Skomponuj kuchnię idealną!

Skomponuj kuchnię idealną!

Idealna kuchnia nie istnieje? Osoby wynajmujące kolejne mieszkanie mogą tak uważać. Tymczasem kiedy przyjdzie do urządzania swojej własnej kuchni, możesz zdecydować się na szereg rozwiązań, dzięki którym Twoja kuchnia będzie stanowiła doskonałe miejsce do przygotowywania posiłków i jedzenia. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem całego wyposażenia?

Co powinno znaleźć się w Twojej kuchni?

Lodówka, kuchenka, zlewozmywak, blat, szafka... To podstawowe wyposażenie, które znajduje się w każdej kuchni. Pomieszczenia są jednak różne: od większych po prostokątne, z dużym oknem, połączone z salonem lub jadalnią – w zależności od tego, jakie pomieszczenie masz do dyspozycji, możesz wybrać różne rozwiązania. Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób będzie Ci najwygodniej z niej korzystać. Często gotujesz i lubisz eksperymentować w kuchni? Z pewnością przyda Ci się długi blat i dodatkowe szafki na wszystkie naczynia i akcesoria. Żyjesz w biegu i w kuchni spędzasz niewiele czasu? Zagospodaruj przestrzeń na mikrofalówkę i niewielki stół, przy którym zjesz szybkie śniadanie. A może jesteś miłośnikiem dobrej kawy i centralne miejsce w Twojej kuchni zajmie ekspres do kawy? Niezależnie od tego, czy gotujesz obiady dla całej rodziny, czy od święta bierzesz się za pieczenie, warto już teraz wydzielić odrobinę miejsca na zmywarkę. To urządzenie nie tylko oszczędzi Ci wiele pracy i nerwów, ale również zużywa o wiele mniej wody niż podczas ręcznego zmywania.

Kiedy już ustalisz, co powinno znaleźć się w Twojej kuchni, pora jakoś sensownie to ustawić. Pół biedy, jeśli posiadasz dużą, kwadratową kuchnię, w której bez problemu zmieszczą się wszystkie meble. Jeśli jednak nie masz takiego szczęścia, poszukaj sprytnych rozwiązań oraz odpowiednich zestawów meblowych.

Kuchnia Chamonix

Kuchnia Chamonix

Gotowe zestawy mebli kuchennych – wygoda i niezawodność

Na stronie amdk.pl znajdziesz wiele kuchennych inspiracji: zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń. Jeśli Twoja kuchnia łączy się z salonem, zastanów się nad dużym blatem, który może pełnić także funkcję stołu – to idealna propozycja w przypadku niewielkich mieszkań. W małej kawalerce raczej nie uda Ci się ustawić dużego stołu – zamiast niego wypróbuj składany blat, który po skorzystaniu możesz oprzeć równolegle do ściany; zainwestuj też w składane krzesła. Jeśli szukasz gotowych propozycji, zapoznaj się z zestawami mebli kuchennych – dzięki temu nie musisz osobiście kompletować zestawu szafek. Możesz zdecydować się na komplet z szufladami, górnymi szafkami oraz innymi rozwiązaniami, które umożliwiają wygodne przechowywanie naczyń i akcesoriów.

Kuchnia Sara

Kuchnia Sara

Decydując się na taki gotowy komplet mebli kuchennych możesz skupić się przede wszystkim na wyglądzie i wykończeniu. Jeśli Twoja kuchnia ma być nie tylko wygodna, ale również świetnie się prezentować, nie zapomnij o odpowiednim motywie kolorystycznym czy dekoracjach. Gotowy zestaw mebli kuchennych możesz uzupełnić także o pojedyncze szafki w tej samej gamie kolorystycznej. Odpowiednia liczba szafek i szuflad pomoże Ci zaprowadzić porządek nawet w przypadku niewielkiej kuchni. Zwróć uwagę także na ustawienie poszczególnych elementów. Zbyt duża odległość pomiędzy lodówką i blatem z czasem będzie Cię denerwowała, zaś zbyt bliskie sąsiedztwo zlewu i kuchenki również może utrudniać przygotowywanie posiłków.

Kuchnia Rose

Kuchnia Rose