Jak wprowadzić minimalizm do salonu?

Jak wprowadzić minimalizm do salonu?

Już od kilku lat popularność minimalizmu utrzymuje się na stałym poziomie. To nie tylko styl urządzania wnętrz, lecz przede wszystkim styl życia, który pozwala nam zorganizować przestrzeń wokół siebie, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i poczuć dobrze we własnym domu. Sprawdź skuteczne sposoby na wprowadzenie minimalizmu do swojego salonu.

salon

(amdk.pl - Nowoczesne meble do salonu)

Biel to nowa czerń

Minimalizm kojarzy się przede wszystkim z różnorodnymi odcieniami bieli. Biel obecna jest jednak głównie na ścianach, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektu optycznego powiększenia wnętrza. Oprócz tego biel sprawia, że salon staje się jaśniejszy. Nie jest to jednak jedyny kolor, na jaki możesz się zdecydować, urządzając salon minimalistyczny. Jeśli chcesz, by twoje wnętrze było przytulne i nie kojarzyło się ze sterylnością, postaw również na kolory. Warto kierować się zasadą trzech kolorów, która daje świetny efekt i jest bardzo bezpieczna. Wybierz trzy barwy, np. biel, szarość i miód, a następnie zaprojektuj swój salon tak, by zarówno meble, jak i dodatki były oparte na tych trzech kolorach. W ten sposób otrzymasz harmonijne, minimalistyczne wnętrze, które będzie przytulne i zorganizowane.

Minimalizm do każdego salonu

Jeśli masz mały salon, nie oznacza to, że nie możesz urządzić go w stylu minimalistycznym. Wręcz przeciwnie – minimalizm sprawi, że małe wnętrze zostanie optycznie powiększone! Usuwając z salonu zbędne przedmioty, skupiając się wyłącznie na niezbędnych meblach, pokrywając bielą ściany i stosując zasadę trzech kolorów, całkowicie odmienisz swój salon bez pomocy projektanta. W centrum minimalistycznego pokoju warto ustawić fotele lub tapicerowaną sofę, taką jak sofa Malmo na designerskich drewnianych nóżkach, która jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Niezbędnym elementem jest także niewielka ława lub stolik kawowy. Ze względu na fakt, że tego rodzaju mebel stawiamy w centrum salonu, najlepszym wyborem będzie stolik jasny lub ze szklanym blatem. Warto zadbać o jego funkcjonalność i wybrać efektowny stolik z miejscem do przechowywania drobnych rzeczy, takich jak książki, gazety, pilot do telewizora czy tablet. Świetnym wyborem jest nieco futurystyczny stolik kawowy Arco, do którego możesz dobrać również pozostałe elementy z kolekcji Arco – witryny, stolik RTV oraz półki.

Minimalistyczna ława Sweden

Tapicerowana sofa Malmo to efektowny, a zarazem subtelny dodatek do salonu minimalistycznego

Minimalistyczne dodatki

W minimalistycznym wnętrzu nie może także zabraknąć efektownych dodatków, takich jak poduszki, dywan, zasłony czy obrazy, które są niezbędne, jeśli pragniesz, by twój salon był nie tylko nowoczesny i piękny, ale także przytulny. Dobierając akcesoria, również kieruj się zasadą trzech kolorów – w ten sposób unikniesz dekoratorskiej wpadki. Ogromne znaczenie ma dobór dywanu do minimalistycznego salonu. Możesz postawić na puszysty dywan shaggy, najlepiej w stonowanym kolorze, lub wyrazisty i nieco ekscentryczny dywan z mocnym wzorem geometrycznym, np. z kontrastowymi czarno-białymi równoległobokami. Dobierając dywan, poduszki i zasłony, możesz zdecydować się na identyczny wzór na każdym dodatku lub wybrać wyłącznie jeden wzorzysty element, a resztą dodatków nieco „wygasić” intensywność wzoru. W minimalistycznym wnętrzu nie może również zabraknąć plakatów w ramkach, najlepiej takich złożonych z figur geometrycznych lub motywów leśnych. Dobrym pomysłem są także cytaty motywujące, które możesz umieścić w ramkach lub bezpośrednio na ścianie.

Minimalistyczna ława Sweden

Minimalistyczna ława Sweden w połączeniu z wyrazistym dywanem to kwintesencja nowoczesności


Komentarze