5 ciekawych aranżacji półek na ścianie

5 ciekawych aranżacji półek na ścianie

Na charakter danej aranżacji mają wpływ zarówno sposoby wieszania półek, jak i zastosowane w półkach materiały. W zależności od indywidualnych preferencji można postawić na klasyczne rozwiązania lub podejść do tematu w sposób kreatywny. Poniżej prezentujemy 5 ciekawych aranżacji półek na ścianie z wykorzystaniem produktów dostępnych w naszym sklepie meblowym.  

Nowoczesne półki wiszące do salonu 

Minimalizm stale jest w cenie, a wnętrza urządzone w stylu industrialnym albo loftowym należą do aktualnie najmodniejszych. Jeśli w Twoim salonie znajduje się ława o metalowym stelażu, sofa o geometrycznym kształcie lub dominuje neutralna, monochromatyczna kolorystyka – mamy dla Ciebie idealną propozycję półek wiszących. Metalowe, sześcienne półki Enjoy prezentują się niezwykle efektownie, a dodatkowo są również bardzo praktyczne w zastosowaniu. Pamiętaj o tym, by przesadnie ich nie zapełniać. Mają one przede wszystkim zadanie dekoracyjne, a nie użytkowe. Ustaw na nich drobne elementy, nawiązujące do charakteru wnętrza. Mogą być to na przykład wazoniki albo kilka albumów ze zdjęciami.  

Półki na ścianę drewniane 

Drewno nigdy nie wychodzi z mody i zawsze korzystnie prezentuje się we wnętrzu, niezależnie od jego charakteru. Decydując się na półki na ścianę drewniane, masz wręcz nieograniczone pole do aranżacji. Na jednej, długiej i solidnej półce drewnianej umieszczonej centralnie na czystej ścianie pokoju możesz ustawić swoją kolekcję książek. Z kolei kilka półek z drewna możesz podwiesić jedna pod drugą na grubych, makramowych sznurkach, nie stosując w ten sposób wsporników. W takim układzie szczególnie atrakcyjnie prezentują się egzotyczne rośliny oraz sukulenty.  

Półki na ścianę dla dzieci 

Dzieci chcą wyeksponować na półkach ważne dla nich przedmioty. Mogą być to na przykład dyplomy i puchary za osiągnięcia szkolne, ulubione pluszaki lub kolekcja rzadkich figurek. Z tego powodu w pokoju dziecięcym warto wieszać pojemne, piętrowe półki, na przykład półkę wiszącą Como CM11. W pokoju dziecka należy dodatkowo zadbać o optymalną dla pociechy wysokość półki, a także solidne wsporniki, które wykluczą urwanie się półki pod naporem dziecka.  

Półki na ścianę do pokoju aranżacje schodkowe 

Masz w domu koty i dużo wolnej przestrzeni? Spraw zwierzakom przyjemność, wieszając na ścianie półki w schodkowej aranżacji. Umieść jedną obok drugiej, stopniowo zwiększając wysokość. W ten sposób zwierzaki będą mogły wspinać się po półkach, z bezpiecznej strefy obserwując domowników oraz gości. Najlepiej użyć prostych, gładkich półek, takich jak model Grey w naszej ofercie.  

Półki wiszące w formie miniaturowych regałów 

Jeśli zależy Ci na tym, aby pomieścić na półkach jak najwięcej przedmiotów, a jednocześnie zaprezentować je w oryginalny, estetyczny sposób, wybierz nasze półki z kolekcji Labirynt. Fantazyjne, geometryczne kształty umożliwiają różnorodne układanie przedmiotów na półkach. Przyciągają uwagę, dlatego mogą doskonale dekorować pustą ścianę w salonie, gabinecie czy pokoju dziecięcym.


Komentarze