Triki do niewielkiego mieszkania

Triki do niewielkiego mieszkania

Twoje mieszkanie nie jest zbyt wielkie? Nie przejmuj się – wiele osób skarży się na niewielki metraż. Co ciekawe, nawet małe mieszkanie można urządzić w ten sposób, by wygodnie spędzało się w nim czas oraz odpoczywało. Z kolei duże mieszkanie lub dom urządzone bez pomysłu mogą stać się niewygodne i niefunkcjonalne. To od Ciebie zależy, w jaki sposób ustawisz meble w swoim mieszkaniu oraz na jakie rozwiązania się zdecydujesz. Martwisz się niewielką przestrzenią? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Przede wszystkim organizuj!

Układaj, chowaj, przechowuj, znajduj miejsce dla wszystkich przedmiotów – szczególnie jeśli posiadasz małe dzieci. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce, bo inaczej w Twoim niewielkim mieszkaniu będzie panował nieustający bałagan. Z drugiej strony nadmiar pudełek, pudełeczek, pojemników potrafi przytłaczać – zainwestuj w meble, które umożliwią Ci organizację codziennego życia i sprytne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. W tym zestawie nie może zabraknąć pojemnej szafy do sypialni lub przedpokoju! To w niej schowasz nie tylko ubrania i obuwie, ale również odkurzacz, zapasową pościel, środki czystości czy część zabawek. Na www.amdk.pl podsuwamy Ci nieco inspiracji, w jaki sposób przechowywać swoje ubrania tak, by były zawsze pod ręką i jednocześnie jak zabezpieczyć je przed kurzem czy pognieceniem. Wybierz szafę do zadań specjalnych i zagospodaruj jej wnętrze w taki sposób, by spełniała wszystkie Twoje wymagania.

Szafa 200 Avallon

Szafa 200 Avallon

To jednak nie wszystko – meble wybieraj nie tylko pod kątem wygody, ale również sprytnych rozwiązań. Dodatkowa skrzynia w kanapie, pufy z możliwością przechowywania czy szuflady znajdujące się pod łóżkiem powinny zagościć na stałe wśród Twoich mebli. Wykorzystuj wolną przestrzeń poprzez systemy do przechowywania, dodatkowe półki oraz szafki – w ten sposób uda Ci się walczyć z bałaganem. Nie zapomnij o pokoju Twojego dziecka: szczególnie tam przyda się wiele rozwiązań umożliwiających wprowadzenie porządku. Szuflady pod łóżkiem można wykorzystać na schowanie pościeli czy sezonowych ubrań lub mało używanych zabawek. W ten sposób uczysz także dziecko, w jaki sposób ma organizować przestrzeń wokół siebie. A skoro o szufladach pod łóżkiem mowa, czy Wasze łóżko w sypialni posiada dodatkową komorę do przechowywania? Możesz w niej chować wszystko, począwszy od zapasowej pościeli po zasłony, ręczniki, a nawet... odkurzacz. Wygodny system podnoszenia materaca sprawi, że bez problemu sięgniesz po wszystkie niezbędne przedmioty.

Łóżko Roma + Stelaż + Box

Łóżko Roma + Stelaż + Box

A co z łazienką?

Maleńka łazienka bywa zmorą wielu rodzin. Jak pomieścić w tak małym pomieszczeniu toaletę, pralkę, umywalkę i wannę oraz górę kosmetyków? Podpowiadamy: czasem jest to po prostu niemożliwe, dlatego gruntowny remont może być niezbędny. Zastanów się, czy pralki nie uda się umieścić w kuchni – wiele osób korzysta z możliwości podłączenia jej do kuchennej instalacji, dzięki czemu zyskasz naprawdę wiele miejsca w łazience. Jeśli już od dawna planujesz wymianę wanny na kabinę prysznicową, to będzie najlepszy moment! Długie wylegiwanie się w gorącej wodzie możesz zastąpić szybkim, energetyzującym prysznicem. Aby pomieścić wszystkie kosmetyki i akcesoria, potrzebujesz szafek do zadań specjalnych. Szafka Della dedykowana jest mniejszym pomieszczeniom, bowiem posiada cztery wygodne półki.

Szafka Della – z lustrem

Szafka Della – z lustrem