Dlaczego do salonu warto wybrać narożnik?

Dlaczego do salonu warto wybrać narożnik?

Zdania o narożnikach są podzielone. Wygląda na to, że albo je kochamy i nie wyobrażamy sobie innego rodzaju siedziska, albo unikamy ich za wszelką cenę. Internet huczy od rozważań dotyczących kanap narożnych kontra tradycyjnych. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić narożnik — ten artykuł może Ci to wyjaśnić. Jest co najmniej kilka powodów, dla których nasi klienci uwielbiają narożniki.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Ze względu na funkcjonalność narożniki są szczególnie popularne wśród rodzin. Zapewniają wiele miejsca do siedzenia. Dzięki temu jest to niezwykle towarzyska opcja umożliwiająca swobodne rozmowy. Nie zajmują przy tym zbyt wielkiego obszaru, jak w przypadku umeblowania mniejszej sofy, krzeseł, foteli czy też szezlongów. Narożniki zapewniają wiele miejsc siedzących, bez potrzeby zakupu innych siedzisk. Dlatego wbrew pozorom, wybierając narożnik, maksymalizujesz przestrzeń i tym samym komfort użytkowania. Częściowo również dlatego, że tak dobrze dopasowują się w kąty pomieszczeń. Tym samym otwierają więcej przestrzeni na środku pokoju. Dzięki temu wygląda ona na większy. Nie oznacza to, że narożników nie można wykorzystać w mniejszych przestrzeniach. Wręcz przeciwnie. Narożniki w ofercie AMDK są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i konfiguracjach. Dzięki temu pasują do niemal każdego pomieszczenia. 

Narożnik Milo

Elastyczność i wygoda

Jak już wspomnieliśmy — możliwości wyboru narożników są bardzo duże. Większość modeli jest w kształcie litery L. Inne z kolei, jak narożnik Tom I są w kształcie litery U. Te drugie pozwalają kilku osobom na rozłożenie się i pełną wygodę. Z pewnością warto zaoferować taką możliwość swoim gościom.  Jedna krawędź jest najczęściej krótsza od drugiej. Choć możesz spotkać modele, które boki równej długości. Narożniki mogą być również prawo lub lewostronne. Najczęściej masz możliwość wykorzystania krótszej krawędzi po dowolnej stronie. Wszystko zależy od Twoich upodobań, tego, jaki masz układ przestrzeni oraz ile masz wolnego miejsca.

Narożnik Marco

Funkcjonalność

Narożniki są dostępne w AMDK w różnych konfiguracjach. Ponadto, niektóre projekty mają dodatkowe funkcje. Dzięki temu możesz skonfigurować narożnik, według własnych upodobań. Dobry przykładem jest tutaj narożnik Sven. Aby uzyskać więcej wygody możesz dokupić do niego zagłówek. Pamiętaj, że im bardziej funkcjonalny mebel, tym lepiej.

Narożnik Sven

Duża część narożników z naszej oferty oferuje również możliwość rozłożenia łóżka. W wielu przypadkach mają również miejsce do przechowywania. To kolejny powód, dzięki któremu jest to jedno z najwygodniejszych rozwiązań do salonu.

Narożnik Marco

Możesz wybierać również spośród wielu wariantów kolorystycznych, z jakich wykonany jest narożnik. Narożniki dostępne są w klasycznych lub bardziej współczesnych stylach. Mogą nie mieć ramy lub mieć drewnianą lub metalową. Narożnik może mieć również wbudowane poduszki lub nie.

Rozdzielenie otwartej przestrzeni

Narożnik to również świetny sposób na rozdzielenie pomieszczeń w obszarach otwartych. Można go ustawić tak, aby wizualnie odgradzał część salonową od jadalni, kuchni, czy też innego obszaru. Dokładnie tak, jak robi to narożnik Loona na poniższym zdjęciu.

Narożnik Loona PROMOCJA

Jeśli nadal nie jesteś pewien, co do słuszności wyboru narożnika i chcesz zapoznać się z różnymi modelami — sprawdź naszą ofertę narożników.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Pomysły na umeblowanie otwartej przestrzeni — salon, kuchnia, jadalnia
Wybieramy idealną szafę do sypialni
Nowoczesny szezlong – odrobina luksusu na co dzień
Meble tapicerowane w domu
Jak dobrać kolory we wnętrzu? Czyli kolorowy zawrót głowy
Jak wybrać narożnik do salonu?
Wybieramy fotel wypoczynkowy
Ach, Śpij Dobrze! Czyli Kilka Słów o Wyborze Materaca
Jak ocenić, czy zakupiony mebel jest dobrą inwestycją?
Meble akcentujące ożywią każdą przestrzeń
Małe wnętrze, duży pomysł — czyli o meblach wielofunkcyjnych
Wybieramy Szafę do Sypialni
Kolory mebli w salonie – kiedy wybrać jasne, a kiedy ciemne?
Jaką rolę pełni przedpokój?
Stół – prosty mebel o ogromnym znaczeniu
Pufa – mały, ale praktyczny mebel
Neo-mint – Kolor Roku 2020!
Najczęstsze Błędy w Urządzaniu Kuchni
Jak urządzić przytulną sypialnię?
Kuchnia – serce każdego domu. Jak urządzić małą kuchnię?


Komentarze