Nowoczesne sofy do salonu

Nowoczesne sofy do salonu

Nowoczesne sofy do salonu mogą nadać charakter całemu mieszkaniu. Wystarczy wymienić mebel, żeby styl całości uległ radykalnej zmianie. Nowoczesne sofy do salonu mogą odmienić oblicze salonu, a nawet całego mieszkania. Nie bez powodu to właśnie sofę, ów królewski mebel brało na warsztat tylu słynnych designerów. Przyjrzyjmy się dwóm oryginalnym kanapom – legendom.

Dzisiejsze nowoczesne sofy do salonu często nawiązują stylistycznie do swoich wielkich i słynnych poprzedników. Zapraszamy na krótką wycieczkę po krainie designu, podczas której weźmiemy pod lupę dwie kultowe sofy dwudziestego wieku. Warto czerpać inspirację od najlepszych.

Narożnik Niko

Narożnik Niko

Jak to się zaczęło?

Nowoczesne sofy do salonu to dziś główny element wyposażenia każdego mieszkania. Te często spektakularnie prezentujące się meble wypoczynkowe wywodzą się podobno z antycznych tronów. Starożytni spędzali na nich czas biesiadując. Potem, przez długie wieki, ich posiadaniem mogli cieszyć się wyłącznie najbogatsi, ale z czasem stały się one własnością wszystkich. Na dobre zadomowiły się w salonach w dziewiętnastym wieku, a dziś są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu. Nowoczesne sofy do salonu znajdziemy dziś w każdym mieszkaniu. Nowoczesne sofy do salonu stały się dziś także jednym z bohaterów popkultury. Nie może więc dziwić, że te, których autorami są słynni designerzy, często przybierają bardzo oryginalne kształty. Nowoczesne sofy do salonu były przedmiotem zainteresowania największych nazwisk w świecie designu. „Wystąpiły” w licznych filmach i serialach. Znalazły się m.in. na planie seriali „Przyjaciele” oraz „Rodzina Bundych”. Nowoczesne sofy do salonu nierzadko inspirowane są kultowymi modelami, o których zaraz wam opowiemy.

Kanapa Impuls

Kanapa Impuls

Seksowna i intrygująca

Inspiracją do stworzenia tego jakże oryginalnego mebla – czerwonej sofy w kształcie ust – był obraz przedstawiciela surrealistycznego nurtu w malarstwie Salvadora Dalíego. Wystawił on w 1936 roku w Londynie malowidło pod tytułem „Twarz Mae West, które może służyć jako surrealistyczny apartament”. Jak wiele dzieł tego jakże oryginalnego malarza, i to płótno mieściło dwa obrazy w jednym. Widzimy zatem zarazem oblicze słynnej w latach trzydziestych aktorki hollywoodzkiej Mae West oraz wnętrze nowoczesnego apartamentu. Nos kobiety to kominek, włosy to kotary a usta to kanapa. Szalony pomysł Dalíego tak bardzo spodobał się wielbicielowi sztuki surrealistycznej Edwardowi Jamesowi, że postanowił on przenieść koncept z malowidła do świata rzeczywistego i stworzył jedną z najsłynniejszych sof świata – Bocca Sofa. Nowoczesne sofy do salonu często wykorzystują ten śmiały pomysł. Sofę – usta spotkamy w niejednym wnętrzu, zarówno w mieszkaniach, jak i w siedzibach firm.

Narożnik Verso Mini

Nowoczesne sofy do salonu z nutką szaleństwa

Wśród różnych oryginalnych projektów współczesnych sof pojawiały się i takie, dla których punktem wyjścia była zabawa formą. Sofa George’a Nelsona nosi nazwę Marshmallow, a to dlatego, że składa się z połączonych ze sobą kolorowych „landrynek” – pianek ułożonych horyzontalnie w ten sposób, by tworzyły siedzisko i oparcie. Ta zabawna w formie sofa stała się jedną z ikon modernizmu, inspirowane są nią wciąż nowoczesne sofy do salonu. Tego rodzaju mebel z pewnością nada charakter całemu wnętrzu i nie pozostanie niezauważony przez gości!

Narożnik Alvares

Narożnik Alvares

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Materac na dobranoc
Meble tapicerowane – jakie modele są na czasie?
Styl industrialny, czyli klimat nowojorskiego loftu w Twoim mieszkaniu
Lustra we wnętrzujak je wykorzystać?
Sypialnia w stylu skandynawskimjak osiągnąć zamierzony efekt?
Meble z drewna do salonu – sześć powodów, dla których warto je mieć
Kuchnia w kolorze czerwonym – jak dobrać kolory
Elegancka łazienka w trzech krokach
Nowoczesna sypialniajak osiągnąć najlepszy efekt?
Nowoczesna sypialnia w trzech odsłonach
Szezlongsposób na perfekcyjny wypoczynek
Biała kuchnia – jak ją urządzić? Skorzystaj z naszych porad
Królowa każdego salonu - kupujemy sofę
Dlaczego wybór dobrych mebli do domu jest ważny?
Jak urządzić salon w stylu Sherlocka Holmesa?
Wybór krzeseł do jadalni
Sypialnia idealna - jak ją urządzić?
Wybieramy meble do kuchni - o czym warto pamiętać?
Zadbaj o dobrą aranżację gabinetu
Jak urządzić funkcjonalny salon?


Komentarze