Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Materace piankowe

Kategorie

Jest 9 produktów.

Materace piankowe, które idealnie dopasowują się do ciała i zapewniają zdrowy, komfortowy sen

W ostatnich latach materace piankowe cieszą się coraz większym uznaniem fizjoterapeutów oraz osób, które szukają wygodnego materaca do spania. Wynika to przede wszystkim z właściwości, którymi wyróżnia się wysokiej jakości materac piankowy. Przy codziennym użytkowaniu pozytywnie wpływa on na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, a także umożliwia wygodny i skuteczny odpoczynek. Ponadto cechuje się dużą przepuszczalnością powietrza oraz jest hipoalergiczny. Dzięki temu świetnie sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dziecka. W sklepie AMDK Meble oferujemy komfortowe materace piankowe, które powstają ze starannie dobranej pianki i nie tracą swoich właściwości mimo upływu lat.

Wysokiej jakości materace piankowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

To mit, że znalezienie materaca idealnie dopasowanego do naszych potrzeb nie ma aż tak dużego znaczenia dla komfortowego snu, który pozwoli organizmowi się zregenerować. W rzeczywistości okazuje się, że odpowiedni materac piankowy ma bardzo duży wpływ na prawidłową higienę snu. Zadbanie o higienę snu oznacza w praktyce stworzenie warunków, w których możemy bez trudu zapaść we wszystkie fazy i stadia snu, czyli w fazę NREM (non rapid eye movement) i fazę REM (rapid eye movement). Wspomniane fazy tworzą cykl snu, po którym następuje wybudzenie.

Nieodpowiednie warunki, takie jak niewygodny, zbyt twardy lub miękki materac, poczucie chłodu, hałasy czy światło, sprawiają, że nie jesteśmy w stanie przejść przez najważniejsze fazy i budzimy się rozdrażnieni oraz niewypoczęci. Dlatego też każdy oferowany przez nasz sklep materac piankowy powstał z myślą o tym, aby zapewnić zdrowy, nieprzerwany niczym sen.

Komfortowe materace piankowe do spania – w jaki sposób dopasowują się do ciała?

Warto również wspomnieć o tym, że materace piankowe okazują się bardzo dobrym wyborem dla kręgosłupa. Dzięki idealnemu dopasowaniu do przyjmowanej podczas snu pozycji ciała zapewniają odpowiednie jego podparcie. Na szczególną uwagę zasługuje materac termoelastyczny, najczęściej wykonany z pianki VISCO lub Memory. Oprócz dopasowania do kształtu ciała w wyniku nacisku taki materac piankowy reaguje również na temperaturę, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku dzieci, które mają mniejszą wagę. Termoelastyczne materace polecamy także osobom, które wolą miękkie, otulające modele lub zmagają się z chronicznymi bólami kręgosłupa.

Wszystko, co warto wiedzieć o piankach, z których wykonane są materace

Wbrew pozorom wygodny materac piankowy nie musi oznaczać wysokiej ceny zakupu. Mimo że takie modele często bywają droższe od materacy sprężynowych, bardzo dużo zależy od tego, z jakiej pianki powstały. Najpopularniejsza i zarazem najtańsza jest pianka PUR, która świetnie sprawdza się jako dodatek do innych materiałów wypełniających materac. Materac z dodatkiem pianki PUR będzie również dobrym wyborem na przykład do łóżeczka dla dziecka, ponieważ jest lepiej przystosowana do mniejszej wagi. Godnym uwagi kompromisem pomiędzy ceną a wygodą i funkcjonalnością są pianki wysokoelastyczne, nazywane również piankami HR. Tego typu modele wyróżniają się wytrzymałością oraz bardzo dobrym dopasowaniem do pozycji ciała. Z tego powodu idealnie sprawdzą się również w przypadku osób o większej wadze. Oferujemy wygodne materace o różnych wymiarach, dzięki czemu w naszym sklepie można znaleźć zarówno modele w rozmiarze 120 × 200 cm czy 90 × 200 cm, które będą świetne dla pojedynczych łóżek, jak i nieco większe materace dwuosobowe.

Nieco wyższą półkę cenową i lepszą jakość niosą z sobą materace lateksowe, które charakteryzują się wysoką elastycznością oraz świetnie sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych. Dzięki temu, że cechują się dużą przepuszczalnością powietrza i nie nagrzewają się zbyt szybko, będą dobrym wyborem zarówno podczas chłodniejszych pór roku, jak i gorącego lata czy bardzo ciepłej wiosny. Warto również wspomnieć o tym, że materace lateksowe często okazują się inwestycją na długie lata, ponieważ są niezwykle trwałe.

Jak wybrać idealny rozmiar materaca piankowego?

W naszym sklepie zapewniamy klientom duży wybór materacy o różnych wymiarach. W przypadku łóżek dwuosobowych polecamy przede wszystkim materace w rozmiarach 160 × 200 cm, 180 × 200 cm oraz 200 × 200 cm. Taka powierzchnia snu zapewnia domownikom wysoki komfort oraz możliwość wygodnej zmiany pozycji ciała bez wybudzania drugiej osoby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby rozmiar łóżka i materaca był również dopasowany do wielkości sypialni.

W przypadku pomieszczeń o większej powierzchni klienci mają nieco więcej możliwości wyboru. Mimo to oferujemy również mniejsze materace dwuosobowe, które nie zabiorą zbyt wiele miejsca, ale zapewnią wysoką jakość snu. Osoby, które podczas snu nie zmieniają zbyt często swojej pozycji ciała, będą zadowolone z materaca o wymiarach 140 × 200 cm oraz 160 × 200 cm. Wymienione modele nie zajmują dużej powierzchni, dzięki czemu klienci zyskują większą ustawność sypialni i ciekawe możliwości aranżacji.