Materace

Kategorie

Jest 26 produktów.

Najwygodniejsze materace do spania – różne rodzaje

Ważna część naszej oferty to termoplastyczne materace do sypialni. Co je wyróżnia? Powstają z materiału, który pod wpływem nacisku i ciepła staje się plastyczny i miękko układa się wokół ciała. W ten sposób zapewnia mu naturalną pozycję oraz oparcie, ponieważ doskonale absorbuje ciężar użytkownika. Wszystko to sprawia, że taki model przyspiesza regenerację kręgosłupa. To również idealny materac na łóżko małżeńskie, ponieważ pochłania drgania oraz blokuje dźwięki poruszania się partnera podczas snu.

Odpowiednie wsparcie sylwetki gwarantują też materace ortopedyczne, zaprojektowane, aby jak najlepiej wspierały kręgosłup. Mają zapobiegać jego schorzeniom oraz hamować pogłębianie się tych już istniejących. Tego typu materace do sypialni to pewne podparcie dla pleców na ich całej długości, niezależnie od tego, jaką pozycję się przyjmie. Dodatkowo okazują się bardzo higieniczne – przepuszczają powietrze, a przy tym sprawnie odprowadzają wilgoć.

Modele antyalergiczne docenią osoby, które zmagają się z różnego rodzaju uczuleniami. Tworzywa, z których wykonano takie materace do sypialni, zapobiegają rozwojowi pleśni, roztoczy i grzybów. Sprzyjają wymianie powietrza oraz odprowadzaniu wilgoci. Dzięki nim alergicy mogą cieszyć się spokojnym, zdrowym snem. Ponadto za najwygodniejsze materace do spania często uznaje się modele kieszeniowe, składające się z zestawu sprężyn i innych elementów. Taka konstrukcja pod wpływem nacisku dopasowuje się do ciała, gdyż sprężyny umieszczone w kieszeniach pracują niezależnie od siebie. Inny dobry materac z naszej oferty? Z pewnością wariant lateksowy o wysokiej wytrzymałości oraz odporności. Nawet po latach zachowuje swoje walory użytkowe! Równie dobrze spisuje się latem i zimą. 

Jedno- i dwustronne materace do sypialni w AMDK

Dobry materac znajdziesz zarówno w wersji jedno-, jak i dwustronnej. W pierwszym przypadku można spać tylko na jednej stronie. Takie modele mają zwykle mniejszą grubość oraz niższą cenę. Z kolei w drugim przypadku masz do dyspozycji dwie strony materaca. Przy czym należy zmieniać jego pozycję co około pół roku, aby umożliwić mu dostateczną wentylację. Co więcej, przy zakupie materaca trzeba zwrócić szczególną uwagę na twardość. Nieważne, czy to materac na łóżko małżeńskie, czy dla jednej osoby! Produkty oznaczone symbolem H1 powstały dla osób o wadze do 60 kg. Charakteryzuje je duża miękkość. H2 oznacza nieco twardsze materace dla osób od 60 do 80 kg – to bardzo chętnie wybierana propozycja. Z kolei twarde modele H3 stworzono dla osób od 80 do 100 kg. Wariant H4 jest najtwardszy, co czyni go dobrym wyborem dla użytkowników o wadze powyżej 100 kg.

Wybierzesz materac dwuosobowy do spania czy raczej wariant dla jednej osoby? W AMDK znalazły się różne modele, dlatego na pewno znajdziesz ten właściwy! Udowadniamy, że dobry materac nie musi wiele kosztować! W razie pytań dotyczących zakupów zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w zakupach w sklepie internetowym AMDK.