Meble, które trzeba mieć w domu

Meble, które trzeba mieć w domu

Brzmi śmiesznie, prawda? Przecież nikomu nie można narzucić, co powinien mieć we własnym domu. Są jednak meble, bez których ciężko się obejść, a których wiele osób nie docenia lub rezygnuje z nich myśląc, że się nie przydadzą. I nie chodzi tu wyłącznie o łóżko czy stół. Jakie meble do salonu, łazienki czy kuchni są niezbędne, by mieszkało się wygodnie, ale i funkcjonalnie?

Szafka RTV Moon II

Szafka RTV Moon II

Meble to salonu – co wybrać?

Co będzie sprawiało, że pokój będzie wygodny i funkcjonalny? Z pewnością w salonie powinno znaleźć się miejsce na komodę. Szeroka, z szufladami, umożliwi schowanie wszystkich przedmiotów, których nie chce lub nawet nie powinno się trzymać na widoku, np. dokumentów czy różnego rodzaju tekstyliów. Dobrze, jeśli w salonie będzie stał regał – ten z kolei pozwoli wyeksponować to, co chce się pokazać – kolekcję książek czy świec lub inne pamiątkowe przedmioty. Niezbędnikiem jest ława, na którą będzie można odłożyć kubek z herbatą czy przystawki podczas spotkania z przyjaciółmi. Warto znaleźć także miejsce na wygodny fotel, który będzie nie tylko ciekawą dekoracją, ale przede wszystkim wyjątkowym miejscem do wypoczynku. Dobrze, jeśli w salonie znajdzie się miejsce na szafkę rtv. Wprawdzie coraz częściej telewizory wiesza się na ścianach, by zaoszczędzić przestrzeni, jednak zestawy kina domowego, różnego rodzaju konsole czy piloty także powinny mieć swoje miejsce. Taki mebel będzie jak znalazł, dodatkowo – jeśli nie będzie na nim stał telewizor – może posłużyć np. do wyeksponowania kwiatów czy dużych albumów. By zyskać miejsce na podłodze, warto – zamiast kolejnego stojącego mebla – zainwestować w wiszące półki do salonu lub szafki, które pełnią podobną funkcję do regału.

Półka Link

Półka Link

Co musi się znaleźć w kuchni i łazience?

Kiedy wybiera się meble do łazienki, zazwyczaj decydującą rolę pełni metraż. Bywa, że jest ograniczony, ale mimo tego z pewnych kwestii nie można zrezygnować – wszak są rzeczy, które muszą się znaleźć w łazience. Niezbędna będzie więc szafka wisząca do której można schować środki czystości, leki czy zapasowe kosmetyki. Wśród mebli łazienkowych nie powinno zabraknąć również półek na podręczne gadżety, a także lustra. Ze względu na specyficzne warunki panujące w łazience, warto ograniczyć ilość mebli – zazwyczaj każdy zestaw mebli łazienkowych zawiera to, co absolutnie niezbędne.

Meble Łazienkowe Evo - TRTR01

Meble Łazienkowe Evo - TRTR01

Jeśli chodzi o kuchnię, tutaj głosy są zgodne – zamkniętych szafek nigdy za wiele! I właśnie na to powinno się postawić – meble kuchenne w znacznej większości powinny być zamykane, co zabezpiecza przedmioty przed osadzaniem zabrudzeń, które są normalne podczas gotowania. Jeśli miejsca jest odpowiednio dużo, warto dokupić dodatkowe półki i szafki do kuchni, które wspomogą jej funkcjonalność – mogą być także otwarte, bo i one mają duże znaczenie – można na nich trzymać przedmioty, których się najczęściej używa. Oczywiście, stół i krzesła także powinny się znaleźć w kuchni lub aneksie, jeśli tylko jest taka możliwość, ale nierzadkim rozwiązaniem jest także stworzone miejsca jadalnianego w salonie.

Kuchnia Bianka

Kuchnia Bianka

Te meble to absolutny niezbędnik, o którym należy pamiętać. Oczywiście, jest jeszcze wiele innych, których zakup warto przemyśleć, jeśli tylko posiada się odpowiednią ilość miejsca, jednak nad powyższymi nawet nie ma się co zastanawiać!