Meble tapicerowane w domu

Meble tapicerowane w domu

Meble tapicerowane znajdują się w różnego typu pomieszczeniach. Dopasowywane są ze względu na rolę jaką przyjdzie im spełniać. Z zasady kojarzone są z funkcją wypoczynkową. W salonie zazwyczaj spotyka się narożniki, kanapy, sofy lub fotele. Salon pełni rolę pokoju dziennego, który jest częścią wspólną mieszkańców. Zazwyczaj spotykają się na miękkiej kanapie, by w rodzinnym gronie wspólnie spędzać czas. Salon jest także miejscem spotkań towarzyskich. Kryteria jakim kierujemy się w wyborze mebli tapicerowanych do salonu to przede wszystkim funkcja wypoczynkowa.

Drugim kryterium jest funkcja estetyczna. Ładne ale niewygodne meble tapicerowane w salonie raczej nie będą powodowały oczekiwanego komfortu. Do dużych salonów doskonale nadają się narożniki, które posiadają też funkcję spania. To wygodna opcja, gdy trzeba przenocować gości i potrzebne jest dodatkowe miejsce noclegowe. Narożnik jest tez miejscem, na którym można usytuować większą liczbę osób. Dodatkowo przy narożniku można ustawić stolik kawowy, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ale także pełni funkcję dekoracyjną.

Sofa Prince 3ES

Sofa Prince 3ES

Fotel w służbie człowiekowi

Ciekawym rozwiązaniem salonowym jest umieszczenie fotela w centralnym miejscu. Szczególnie jeśli jest to duży i ozdobny fotel. Pełni wówczas doskonały aspekt dekoracyjny. Do tego celu doskonale pasuje fotel Prince, który jest wykonany z miękkiego, pikowanego materiału. Występuje w wielu odsłonach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie do każdej aranżacji. Wybór intensywnego koloru może stanowić idealny kontrast dla stonowanego otoczenia. Taki akcent może dodać charakteru danego pomieszczenia.

Ponadto fotel to mebel, który potrafi się odnaleźć także poza salonem. Idealnie pasuje do dużego przedpokoju, sypialni czy innego typu pomieszczeń. Można także fotelem ocieplić wnętrze gabinetu. Fotel typu Uszak jest też doskonałym pomysłem na aranżację pokoju dziecięcego lub sypialni. Jest szczególnie wygodny dla młodej mamy, która karmi swoje maleństwo kilka razy na dobę. Fotel jest do tej czynności bardzo wygodnym miejscem.

Fotel Charme PROMOCJA

Fotel Charme PROMOCJA

Szezlong – wielki powrót na salony

Szezlong stanowi mebel wypoczynkowy, który doskonale komponuje się na dużej przestrzeni w salonie. Jest meblem z długą historią. Zdawać by się mogło, że szezlong poszedł na długo do lamusa, jednakże ostatnimi laty zaznacza się powrót do łask tego mebla. Szezlong Lord prezentuje klasyczne oblicze z nutą elegancji. Sprawdzi się w klasycznych wnętrzach i doda im niezwykłego klimatu.

Nowoczesny salon znakomicie zharmonizuje się z szezlongiem Los Angeles. Szezlong może być idealnym miejscem dla relaksu z książką w dłoni. Jego rozmiar pozwala na wygodne ułożenie ciała, które pozwala na odprężenie i odpoczynek. Nic nie stoi na przeszkodzie by uciąć sobie także poobiednią drzemkę, która zregeneruje ciało i umysł. Szezlong Miami może także stanowić element wyposażenia sypialni lub pokoju na poddaszu. Z uwag na charakterystyczną konstrukcję jest meblem stanowiącym aspekt dekoracyjny.

Laguna

Laguna

Pufy – wygodne kostki

Pufy są charakterystycznym meblem tapicerowanym. Zajmują niewiele miejsca a są bardzo funkcjonalne. Stanowią dodatkowe siedzisko. Mogą tez mieć ukryty schowek, który pozwala na przechowywanie różnego typu szpargałów. Pufy mogą być dopasowane do kolekcji mebli znajdujących się w salonie a także stanowić całkiem odrębny, kontrastujący zresztą element.

Puf Charme PROMOCJA

Puf Charme PROMOCJA


Komentarze