Podnóżek - zbędny dodatek czy uniwersalny mebel?

Podnóżek - zbędny dodatek czy uniwersalny mebel?

Podnóżek i pufa bardzo często gościły między innymi w bogatszych willach oraz pałacykach, zapewniając domownikom odprężający odpoczynek. Wraz z upływem lat stały się jednak bardziej dostępne, dzięki czemu obecnie możemy znaleźć je w wielu domach, w których właściciele cenią sobie funkcjonalność i wygodę. Co sprawia, że osoby, które raz zdecydowały się na zakup podnóżka, nie wyobrażają sobie już bez niego codziennego relaksu?

Podnóżek jako oparcie nie tylko dla nóg, ale i dla całego ciała

Zdaniem wielu osób podnóżek i pufa stanowią wygodne oparcie dla nóg podczas czytania, pracy z laptopem lub oglądania telewizji. Tymczasem okazuje się, że dobrze dobrany podnóżek do fotela odciążając nogi, odciąża również cały kręgosłup. Dzięki temu świetnie sprawdza się w przypadku osób, które cierpią na bóle pleców lub zmagają się z obrzękami. Warto przy tym wspomnieć, że oparcie nóg na podnóżku zwyczajnie sprzyja odpoczynkowi - nie mamy już wrażenia, że jedynie siedzimy na kanapie lub fotelu, a zamiast tego się relaksujemy. Wbrew pozorom nasza podświadomość ma bardzo duży wpływ na jakość odpoczynku i może zarówno poprawić jego jakość, jak i odczuwalnie ją pogorszyć.

Coraz większą popularnością cieszy się również podnóżek biurowy. Dzięki niemu możemy łatwiej przyjąć bezpieczną dla naszego kręgosłupa pozycję ciała i tym samym zadbać o prawidłową postawę. Ponadto podnóżki do biura znacznie zwiększają komfort pracy. W efekcie nie musimy martwić się o to, że po kilku godzinach nie będziemy mogli już wytrzymać, siedząc przez cały czas w fotelu. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również podnóżki z powierzchnią masującą, która poprawia krążenie krwi.

Stylowe podnóżki jako oryginalne dopełnienie wnętrza

Oprócz swoich zdrowotnych właściwości podnóżki okazują się również funkcjonalnym i niezwykle stylowym uzupełnieniem wnętrz. Bardzo dobrze sprawdzą się między innymi w nowoczesnych aranżacjach, a także tych nawiązujących do stylu glamour. Ponadto podnóżek czarny z drewnianymi nóżkami jest idealnym dodatkiem do wnętrz industrialnych i loftowych. Warto przy tym wspomnieć, że podnóżki nie muszą jedynie pełnić swojej jednej funkcji oparcia dla nóg. W razie konieczności równie dobrze sprawują się jako dodatkowe siedzisko lub stolik pozwalający na odłożenie ulubionej książki czy laptopa.

O czym warto pamiętać, decydując się na podnóżek?

Rozważając zakup podnóżka, warto zwrócić uwagę na jego wygodę oraz wytrzymałość. Zbyt twarde lub miękkie podnóżki mogą okazać się mniej komfortowe i nie odciążą w odpowiedni sposób kręgosłupa. Dlatego też niezwykle ważne staje się wysokiej jakości wypełnienie, które nie odkształca się w wyniku częstego używania i jest łatwe w czyszczeniu. Oprócz tego w przypadku podnóżków powinniśmy pamiętać o wytrzymałości. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie większej uwagi na rodzaj obicia, na którym nie powinny tworzyć się przetarcia.


Komentarze