Indywidualizm widoczny w meblach

Indywidualizm widoczny w meblach

Nastolatkiem być - to czuć się dorosłym, mieć własne zdanie, buntować się. Jednak przede wszystkim nastolatkiem być znaczy tyle samo, co budować własny indywidualizm, kształtować własne “Ja” i wyrażać je w każdy możliwy sposób. Także poprzez otoczenie, którym się otacza, a zwłaszcza pokój, który jest dla nastolatka niczym ambasada - własnym, niezależnym terytorium.

Przełomowy moment zmian

To właśnie moment, kiedy często rodzice decydują się na remont pokoju nastoletniego buntownika. I to najwłaściwszy czas na zmianę wszystkiego, co identyfikowało go wcześniej z kilkuletnim, potulnym brzdącem. Teraz jego pokój będzie odpowiadał nie tylko jego potrzebom (chociaż nie oszukujmy się, że praktyczna strona jest najważniejsza), ale także nietuzinkowemu charakterowi oraz zainteresowaniom.

Co zrobić, żeby było dobrze?

Przede wszystkim wsłuchać się w nastolatka lub nastolatkę, a później znaleźć kompromis, który pozwoli dobrać meble do pokoju młodzieżowego satysfakcjonujące wszystkich.

Coś dla miłośników muzyki

Niemal każdy nastolatek lubi muzykę. Co więcej, to ona często stanowi podstawę tworzenia i identyfikacji grup społecznych wśród nastolatków. Dla fanów muzyki można zaproponować zestawy mebli Bregi w kolorze niebieskim. Fabrycznie znajdują się na nim czarne elementy gitary oraz motoru, często uwielbianego przez nastolatków (ku przerażeniu rodziców). Co więcej tego typu zestawy mebli pozwalają na połączenie hobby nastolatka z praktyczną stroną aranżacji. W jednym zestawie bowiem, dostajemy skompletowane dwa regały, komodę, biurko oraz szafę. Takim kompletem wygospodarujemy miejsce na przechowywanie wszystkich rzeczy nastolatka.

Komplet mebli Bregi

Komplet mebli Bregi zadowoli nastoletnich fanów muzyki i motocykli

Dla delikatnej nastolatki

Tymczasem z tej samej serii można znaleźć także zestawy mebli dla nastolatek. Tu dominującą opcją kolorystyczną jest szarość, w której jako dekoracji zastosowano dmuchawce, nadające wdzięcznej, ale nie dziecinnej już lekkości. Ciekawą propozycją mogą być szafy przesuwne z widokami natury.

Szafa przesuwna natura

Szafa przesuwna natura trafi w duszę romantycznej nastolatki

Dla obieżyświatów

Nastolatków, dla których zwiedzanie świata jest celem samym w sobie, w zachwyt wprawić mogą szafy przesuwne, których drzwi pokryte są zdjęciami miast. Znajdziemy na nich: Londyn, Paryż, czy Nowy York. Z tej serii producent proponuje też coś dla zagorzałych fanów piłki nożnej. Szafa FOOTBALL sprawi, że budząc się i zasypiając, zawsze będą mieli przed oczami odzwierciedlenie największego hobby. To inspirujące rozwiązanie, w którym szafy przesuwne stanowią dekorację samą w sobie.

Nowy york

Nowy York

Funkcjonalność po pierwsze

Szafy przesuwne są doskonałe do niewielkich pokojów. Przede wszystkim są pojemne. Te zaproponowane powyżej mają 200 cm szerokości, zatem zmieszczą większość rzeczy nastolatków. Aranżację wnętrza wystarczy wówczas wypełnić regałami lub tylko półkami wiszącymi na książki, czy szpargały, aby zyskać kompletne, praktyczne i funkcjonalne pomieszczenie, które odzwierciedla upodobania naszego nastoletniego indywidualisty. Zatem bez względu, na to, jakie meble do pokoju młodzieżowego ostatecznie wybierzemy, ważne by spełniały swoją funkcję - ukryły wszystko, co powinno być schowane.

Szacunek, po drugie

I kolejna ważna rzecz - równie ważna, co wcześniejszy punkt. Pokój nastolatka ma być jego pokojem. To już nie dziecko, któremu możemy narzucić nasz punkt widzenia. Tylko w pokoju stworzonym przez siebie, nastolatek będzie czuł się, jak w domu.


Komentarze