Jak urządzić idealny pokój dla ucznia?

Jak urządzić idealny pokój dla ucznia?

Twoja pociecha rozpoczyna naukę w szkole? Od tej pory wszystko się zmieni! Godziny wypełnione do tej pory tylko zabawą pora stopniowo przeznaczać na naukę. Kolorowanki wypełniać można przy stole w salonie, a na zabawę lalkami idealnym miejscem będzie kanapa w salonie – do nauki potrzebne będzie jednak osobne miejsce, w którym dziecko będzie mogło bez problemu się skupić. Jeśli zatem planujesz generalny remont w pokoju dziecka, rozpoczęcie nauki szkolnej będzie idealnym momentem na wymianę mebli oraz zmianę aranżacji.

Przede wszystkim wybierzcie wygodne biurko

Biurko to najważniejszy mebel w pokoju ucznia. Powinno być na odpowiednio duże, odpowiednio wysokie, funkcjonalne, dobrze oświetlone, posiadać szafkę lub szuflady, system regulacji... Wymagania są naprawdę spore. Nie warto wybierać jednak pierwszego lepszego biurka, które okaże się niewygodne – w ten sposób zniechęcisz dziecko do spędzania przy nim czasu. Wygodne biurko umożliwia nie tylko odrabianie lekcji, ale również zabawę lub czytanie, więc poświęćcie dużo czasu na to, by było idealnie dopasowane do potrzeb dziecka. Dziecku praworęcznemu wygodniej będzie korzystało się z szafki po prawej stronie, w przypadku leworęcznej pociechy będzie odwrotnie – nie zapomnij o tej kwestii. Samo biurko to jednak nie wszystko; równie ważne jest także wygodne krzesło.

Dobrze skomponowany zestaw będzie wygodny oraz zapewni odpowiednią pozycję dla kręgosłupa. Wybierz biurko i krzesło z regulacją, jeśli chcesz, by posłużyły Twojemu dziecku przez długie lata. A może meblościanka? Planet to wygodny komplet, który możesz ustawić nawet w niewielkim pokoju. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje miejsca do odrabiania lekcji, zestaw z biurkiem, szafkami i półką z pewnością pomieści wszystkie podręczniki, zeszyty i przybory szkolne. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń umożliwi także zachowanie porządku w pokoju. Organizacja i porządek pozwolą na szybkie odrabianie lekcji i naukę, by resztę wolnego czasu móc poświęcić na zabawę. Naukę sprzątania można rozpocząć w każdym wieku! Dziecko powinno nauczyć się, że zarówno zabawki, jak i ubrania oraz książki i przybory szkolne powinny posiadać swoje miejsce.

Biurko Planet - PL9

Biurko Planet - PL9

Kreatywne wnętrze – co powinno się w nim znaleźć?

Przede wszystkim dopasuj wystrój pokoju do potrzeb i preferencji Twojego dziecka. Twoja pociecha nie znosi czerwonego koloru? Wymień zasłonki na błękitne i unikaj nielubianego koloru. Dziecko zdecydowanie jest wzrokowcem? Zorganizuj miejsce, w którym zawiśnie duża tablica z najważniejszymi informacjami do powtórzenia. U niektórych dzieci doskonale sprawdzą się także niewielkie karteczki z obrazkami lub napisami. A może Twoje dziecko odkrywa w sobie artystyczny talent? Postaraj się zagospodarować trochę miejsca przy oknie na wygodną sztalugę. Świetnym pomysłem będzie także wykorzystanie specjalnej farby, dzięki której stworzysz tablicę do malowania kolorową kredą. Dziecko może na niej ćwiczyć pisanie i rysowanie, a później tworzyć listę spraw do załatwienia czy zapisywać najważniejsze informacje. Pamiętaj, że uczniowie w każdym wieku będą potrzebowali czasu nie tylko na naukę, ale również na odpoczynek i zabawę. W pokoju powinno znaleźć się też trochę miejsca do zabawy; często wystarcza miękki dywan czy niewielki stolik. Nie zapomnij o pudełkach czy innych schowkach na zabawki!

Biurko Nano - NA9

Biurko Nano - NA9