Narożniki w kształcie litery L

Kategorie

Jest 236 produktów.

Wybierając kanapy do salonu, zwykle kierujemy się ich wyglądem oraz wygodą. Bardzo ważnym kryterium jest także rozmiar. W przypadku mniejszych pomieszczeń raczej nie można sobie pozwolić na duży mebel zajmujący wiele przestrzeni. Co jednak zrobić w przypadku rodzin wieloosobowych lub osób lubiących przyjmować wielu gości? Doskonałym rozwiązaniem tej sytuacji będzie narożnik typu L, potocznie nazywany rogówką. To funkcjonalny mebel zapewniający oszczędność powierzchni, a zarazem gwarantujący dużo miejsca do siedzenia, na którym można wspólnie spędzać czas, np. oglądając ulubione filmy lub seriale. Wiele narożników wyposażone jest w wysuwany szezlong, dzięki któremu odpoczynek będzie jeszcze bardziej komfortowy i przyjemniejszy.

Narożniki do każdego salonu

Przed zakupem takiego mebla należy dokładnie sprawdzić rozmiary, a także zadecydować, w którym miejscu pokoju będzie ustawiony. To istotny aspekt, ponieważ do wyboru są zarówno narożniki lewostronne, jak i narożniki prawostronne. Klasyczne modele rogówek są dostępne w obu wariantach. Decyzja zależy przede wszystkim od planowanego ustawienia. Warto jednak rozważyć opcję, że narożnik w kształcie litery L nie musi wcale stać w kącie pokoju. W przypadku większych pomieszczeń równie dobrze może zająć miejsce na środku salonu. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest używanie takiego mebla do rozdzielenia części wypoczynkowej od aneksu kuchennego i jadalni. Pamiętają o tym producenci, którzy dbają, aby rogówki były elegancko wykończone z każdej strony, nie tylko od frontu, ale też z tyłu. Trzeba jednak pamiętać, że centralnie ustawiona kanapa musi posiadać odpowiednio wysokie oparcie, aby dało się na nim wygodnie oprzeć.

Nie tylko klasyczne narożniki

Ciekawą alternatywą jest także uniwersalny narożnik modułowy. To propozycja przede wszystkim dla tych osób, które nie znajdują gotowego rozwiązania, które całkowicie spełniłoby ich oczekiwania. Tego typu mebel składa się z oddzielnych elementów, które można zestawiać na różne sposoby. W zależności od liczby domowników lub rozmiarów wnętrza, możemy zdecydować ile części potrzebujemy, aby spełnić nasze wymagania. Rogówki modułowe rozwiązują też problem wyboru strony, bo zwykle nadają się do ustawiania na oba sposoby. Inne rozstrzygnięcie tej kwestii to kanapa narożna o symetrycznym przekroju, w której oba boki mają taką samą długość. Nierzadko spotyka się też narożnik prawy lub narożnik lewy z dołączoną pufą, którą układa się w taki sposób, aby całość przypominała literę C. W razie potrzeby pufę można dowolnie przesuwać, aby pomieścić więcej osób albo w celu zapewnienia sobie większego komfortu do wypoczynku.

Narożnik z funkcją spania

Bardzo popularne są również rogówki rozkładane, mogące pełnić funkcję dwuosobowego łóżka. Doskonale sprawdzają się do przenocowania gości, ale zastosowanie znajdują przede wszystkim w mniejszych mieszkaniach, gdzie jedno pomieszczenie służy zarówno jako salon, jak i sypialnia. Rozkładana sofa w kształcie litery L umożliwia uniwersalne zaaranżowanie pokoju na potrzeby dnia oraz nocy. Wielofunkcyjny narożnik skutecznie rozwiązuje problem braku oddzielnej sypialni — czy to dla domowników, czy ich gości — zapewniając wygodne miejsce do spania, a za dnia jest eleganckim elementem wystroju salonu, gwarantującym równie komfortowe warunki do spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, przyjaciół lub samotnie.

Tego typu meble są zwykle duże, ale występują także w bardziej kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzą się nawet w małych mieszkaniach, np. w kawalerkach. Dodatkową funkcją takiej kanapy jest pojemnik do przechowywania pościeli, który pozwala oszczędzić wiele miejsca w szafkach oraz utrzymać porządek w pokoju. Rozłożenie i pościelenie takiego łóżka trwa tylko parę sekund.

Gdzie kupić narożnik w kształcie L?

Jesteśmy świadomi, że nasi klienci mają różne oczekiwania oraz potrzeby, dlatego w stale rozwijanej ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór narożników typu L. Zarówno prostsze, jak i bardziej eleganckie modele, posiadające nowoczesny lub klasyczny design. Klasyczne, służące wyłącznie do dziennego wypoczynku, lub rozkładane z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel. W asortymencie znajdują się modele o tradycyjnej budowie lewo- lub prawostronnej, jak również modułowe. Oferowane przez nas produkty pasują do wszystkich rodzajów wnętrz, bez względu na styl wystroju. W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie doskonałej jakości meble, zaprojektowane i wykonane przez renomowanych polskich producentów.

Zapewniamy również profesjonalne doradztwo, obejmujące pomoc w wyborze modeli pasujących do danego pomieszczenia, w zależności od jego rozmiarów oraz przeznaczenia. W zakres naszej działalności wchodzi także transport pod wskazany adres, bez względu na wielkość zakupionego mebla. Jeśli znalazłeś odpowiedni dla siebie produkt i chcesz dowiedzieć się o nim czegoś więcej lub potrzebujesz innego rodzaju pomocy, z przyjemnością jej udzielimy. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami za pośrednictwem podanego na stronie numeru telefonu.