Szafy

Filtry
Cena Filtruj
od
do
Szerokość Filtruj
46 cm
257 cm
Wysokość Filtruj
58 cm
245 cm
Głębokość Filtruj
32 cm
162 cm
Promocja
Kategorie

Jest 336 produktów.

Jak dobrze wybrać szafę? Wszystko na temat szaf do mieszkania

Piękna i funkcjonalna szafa to niezbędny mebel w każdym mieszkaniu czy domu. Umożliwia przechowywanie dużych ilość rzeczy, a dzięki praktycznie zaprojektowanemu układowi półek czy szuflad ułatwia utrzymanie porządku. Duża szafa o pojemnym wnętrzu sprawi, że nie pogniotą się nasze garnitury czy wyjściowe sukienki, a nawet znajdzie się miejsce na ręczniki, zapasową pościel czy przechowywanie odkurzacza lub deski do prasowania.

Jak dobrać szafę do przedpokoju, a jak szafę do sypialni?

Szafa jest meblem, który najczęściej montujemy w sypialni, przedpokoju lub garderobie, jeśli taką posiadamy. Oddzielną kategorią są szafy dziecięce przeznaczone do pokoju dziecięcego. Jeśli zastanawiasz się jaką wybrać szafę możesz czuć się zagubiony wśród bogatej oferty dostępnych w naszym sklepie szaf. Są to meble, które można pogrupować według spełnianej funkcji czy rodzaju zamknięcia, a także stylu czy rozmiaru. Z tego powodu zamieszczamy ten poradnik, w którym radzimy jak wybrać szafę idealną do Twoich potrzeb.

Szafa do przedpokoju

Szafa do przedpokoju powinna być na tyle pojemna, aby mogła pomieścić okrycia wierzchnie oraz buty całej rodziny. Ponadto warto wybrać szafę, w której będziemy mogli przechowywać sprzęty domowe typu odkurzacz, żelazko, deska do prasowania. Warto pamiętać, że szafa do przedpokoju powinna być na tyle zgrabna, aby zapewnić swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń.

Bardzo dobrym miejscem na szafę w przedpokoju jest wnęka, ale jeśli nasz przedpokój jej nie posiada praktycznemu rozwiązaniem będzie zakup szafy przesuwnej. Ponadto przedpokój jest wizytówką naszego domu czy mieszkania zatem warto wybrać szafę, która będzie się pięknie prezentować już na samym wejściu.

Szafa do sypialni

Drugim pomieszczeniem, w którym najczęściej ustawiamy szafę jest sypialnia. Szafa do sypialni może mieć różne układu półek i wieszaków, dlatego warto zastanowić się, czy nasze ubrania wolimy wieszać na wieszakach, czy może łatwiej będzie nam utrzymać porządek trzymając ubrania złożone w kostkę na półkach.

Ponadto jeśli sypialnię zajmujemy we dwoje, szafa do sypialni powinna przewidywać miejsce i rozwiązania przeznaczone zarówno dla partnerki, jak i partnera. Warto zatem rozważyć specjalne udogodnienia pozwalające na odpowiednie przechowywanie krawatów, koszul, a także torebek damskich, pantofli czy szali.

Szafa do pokoju dziecka

Jeśli chodzi o szafy dziecięce tutaj warto zapytać o zdanie naszą pociechę, o ile jest na tyle duża. Nasz sklep posiada w ofercie szafy dziecięce przesuwne oraz uchylne, a także np. szafy duże 200cm oraz szafy średnie 100cm, które zmieszczą się do niewielkiego dziecięcego pokoju. Dużą popularnością wśród rodziców cieszą się szafy dziecięce z dużym nadrukiem podwodnego świata czy piłkarzy.

Szafa przesuwna czy z drzwiami uchylnymi?

Szafa tradycyjna uchylna oraz szafa przesuwna to dwa popularne rodzaje szaf, które różnią się ze względu na konstrukcję drzwi. Oba typy mają swoje zalety, dlatego warto rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać model, który okaże się najlepszym rozwiązaniem w przypadku konkretnego pomieszczenia czy dostępnej przestrzeni.

Szafy przesuwne posiadają drzwi zamontowane na szynach, które przesuwamy w obie strony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nam dużo miejsca. Znika problem drzwi kolidujących z innymi meblami. Z tego powodu nawet w mniejszej sypialni czy wąskim przedpokoju możemy zamontować pojemną i dużą szafą przesuwną i cieszyć się porządkiem w domu.

Najbardziej popularne są szafy przesuwne z lustrem. Lustro pomaga optycznie powiększyć niewielki przedpokój czy dodatkowo doświetla niewielką lub ciemną sypialnię. Szafy uchylne to z kolei szafy tradycyjne, klasyczne, które sprawdzą się w pokoju dziecięcym, a także przy ograniczonym budżecie. W tej kategorii dostępne są także modele retro lub szafy w stylu skandynawskim, które pięknie prezentują się w sypialni zaaranżowanej w podobnym stylu.

Z kolei szafa narożna to częsty wybór rodziców. Szafa narożna dla dziecka pozwala dobrze wykorzystać każdy kąt w pokoju dziecięcym, a także w małej sypialni czy przedpokoju. Szafy narożne nie zajmują wiele miejsce, a potrafią być naprawdę pojemne oferując praktyczne półki, szafki i wieszaki.

Biała szafa i szafa nowoczesna

Jeśli chodzi o styl i estetykę szaf to największą popularnością cieszy się biała szafa z lustrem oraz szafa nowoczesna z lustrem. Biała szafa często wybierana jest przez osoby, które lubią jasny i prosty styl skandynawski we wnętrzach. Nasz sklep ma bardzo duży wybór białych szaf, które można kupić w wielu wariantach jeśli chodzi o układ półek, szuflad i wieszaków, na których pomieścimy wszystkie nasze ulubione ubrania i przedmioty. Oferujemy białe szafy przesuwne, a także białe szafy uchylne.

Szafa nowoczesna to z kolei uniwersalny zakup pasujący do większości mieszkań. W zależności od potrzeb i miejsca można kupić szafę nowoczesną dwudrzwiową, trzydrzwiową, a także szafę nowoczesną  z lustrem, który spełni się w roli małej garderoby. Ten rodzaj szaf oferowany jest w wielu rozmiarach, na przykład szafa nowoczesna 160x200, 180x200, 200x200 czy mniejsze 140x200 i 120x200.