Salon z dwoma sofami - stwórz przytulny kącik wypoczynkowy

Salon z dwoma sofami - stwórz przytulny kącik wypoczynkowy

Jak stworzyć przytulny salon? Wbrew pozorom jest to proste zadanie – puszyste dywany, miękkie poduszki, drobne bibeloty oraz pamiątki z podróży są pomocne przy tworzeniu komfortowego wnętrza. Wątpliwości pojawiają się dopiero przy organizacji kącika wypoczynkowego. Powinien być jednocześnie elegancki, wygodny i funkcjonalny, a także dopasowany do potrzeb domowników. Niewykonalne? Tylko na pierwszy rzut oka, bowiem na każde trudności znajdzie się odpowiednia recepta. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie... salon z dwiema kanapami! To nie pomyłka – wbrew pozorom takie oryginalne pomysły są i stylowe, i bardzo praktyczne.

Kiedy jedna sofa nie wystarcza...

Rozwiązanie z dwoma sofami to nie tylko propozycja stosowana przez znanych designerów i projektantów wnętrz, ale również pomysł w pełni akceptowany przez zwykłe rodziny, traktujące salon jako miejsce spotkań i wypoczynku. Ciekawsze od tradycyjnego kompletu wypoczynkowego z fotelami i pufami, spełniają podobne funkcje. A przy tym pomieszczą więcej osób! Innym pomysłem na odświeżenie salonu są dwie kanapy zamiast narożnika – bardziej mobilne i zgrabniejsze od ciężkiej narożnej konstrukcji, będą doskonałym rozwiązaniem do małego salonu. To opcja szczególnie polecana przy szafach przesuwnych zwykłych i szafach przesuwnych z lustrem, które mogą przytłoczyć niewielkie metraże. Przy połączeniach z lekkimi kanapami, jak sofa L1 czy kanapa Bergamo II/III, zyskają na lekkości i subtelności.

Dwie kanapy w salonie – jak łączyć i czego unikać

Wybór dwóch kanap do salonu sprawia wiele radości i to niewielkim kosztem. Ciekawe kształty, żywe kolory, oryginalne wykończenie – nowy koncept wypoczynkowy zachęca do eksperymentowania z innymi stylami i rozwiązaniami przestrzennymi. Jednak i tutaj obowiązują pewne reguły – ustawiając dwie sofy w salonie aranżacje wybierajmy nieprzeładowane. Przesada nie jest mile widziana nie tylko w minimalistycznych wnętrzach, ale również tych industrialnych, bardziej odpornych na szaleństwa materii. Niedopuszczalne jest także łączenie dwóch różnych stylów – brak spójności to nie eklektyzm, a kicz i brzydota! Tylko dobrze dobrane meble zadbają o estetyczny i stylowy wystrój salonu, dzięki czemu przebywanie we własnym mieszkaniu stanie się czystą przyjemnością.

Naprzeciwko, równolegle, a może po bokach - jak rozstawić dwie sofy w salonie

Kolejnym etapem przy wyborze mebli wypoczynkowych jest sposób ich rozstawienia w przestrzeni salonowej. Niezależnie od tego, czy ustawimy dwie sofy naprzeciwko siebie, w rogu czy po bokach, musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu pomiędzy sprzętami. Zbyt bliskie sąsiedztwo nie tylko ogranicza mobilność domowników, ale również wpływa na kwestie estetyczne i komfort użytkowania mebli. Jest to szczególnie istotne w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Tutaj mniej, znaczy więcej. W prostocie tkwi siła! Sprawdźcie to osobiście, wybierając sprytne rozwiązania do swojego salonu.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Styl GlamourJak nie przesadzić z elegancją
Trend: Butelkowa Zieleń We Wnętrzach
Jak wybrać idealną szafkę RTV do kina domowego?
Jak funkcjonalnie umeblować przedpokój?
Nowoczesne sofy do salonu
Pokój dla nastolatka – sypialnia czy coś więcej?
Kiedy dziecko staje się nastolatkiem… Urządzamy pokój młodzieżowy
Klasyczne łóżko czy rozkładana sofa?
Jak wprowadzić minimalizm do salonu?
Styl Prowansalski w Nowoczesnym Wydaniu: Sielsko i Romantycznie
Pokój gościnny – przeżytek czy potrzebne pomieszczenie?
Jaka powinna być szafa do przedpokoju?
Wzrost maksymalizmu we wnętrzach
Jakie rozwiązania powinny znaleźć się w każdej szafie?
Jakie meble wybrać do pokoju dla gości?
Ława – niezbędny element aranżacji salonu
Zagłówek do łóżka – estetyczny i praktyczny dodatek do sypialni
Wady i zalety łóżka piętrowego
Urządzamy kuchnię w stylu angielskim
Jak dobrać kształt stołu do pomieszczenia?


Komentarze