Szafy przesuwne - praktyka i estetyka w jednym

Szafy przesuwne - praktyka i estetyka w jednym

Niewielu z nas korzysta z komfortu własnego domu o wymarzonym metrażu, którego pokoje, garaż i obszerna piwnica pomieszczą wszystkie “potrzebne”, “zapomniane” i te rzeczy, które “kiedyś się przydadzą”. Większość z nas walczy o każdy kawałek przestrzeni do zagospodarowania, próbując w niewielkich mieszkaniach w wielkich blokowiskach pomieścić wszystko. Dla tych walczących perfekcyjnym rozwiązaniem są szafy przesuwne. Znane od lat, podbijają serca właścicieli M4.

Przyjemna praktyka

Największą ich zaletą są właśnie prowadnice, dzięki którym szafy przesuwne potrafią doskonale wkomponować się w pomieszczenie. Stanowią idealne rozwiązanie oszczędzające cenną przestrzeń. Drzwi nie wymagają dodatkowego miejsca na otwarcie, dzięki czemu są bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem dla niewielkich przestrzeni. Co więcej niektóre z nich mają dodatkową opcję w postaci nadstawki, która zwiększa powierzchnię do przechowywania. Jest to prawdopodobnie jeden z najistotniejszych elementów dla sporej liczby klientów. Tego typu rozwiązania mają m.in. szafy przesuwne TOP 30, będące idealną propozycją do niewielkich mieszkań, które optymalizują wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Jedyne, o czym należy pamiętać, to ich wymiary. Szafy przesuwne są zazwyczaj o ok. 10 cm głębsze ze względu na konieczność montażu prowadnic. Oznacza to, że potrzebują ok. 60-65 cm. Ale to nic w porównaniu z szafami otwieranymi w tradycyjny sposób.

Rozmiar też się liczy

Co więcej, szafy przesuwne występują zazwyczaj w kilku wariantach rozmiarowych. Idealnym przykładem mogą być szafy przesuwne Peak, występująca w trzech szerokościach: 120 cm, 150 cm lub 200 cm. Dzięki takim rozwiązaniom producenci dają klientom szereg możliwości. Pozwala to bowiem nie tylko dopasować szafę do rozmiarów wnętrza (jednej ściany, czy wnęki), ale także zastosować meble z tej samej serii w wielu pomieszczeniach np. węższy wariant w pokoju dziecięcym, czy jako dodatkowe wyposażenie pokoju gościnnego lub przedpokoju, a szerszy wariant umieścić w sypialni, aby nie przytłaczał pomieszczenia, w którym zazwyczaj przyjmujemy gości. Ujednolicenie umeblowania sprawi, że mieszkanie stanie się wizualnie spójną całością i podkreśli elegancję.

szafa przesuwna PEAK

Szafy przesuwne z serii PEAK dostępne są w trzech rozmiarach

Szafy przesuwne i ich elegancka nowoczesność

Dzisiejsze meble to już nie tylko ciężkie części wielkich segmentów, ale zazwyczaj elementy wyposażenia mieszkania, które stanowią jego ozdobę i podkreślają, a nawet nadają charakter. Szafy przesuwne są zazwyczaj synonimem współczesnej elegancji, którą tworzą prostota formy oraz delikatny, elegancji połysk, który potrafi nadać wnętrzu powiew glamour. Takie są właśnie szafy przesuwne z serii VIVIANA . Fenomen ich elegancji tkwi właśnie w prostocie. Cztery wersje kolorystyczne zaspokoją gusta wielu wymagających klientów, nadając nowoczesnemu wnętrzu wyjątkowego wyglądu - zwłaszcza skrajne wersje całkowita biel lub czerń.

szafa Viviana

Prostota elegancja szaf Viviana zachwyca

Tymczasem połączenie tych dwóch kontrastowych kolorów w jednym meblu również może być inspirujące. Przykładem mogą być szafy przesuwne serii Lotse podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Sprawdzą się też idealnie do pokoju młodzieżowego.

Idealni najeźdźcy naszych mieszkań

Teraz widać, jak na dłoni, dlaczego szafy przesuwne tak zdobywają nasze mieszkania. Są perfekcyjnym połączeniem praktyki i elegancji. Pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest istotne, jeśli musimy zmieścić w naszym “M” niemal cały dorobek, pamiątki i namacalne wspomnienia, tak ważne dla naszego życia.

Szafa przesuwna LOTSE

Szafy przesuwne LOTSE – siła kontrastu


Komentarze