Pomysły na umeblowanie otwartej przestrzeni — salon, kuchnia, jadalnia

Pomysły na umeblowanie otwartej przestrzeni — salon, kuchnia, jadalnia

Otwarta przestrzeń to rozwiązanie, które jest wdrażane w wielu współczesnych domach. Oczywiście nie bez powodu. Sprawdza się ono szczególnie dobrze w małym domu. Oferuje iluzoryczny efekt — sprawia, że przestrzeń wydaje się większa. Jeśli szukasz pomysłu na umeblowanie otwartej przestrzeni, przeczytaj i wykorzystaj w pełni otwarty układ swojego domu.

Umeblowanie otwartych przestrzeni

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie układu. W przypadku otwartych pomieszczeń może być to nie lada wyzwaniem. Urządzenie otwartych przestrzeni jest trudniejsze niż tych zamkniętych. Jednak tylko dzięki odpowiednim umeblowaniu będziesz w stanie wykorzystać maksymalnie jej funkcjonalność. Sprytne pomysły, które poznasz w tym artykule, sprawią, że poszczególne elementy wyposażenia będą pięknie wyglądały osobno, ale jednocześnie jednolicie z pozostałymi meblami. Jesteś zaciekawiony? Poznaj poniższe wskazówki, które opracowaliśmy.

Zaaranżuj poszczególne obszary za pomocą mebli

Nie myśl o otwartej przestrzeni jak o jednym, dużym pokoju. To podstawowy błąd. Należy zaaranżować poszczególne strefy, zachowując jednocześnie ogólny wygląd i spójność. Kreatywne rozmieszczenie mebli pozwala idealnie stworzyć iluzję oddzielnych obszarów. Meble powinny tworzyć poczucie jedności w całej przestrzeni. Jednocześnie oferując płynne przejście z jednego obszaru do drugiego. 

Możesz rozdzielić salon od jadalni, wykorzystując sofę w kształcie litery L. Zaaranżujesz w ten sposób część wypoczynkową w wielofunkcyjnej przestrzeni. 

Narożnik Finezja

Narożnik Finezja

Otwarty układ pomieszczeń może naprawdę świetnie wyglądać. Dlatego też nie zawsze warto rozdzielać go bardzo masywnymi meblami. Możesz wykorzystać otwarty regał Loft. Stworzy on podział przy jednoczesnych zachowaniu poczucia otwartości. Jeśli chcesz, aby poszczególne obszary były lekko nakreślone, unikaj również wykorzystywania wysokich mebli.  

Regał Loft

Regał Loft

Przy odrobinie kreatywności, półki i szafki wiszące również mogą służyć jako doskonałe elementy dzielące poszczególne obszary. Możesz użyć także gablot, szaf, a nawet foteli. Nie musisz umieszczać ich przy ścianach. Choć wszystko zależy od koncepcji, jaką chcesz osiągnąć. Możesz umeblowanie podzielić ze względu na funkcję, umieścić tuż przy ścianach i pozostawić na środku wolną przestrzeń użytkową.

Pamiętaj, że w dekorowaniu otwartych przestrzeni nie ma sztywnych zasad. Nie ograniczaj swojej wyobraźni. Jednak Twoje pomieszczenie powinno być funkcjonalne. A powyższe meble sprawdzają się przy tym najlepiej.

Możliwości na wykorzystanie miejsca

W otwartych planach pomieszczeń jest mniej ścian. Oznacza to tym samym mniej miejsca do przechowywania. Aby rozwiązać ten problem, wykorzystaj przestrzeń pionową na wiszące półki. 

Półka Primo - P107

Półka Primo - P107

Możesz również rozważyć użycie wielofunkcyjnych mebli, takich jak ława Rene. Służy jednocześnie jako dodatkowa szufladka i otwarta półka. 

Ława Rene RL105

Ława Rene RL105

Może to być również sofa ze wbudowanymi półkami.

Sofa Malibu II 160 Cm

Sofa Malibu II 160 Cm

Rozwiązania AMDK dla otwartych przestrzeni

Gdy wszystkie pomieszczenia są w zasięgu jednego spojrzenia, łatwiej jest zauważyć subtelne niespójności. Tym samym mogą one niszczyć wrażenie o całej przestrzeni. 

Dużym ułatwieniem jest znalezienie jednej kolekcji mebli. Możesz wybrać poszczególne jej elementy do różnych obszarów. Wyobraź sobie część dzienną ze stolikiem kawowym Link i sąsiadującą komodą z tej samej kolekcji w przedpokoju. Rezultatem jest duża przestrzeń ze zrównoważonym wyglądem.    

Choć otwarte przestrzenie są również idealną sceną do mieszanki różnych stylów dekoracyjnych. To, którą opcję wybierzesz - kontrast czy harmonię - zależy od Ciebie i Twoich upodobań! Nasze wskazówki na otwartą przestrzeń zainspirowały Cię? Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź ofertę AMDK!