Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni

Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni

Dobry sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W łóżku spędzamy niemal 1/3 swojego życia! To wystarczający argument, aby wyborowi tego mebla poświęcić należytą uwagę.

Łóżko kontynentalne Fendy - eleganckie i niezwykle komfortowe

Łóżko kontynentalne Fendy - eleganckie i niezwykle komfortowe

Jakość snu a łóżko

Ile razy wstawałeś z poczuciem, że pomimo snu Twój organizm w ogóle się nie odpoczął? Za pełna regenerację sił fizycznych i psychicznych w trakcie spania odpowiada wiele czynników: dobrej jakości łóżko z odpowiednim stelażem, wygodny materac, dobrana do naszych preferencji poduszka i kołdra i wreszcie takie czynniki jak odpowiednia temperatura czy codzienne wietrzenie sypialni. Warto zacząć od podstaw i w pierwszej kolejności zainwestować w naprawdę wygodne łóżko.

Łóżko Ze Stolikami Xelo

Łóżko Ze Stolikami Xelo

Jakie są typy łóżek?

W sklepach znajdziemy wiele propozycji. Aby nie zgubić się w gąszczu nazw i ofert, przed zakupami zaopatrzmy się w podstawową wiedzę. Oczywiście, kluczowy jest rozmiar: inne łóżko wybierzemy do sypialni singla czy nastolatki, inne zaś dla pary. Pamiętajmy, że długość łóżka powinna być co najmniej 25 cm większa niż nasz wzrost. Generalnie łóżka dzielimy na:

  • - Ramowe. Do takich łóżek oddzielnie dobieramy materac, pod nim zaś powinien się znaleźć profilowany stelaż. Na rynku znajdziemy oferty łóżek ramowych z wezgłowiem oraz bez. Wśród modeli ramowych wyróżniamy z kolei:

    • -- Łóżka drewniane – mają opinię bardzo wytrzymałych, poza tym drewno to materiał naturalny. Łóżko drewniane wpisuje się w zasadzie w każdy styl wnętrza, jest ponadczasowe. Trzeba jednak uważać, by kładąc się lub wstając nie niechcący nie uderzyć się o twardą ramę.

    • -- Łóżka metalowe z elementami drewnianymi. Zwykle jest to metalowa rama oraz stabilizujące konstrukcję łóżka łączniki plus drewniane nogi. Są to łóżka rzadziej spotykane i dość ciekawe stylistycznie. Również uważane za wytrzymałe. Są nieco lżejsze niż klasyczne łóżka drewniane.

    • -- Łóżka tapicerowane – z wierzchu pokryte są miękkim obiciem, a więc przypadkowe uderzenie nie będzie tak bolesne. Mają też dodatkowy plus- wybór kolorów i rodzajów obić jest tak duży, że każdy może dostosować wygląd łóżka do swoich preferencji kolorystycznych i aranżacji sypialni.

  • Rozkładane łóżka i kanapy – nie zawsze są przyjazne dla naszego kręgosłupa, dlatego zdecydowanie wymagają wypróbowania przed zakupem. To jednak bardzo funkcjonalne (i często jedyne) rozwiązanie w przypadku małych mieszkań i kawalerek- w dzień służą jako kanapa w salonie czy w pokoju dziennym, który wieczorem przeistacza się w sypialnię.

  • Łóżka kontynentalne – składają się z wysokiej skrzyni oraz, w zależności od modelu, dodatkowych sprężyn lub pojemnika na pościel. Przeważnie posiadają wezgłowie oraz dobrej jakości materac. Są to bardzo popularne modele łóżek ze względu na komfort i stabilne podparcie, jakie dają ciału. Minus – ze względu na duże rozmiary i brak możliwości złożenia sprawdzą się raczej w przestronnych wnętrzach.

  • - Łóżka wodne – zbudowane z dopasowującego się do ciała materaca, ramy ze specjalnej pianki oraz systemu ogrzewania łóżka. We wnętrzu materaca znajduje się woda. Są to łóżka znane ze swoich właściwości terapeutycznych – łagodzą bóle związane z układem kostnym oraz mięśniowym. Poleca się je osobom borykającym się problemami z kręgosłupem. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest spory koszt łóżka, do którego musimy doliczyć comiesięczną kwotę podgrzewania materaca.

Łóżko Asti + Stelaż

Łóżko Asti + Stelaż


Komentarze