Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Urządzamy mieszkanie na wynajem - o czym warto pamiętać?

Urządzamy mieszkanie na wynajem - o czym warto pamiętać?

Mieszkanie na wynajem to coraz popularniejszy sposób na zasilenie domowego budżetu. Szczególnie chętnie korzystają z takich mieszkań młodzi ludzie, np. studenci lub osoby, które dopiero rozpoczynają pracę i jeszcze nie dorobili się własnego “M”. Najbardziej opłacalny jest wynajem mieszkania lub pojedynczych pokoi w dużych miastach, ale również konkurencja jest w nich znaczna. W jaki sposób urządzić mieszkanie, aby było wygodne dla lokatorów i spełniało ich oczekiwania, a przy tym znalazło chętnych?

Uniwersalna kolorystyka i forma

Dołóżmy starań, aby każdy w naszym mieszkaniu czuł się dobrze. Idealne będą białe lub jasnoszare ściany i meble w podobnych, neutralnych kolorach (np. biel, jasne drewno). Dzięki temu mieszkanie będzie wydawało się optycznie większe, zadbane, czyste i przestronne, a dodatkowo każdy będzie mógł urządzić je według swojego gustu. Mieszkanie na wynajem nie powinno być wyrazem naszego stylu i upodobań, tylko pozostawiać pole do manewru przyszłym lokatorom. Urządzając mieszkanie w nietypowy, ekscentryczny sposób niestety możemy stracić wielu klientów już na etapie przeglądania ogłoszeń, jeśli uznają, że w takiej przestrzeni będą czuli się niekomfortowo.

Duża pojemność i duża przestrzeń

Lokatorzy będą potrzebowali przestrzeni, żeby się urządzić i miejsca na przechowywanie swoich rzeczy. Właściciel mieszkania powinien zadbać, aby szafy, szafki i szuflady były odpowiednio pojemne (często jedno lokum jest wynajmowane kilku osobom - każda z nich musi mieć miejsce na swoje ubrania i rzeczy osobiste). Dobrze sprawdzą się szafy przesuwane, bo pozwalają wykorzystać przestrzeń od podłogi do sufitu i mogą stać nawet w wąskich pomieszczeniach dzięki temu, że nie potrzebują miejsca na otwierane drzwiczki. W pokojach niech staną meblościanki, szafy i komody, najlepiej kupowane jako komplet.

szafa mika II

Szafa mika II

Meble łatwe do utrzymania w dobrym stanie

Mieszkanie na wynajem to inwestycja i z pewnością zależy nam, aby nie dopłacać do niego zbyt często. Wybierajmy meble solidne, które będą służyły latami, a przy tym będą łatwe do utrzymania w czystości. Np. lepiej wybrać łóżko bez tapicerowanego wezgłowia. Materiał, z którego będą wykonane kanapy i fotele powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Unikajmy mebli kuchennych z błyszczącymi frontami lub witrynkami. Solidny montaż elementów, np. luster, również pozwoli na ograniczenie kosztów spowodowanych ewentualnymi zniszczeniami.

Ciekawy akcent

Postawmy się na chwilę w roli osoby poszukującej mieszkania do wynajęcia: w krótkim czasie przegląda bardzo dużo różnych mieszkań, dlatego warto zadbać, żeby nasze zapadło jej w pamięć. Trudno oczekiwać, żeby zapamiętała “to mieszkanie na Mickiewicza” albo “pokój na czwartym piętrze bez windy”, ale już “mieszkanie z niebieską kanapą”, czerwonymi fotelami lub estetycznymi plakatami w salonie będzie się wyróżniać.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w całym mieszkaniu małych, ale spójnych dodatków, które będą wskazywać na jeden styl (więc ułatwią rozpoznanie mieszkania na zdjęciach), ale z drugiej strony - warto, żeby łatwo było je schować. Przykładem może być mieszkanie w stylu marynarskim - meble i ściany niech będą jasne, neutralne, ale kilka dodatków podkreśli nietypową aranżację: niebieskie poduszki, kubek z kotwicą, koło ratunkowe w przedpokoju czy plakat z morskim widokiem. To proste i niedrogie sposoby, dzięki którym Twoje ogłoszenie nie zginie w tłumie!

Szafa Maja V

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Jak atrakcyjnie i niedrogo urządzić łazienkę?
Funkcjonalny pokój dziecka - wyzwanie rodzicielskie (odsłona druga)
Indywidualizm widoczny w meblach
Komfortowa sypialnia w niewielkim pomieszczeniu
Jak funkcjonalnie urządzić garderobę?
Aranżacja salonu – o czym warto pamiętać?
Kuchnia w bieli - nuda, czy uniwersalizm?
Przedpokój, czyli pierwsze wrażenie po wejściu do domu
Stoliczku nakryj się - urok i wygoda wieczoru
Umeblowanie pokojów dziennych o różnych funkcjach
Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?
Żeby szarość nabrała barw
Szafy przesuwne - praktyka i estetyka w jednym
Najpopularniejsze narożniki na rynku
Rozsiądź się wygodnie - sofy
Łóżka tapicerowane - sypialne