Jak urządzić duże pomieszczenie?

 Jak urządzić duże pomieszczenie?

Eksperymentuj z kolorami

Oczywiście to, jak urządzić duże pomieszczenie w głównej mierze zależy od gustu i upodobań właściciela. Jednak ci, którzy nie do końca potrafią się zdecydować na ostateczny projekt, mogą skorzystać z kilku zasad wspomagających stworzenie przestronnego, ale jednocześnie klimatycznego wnętrza. Po pierwsze warto pamiętać, że duże pomieszczenia to doskonałe pole do puszczenia wodzy fantazji i eksperymentów z kolorami. Urządzając np. przestronny salon, nie musimy się obawiać, że mocne barwy optycznie go pomniejszą – wręcz przeciwnie pomalowana tak ściana będzie ciekawym i ocieplającym elementem wnętrza. Wyraziste kolory nie muszą dotyczyć tylko ścian, gdyż w przestronnych wnętrzach wyjątkowo dobrze prezentują kolorowe tapicerowane meble wypoczynkowe, które mogą stać się centralnym elementem aranżacji.

Stwórz przytulne zakamarki

Sposobów na aranżację dużego pomieszczenia może być nieskończenie wiele, a jednym z ciekawszych jest na pewno umowne wydzielenie klimatycznych zakątków służących np. do relaksu czy spożywania wspólnych posiłków. Takie miejsca nie muszą być oddzielony ścianą, ich charakter podkreślają głównie oryginalne meble. I tak tam, gdzie gromadzi się rodzina wspólnie spędzająca wieczory, warto postawić rozłożysty wygodny narożnik z wieloma poduchami i możliwością regulacji oparcia. Na taki mebel nie można sobie pozwolić w małym mieszkaniu, za to w przestronnym apartamencie są dla niego idealne warunki. Doskonałym dodatkiem będą tu miękkie kolorowe fotele, które można uzupełnić podnóżkami, tak aby wszystkim zapewnić maksymalny komfort wypoczynku. Nowoczesny stolik kawowy oraz dyskretna szafka RTV, która pomieści zestaw kina domowego, doskonale uzupełnią strefę relaksu i zachęcą członków rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu. Na dużej przestrzeni można też wydzielić kącik jadalny. To miejsce, w którym warto umieścić solidny drewniany stół – taki, który od razy przywodzi na myśl wspólne spędzanie czasu w rodzinnej atmosferze. Wygodne krzesła z miękkimi siedziskami oraz piękna duża zwisająca lampa dopełnią całości i stworzą wyjątkowy klimat.

Nawet w dużej sypialni może być przytulnie

Sypialnie zazwyczaj są niewielkie i dość łatwo je zaaranżować. Co jednak w sytuacji, gdy takie wnętrze jest wyjątkowo przestronne, a chcemy by panował w nim klimatyczny nastrój? Oprócz dużego komfortowego łóżka z dopasowanymi szafkami nocnymi warto postawić tu wygodny tapicerowany fotel np. uszak, w którym można poczytać książkę lub wypić wieczorną herbatę. Duża przestrzeń pozwala też na stworzenie pojemnej szafy lub garderoby oraz miejsca z oryginalną toaletką. Odpowiednie dodatki w postaci ciepłego oświetlenia, miękkich poduszek i ciekawych grafik ścianach stworzą klimat, w którym na pewno będzie się dobrze odpoczywało. W aranżacji każdego dużego wnętrza najważniejsze jest to, aby nie bać się eksperymentów i zachować własny styl, gdyż mieszkanie powinno współgrać ze swoim właścicielem.


Komentarze