowe kieszeniowe doskonale dopasowują się do ciała leżących na nich osób, dzięki czemu świetnie nadają się dla par. Ruchy śpiącej z nami osoby stają się niemal nieodczuwalne. Nie ma też większego znaczenia różnica wagi partnerów, ponieważ sprężyny kieszeniowe zapobiegają wykrzywianiu się materaca w którąkolwiek stronę. Co ważne, nowoczesne produkty tego typu nie wydają irytujących dźwięków, które mogą uprzykrzyć wypoczynek.

Materac sprężynowy bonnellowy

Materac sprężynowy bonnellowy to klasyka. Tworzą go połączone ze sobą sprężyny o wysokiej wytrzymałości powierzchniowej. Ich kształt przypomina klepsydrę, a łączy je mocny drut. Podobnie jak w wariancie kieszeniowym otaczają je specjalnie dobrane warstwy pianki.

Tego typu materace charakteryzuje wysoka odporność na obciążenia. Z tego względu z powodzeniem mogą z nich korzystać choćby mężczyźni o wyższej wadze. Świetnie sprawdzają się w użytkowaniu jednoosobowym lub w przypadku, gdy śpiące na nich osoby mają zbliżoną masę ciała.

Kiedy wybrać materac sprężynowy 90x200 cm a kiedy 180x200 cm?

Równie ważny jak rodzaj materaca okazuje się jego rozmiar. Tutaj przede wszystkim należy zdecydować, czy zależy nam na łóżku pojedynczym, czy podwójnym. Często wybierane rozwiązanie dla jednej osoby to materac sprężynowy 90x200 cm. Zajmuje on niewiele miejsca, dlatego zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu. To modele bardzo często umieszczane w pokojach dziecięcych. Pasują do większości łóżek dostępnych na rynku. Nieco szersza opcja to materac sprężynowy 120x200 cm. To spora przestrzeń dla jednej osoby. Zdarza się też, że bywa wybierany przez pary do bardzo małych sypialni.

Zdecydowanie wyższy komfort snu dla dwóch osób zapewnia materac sprężynowy 140x200 cm. Nadal możemy o nim powiedzieć, że jest raczej niewielki i pasuje zwłaszcza do niedużych pomieszczeń, jednak z pewnością można się na nim wygodnie wyspać. Polecamy go również klientom, którym zależy na szczególnej wygodzie w pojedynkę.

Z kolei najchętniej kupowane modele do sypialni są nieco większe. Zazwyczaj idealnie sprawuje się materac sprężynowy 160x200 cm. Dość duża szerokość gwarantuje każdemu z partnerów komfortowe miejsce. Potrzeby miłośników niemal nieograniczonej przestrzeni zaspokoi z kolei materac sprężynowy 180x200 cm, który jest idealny do małżeńskiego łóżka. W naszej ofercie znajdują się wszystkie opisane rozmiary.

Materace sprężynowe – specyfikacja

Wybierając materac sprężynowy kieszeniowy lub bonnellowy, należy zwrócić uwagę na jego twardość. To niezwykle istotne, ponieważ wiąże się to nie tylko z komfortem jego użytkowania, ale i kwestiami zdrowotnymi. Ułożenie kręgosłupa podczas snu odpowiada w dużej mierze za postawę oraz komfortowy wypoczynek. Właściwości materaca zawsze dopasowujemy do wagi użytkownika. Im więcej kilogramów ważymy, tym twardszy powinien on być. Podłoże, na którym leżymy, nie może się pod nami zapadać. Twardość materaca określa skala od H1 do H5.

Materac o twardości H1 sprawdzi się w pokoju dziecięcym lub u osób ważących mniej niż 60 kg. Z kolei produkty oznaczone jako H2 i H3 przeznaczone są dla użytkowników mierzących 150-170 cm wzrostu o wadze do 80 kg. Określa się je jako miękkie. Warto jednak wiedzieć, że ktoś o wspomnianym wzroście, ale też większej liczbie kilogramów, powinien wybrać opcję H3, którą polecamy powyżej 80 kg. Wartość H4 stosuje się natomiast powyżej 100 kg. H5 z kolei polubią klienci o masywnej budowie ciała, ceniący bardzo twarde materace, często śpiący na plecach. Warto wiedzieć, że za twardość materaca często odpowiadają wkładki kokosowe o szczególnych właściwościach zdrowotnych.

Osoby, które wciąż zadają sobie pytanie – „materac piankowy czy sprężynowy?” – zapraszamy do kontaktu. Wiemy, jak duże znaczenie ma w tym przypadku właściwy wybór, dlatego nasi konsultanci służą profesjonalną poradą. Zapraszamy do kontaktu!