Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Biurko dla nastolatka - na co zwrócić uwagę?

Biurko dla nastolatka - na co zwrócić uwagę?

Wybór biurka do pokoju nastolatka nie wydaje się szczególnie skomplikowanym zadaniem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i potrzeby przyszłego użytkownika. Znaczenie ma na pewno planowane przeznaczenie mebla: czy będzie służyć wyłącznie jako biurko do komputera lub nauki, czy do różnych czynności. Duże znaczenie ma także wiek i wzrost nastolatka, ponieważ dobór rozmiaru biurka ma wpływ na komfort pracy. W tym artykule postaramy się doradzić, jakie biurko kupić.

Jakie biurko do komputera?

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby. Nastolatek potrzebuje w swoim pokoju miejsca, w którym będzie mógł w spokoju i komfortowych warunkach odrobić lekcje. Kupując biurko należy zatem zwrócić uwagę na takie parametry, jak rozmiar blatu oraz ilość i wielkość szafek, szuflad czy półek. Blat biurka to powierzchnia, na której można pracować. Od jej powierzchni zależy to, czy zmieszczą się wszystkie niezbędne elementy: zeszyty, książki, przybory do pisania oraz dodatkowe źródło światła, np. lampka. Szafki i szuflady umożliwiają natomiast przechowywanie tych rzeczy w czasie, gdy nie są potrzebne. W kwestii tego, jakie biurko do nauki, należy wziąć pod uwagę także to, czy na biurku ma stać komputer stacjonarny. Wówczas na blacie powinny pomieścić się monitor, klawiatura i myszka, a opcjonalnie także drukarka. Mebel powinien posiadać także szafkę zdolną pomieścić jednostkę centralną. Najlepszym rozwiązaniem będą duże biurka, np. modele Teo i Tablo, na których powierzchni zostanie jeszcze wystarczająco przestrzeni roboczej do odrabiania lekcji. Co jednak w sytuacji, gdy rozmiary pokoju na to nie pozwalają? Polecamy kompaktowe biurko Kubuś, wyposażone w wysuwaną półkę na klawiaturę i mysz, a także specjalnymi półkami na drukarkę i jednostkę centralną poniżej blatu.

Wysokość biurka a wzrost

Wybierając biurko, musimy też pamiętać o ergonomii, czyli dostosowaniu warunków pracy do cech psychofizycznych użytkownika. Dobranie mebla do postury i wzrostu jest szczególnie ważne w przypadku nastolatków, ponieważ nieodpowiednie biurko nie tylko wpłynie negatywnie na komfort użytkowania, ale także na utrwalenie wad postawy, przede wszystkim garbienie się. Niewłaściwa pozycja może mieć także wpływ na krążenie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby blat znajdował się na wysokości, która pozwala na swobodne wykonywanie wszystkich czynności. Standardowa wysokość biurek to przedział od 70 do 90 cm. Przyjmuje się, że te bliskie dolnej granicy będą odpowiednie do osób o wzroście około 170 cm, a górnej – dla tych mierzących blisko 190 cm. Problem zaczyna się wtedy, gdy z jednego mebla korzysta kilka osób o różnym wzroście. Rozwiązaniem okazuje się regulowane krzesło albo biuro o regulowanym blacie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ważne są też kwestie estetyczne. Biurko powinno pasować do kolorystyki pomieszczenia oraz stylu wnętrza. W naszym sklepie bez trudu można znaleźć biurka pasujące do innych mebli z asortymentu, jak szafy przesuwne, w tym szafy przesuwne z lustrem, komody, regały oraz łóżka.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Pomysły na aranżację ściany przy schodach
Zasady minimalistycznej aranżacji wnętrz
Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań
Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?
Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje
Wybieramy materac dla dziecka – praktyczne wskazówki
5 ciekawych aranżacji półek na ścianie
Jak zagospodarować puste ściany w domu?
Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem
Jakie dodatki do narożnika wybrać?
Jaki materac wybrać do sypialni?
Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni
Nowoczesne meblościanki w stylu skandynawskim
Jaką toaletkę wybrać?
Półki sposób na dekorację wnętrza
Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?
Jak udekorować komodę w salonie? Nasz poradnik pobudzi twoją kreatywność
Jak zaprezentować we wnętrzu modne kolory 2019 roku?
Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu
Umeblowanie wnętrza w stylu boho


Komentarze