Szafki kuchenne z szufladami czy półkami?

Szafki kuchenne z szufladami czy półkami?

Urządzenie kuchni to spore wyzwanie. To pomieszczenie, od którego wymaga się pełnej funkcjonalności. W końcu to tutaj przygotowuje się posiłki. A podczas gotowania najważniejsze sprzęty chcemy mieć zawsze pod ręką. Wobec tego, na co zwrócić uwagę w czasie jej urządzania? Jedna z podstawowych kwestii to dobór szafek z szufladami lub półkami. Skupmy się na zaletach oraz wadach obu propozycji.

Szafka kuchenna z szufladami, czyli nowa jakość w planowaniu przestrzeni

Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz, coraz częściej polecają klientom meble kuchenne z samymi szufladami. Dlaczego? Cała ich zawartość jest doskonale widoczna z góry, dzięki czemu wystarczy już jedno spojrzenie, aby znaleźć poszukiwaną rzecz. Nawet dostęp do narożników to żaden problem. Ponadto szafka kuchenna z szufladami zmieści właściwie wszystkie potrzebne w kuchni akcesoria, sprzęty i produkty spożywcze. W organizacji przestrzeni w jej wnętrzu przydadzą się separatory, wkłady czy maty antypoślizgowe.

Jednak, aby szuflady rzeczywiście spełniały swoje zadanie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim – rozmiar. Polecamy wybór szafek z szufladami o różnej wielkości. Do płytszych trafią sztućce oraz niewielkie przybory do gotowania. Do głębszych talerze, garnki oraz produkty w sporych opakowaniach i o większej pojemności. Ale niezależnie od wielkości szuflad, warto przyjrzeć się prowadnicom. Muszą okazać się na tyle wytrzymałe, aby utrzymać nawet ciężkie przedmioty. Powinny też charakteryzować się pełnym wysuwem oraz cichą pracą. Na szczęście większość nowoczesnych modeli działa dokładnie w ten sposób. Dobry przykład mebla kuchennego z samymi szufladami to np. szafka dolna Vigo.

Praktyczna kuchnia, czyli półki zamiast szafek?

Chociaż szuflady to zdecydowanie najbardziej polecane rozwiązanie do kuchni, same szafki również mają swoich zwolenników. Wśród ich zalet zdecydowanie wymienia się dużą pojemność. Zmieszczą nawet największe garnki czy zgrzewki wody. Bardzo dobrze spisują się jako szafki pod zmywak, gdzie najczęściej trafiają wysokie pojemniki na śmieci. Choć nie polecamy trzymania w nich niewielkich przedmiotów, bo nie będzie to efektywne. Aby wyjąć przedmioty z głębi szafki, najpierw należy przesunąć te znajdujące się z przodu. Sprzyja to szybkiemu powstaniu bałaganu. Szafki z półkami polecamy też w wersji podwieszanej, jak w przypadku szafki górnej Rose.

Z kolei wybierając meble kuchenne z otwartymi półkami, zalecamy, by skupić się wyłącznie na odsłonięciu górnej części zabudowy. To wygodny, a przy tym bardzo modny wariant. Najlepiej zamontować szafki nad blatem i umieścić tam rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką, jak przyprawy czy kubki. To rozwiązanie świetnie spisuje się zwłaszcza w dużych kuchniach. Dobry wybór to np. otwarta szafka górna Bianca.

Naszym zdaniem znakomicie sprawdza się kompromis między opisanymi rozwiązaniami. Meble kuchenne z samymi szufladami na dole oraz szafkami (także otwartymi) na górze ułatwiają dostęp do potrzebnych rzeczy oraz minimalizują konieczność męczącego schylania. Różnego rodzaju meble kuchenne znalazły się oczywiście w sklepie AMDK Meble.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Pomysły na aranżację ściany przy schodach
Zasady minimalistycznej aranżacji wnętrz
Lacobel, płytki, czy szkło hartowane do kuchni – porównanie rozwiązań
Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?
Kolorowa kanapa w salonie – ciekawe inspiracje
Wybieramy materac dla dziecka – praktyczne wskazówki
5 ciekawych aranżacji półek na ścianie
Jak zagospodarować puste ściany w domu?
Sposoby na odświeżenie mieszkania małym kosztem
Jakie dodatki do narożnika wybrać?
Jaki materac wybrać do sypialni?
Wybieramy Wygodne Łóżko do Sypialni
Nowoczesne meblościanki w stylu skandynawskim
Jaką toaletkę wybrać?
Półki sposób na dekorację wnętrza
Jak wybrać najlepsze meble do jadalni?
Jak udekorować komodę w salonie? Nasz poradnik pobudzi twoją kreatywność
Jak zaprezentować we wnętrzu modne kolory 2019 roku?
Toaletka w sypialni – mały mebel o dużym znaczeniu
Umeblowanie wnętrza w stylu boho


Komentarze