Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Kuchnia – serce każdego domu. Jak urządzić małą kuchnię?

Kuchnia – serce każdego domu. Jak urządzić małą kuchnię?

O tym, że kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, nie trzeba nikogo przekonywać. To w niej zawsze kończą się najlepsze imprezy, wielu odkrywa swoje nowe talenty, w kuchni najlepiej się dyskutuje. Jak sprawić, by kuchnia była funkcjonalna, a przy tym taka, by nie chciało się z niej wychodzić?

Kuchnia Rose

Kuchnia Rose

Meble i dodatki do małej kuchni

Urządzenie dużej kuchni nie jest żadnym wyzwaniem – więcej miejsca oznacza więcej możliwości. Ale małe pomieszczenie to dopiero! Od czego zacząć? Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie meble kuchenne, takie, która pomieszczą wszystko, co niezbędne. Meble do kuchni powinny być umiejscowione głównie na podłodze oraz nad blatem roboczym, ale – dla oszczędności miejsca – warto także zastanowić się nad wolno wiszącymi półkami, które mogą pomóc w organizacji. Jeśli chodzi o stół kuchenny – rzadko zdarza się możliwość umiejscowienia go w małej kuchni, trzeba więc albo wyodrębnić jadalnię, albo też postawić stół w salonie, co jest dość częstą opcją, szczególnie w mieszkaniach w bloku. W kuchni pozostaje wtedy więcej przestrzeni, którą można odpowiednio zagospodarować, np. na dodatkowe szafki kuchenne. Jeśli chodzi o dodatki – tutaj warto zachować ostrożność, by nie zmniejszyć już i tak małej powierzchni. Warto zrezygnować ze wszelkiego rodzaju niepotrzebnych drobiazgów, jak antyczna zastawa jako dekoracja czy starodawne sprzęty kuchenne, które bywają ciekawą ozdobą, pod warunkiem, że nie zabierają niezbędnego miejsca. Ograniczenie ilości rzeczy pozwoli nie tylko na lepszą organizację, ale także pomoże utrzymać porządek.

Kuchnia Latte

Nawet w małej kuchni warto znaleźć miejsce na taboret, dzięki któremu z łatwością będzie można się dostać do wyżej zawieszonych szafek , a przy okazji posłuży jako siedzisko dla tych, którzy chcą towarzyszyć w kuchennych rytuałach. To także idealne miejsce na odkładanie zakupów czy tacy z gotowymi do przeniesienia potrawami, by nie zajmowały miejsca na blacie.

Kolory do małej kuchni – na jakie warto zwrócić uwagę?

Najczęściej w małych pomieszczeniach stosowane są jasne kolory, w celu optycznego powiększenia. Jest to dobry zabieg, szczególnie do kuchni, w której siłą rzeczy musi się znaleźć sporo mebli, a blat rzadko bywa pusty. Ściany w kuchni powinny być więc jasne, najlepiej w chłodnych odcieniach, ale za to można się pokusić o oryginalny kolor mebli. Mówi się, że czerwień wzmaga apetyt, więc warto wziąć ją pod uwagę podczas aranżacji kuchni. Wybierając jasne meble kuchenne, można dobrać do nich np. czerwony blat kuchenny, który doda pomieszczeniu oryginalności. Bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem są białe meble do kuchni, szczególnie, jeśli nie ma się problemów z utrzymaniem czystości, a i pomieszczenie nie należy do najlepiej nasłonecznionych. Jeśli nie przepada się za zbytnim natłokiem jasnych kolorów, można się pobawić dodatkami w ciemniejszych barwach, np. czarnym czy granacie. Mogą to być kubki zawieszone na relingu, które nie będą wyłącznie ozdobą, ciemne osłonki doniczek na parapecie czy dywanik dla ochrony przed chłodną podłogą. Ciekawym dodatkiem do jasnych ścian mogą być ciemne ramki na grafiki związane z kulinariami.

Nawet mała kuchnia może być przytulna i stylowa – wystarczy poznać kilka prostych zasad, by móc stworzyć swój mały, kulinarny świat w najlepszy możliwy sposób.

Kuchnia Bianka

Kuchnia Bianka

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Najczęstsze Błędy w Aranżacji Łazienki
Sofa, fotel, zestaw wypoczynkowy… co najlepiej wybrać do salonu?
Meble, które trzeba mieć w domu
Dziecięcy pokój, czyli podróż w czasie
Dzieci i niewielkie mieszkanie – jak przetrwać takie połączenie?
Triki do niewielkiego mieszkania
Łazienka jako miejsce codziennego relaksu
Dodatki, które stworzą wyjątkowy klimat
Jak urządzić salon połączony z kuchnią?
Jak urządzić idealny pokój dla ucznia?
Jak zaaranżować nowoczesny salon?
Funkcjonalna kuchnia czyli lokum Pani Domu
Skomponuj kuchnię idealną!
Nowoczesne sofy do salonu – klasyka i moda w jednym
Sprytne rozwiązania do małego salonu
Trendy kuchenne
Modny salon w stylu skandynawskim wciąż na czasie!
Mieszkanie na wynajem – na co zwrócić uwagę?
Remont kuchni – czym się kierować?
Nowe meble – drewno czy MDF?


Komentarze