Rozsiądź się wygodnie - sofy

Rozsiądź się wygodnie - sofy

Pokój gościnny, czy po prostu salon jest najczęściej centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. To w nim spędzamy najwięcej czasu - wyciągamy nogi po męczącym dniu, oglądamy telewizję, czy czytamy książkę. To w salonie przyjmujemy rodzinę i przyjaciół. Nawet jeśli mamy obszerną kuchnię, to jednak - zgodnie z przyjętym ogólnie zwyczajem - przyjęcia urządzamy właśnie tam. Dlatego to właśnie to pomieszczenie musi zachęcać wyglądem, a przede wszystkim kusić wygodą - zapraszać słowami “rozsiądź się wygodnie”.

Wygoda od pierwszego...spojrzenia

Niekwestionowanym mistrzem tworzenia takiej atmosfery są sofy tapicerowane. Nic ich nie zastąpi przy budowaniu wrażenia przytulności i gościnności. Dlatego nie należy z nich rezygnować nawet przy aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym - surowym w swojej prostocie. Już na pierwszy rzut oka ich struktura zachęca do zostania na dłużej. A później jest już tylko lepiej - miękkie, z ozdobnymi poduszkami zapewniają idealne warunki do relaksu i regeneracji sił.

Sofy tapicerowane - wielofunkcyjność i wygoda

Oczywiście głównym elementem są sofy tapicerowane, albo kanapy. Ich popularność wynika przede wszystkim z praktyki. Zmieszczą wiele osób - to raz (a przy dużej ilości osób do siedzenie służą często nawet podłokietniki - zazwyczaj równie wygodne). Po drugie - występują w tylu wariantach, że wpasują się w każde pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie nie pozwala nam na puszczenie wodzy fantazji, wystarczy, że wybierzemy dwuosobowe takie, jak np. sofa ORANGO i OSLO

Sofa ORANGO

Sofa ORANGO wpasuje się idealnie do mniejszych pomieszczeń

Dla większych pomieszczeń można wybrać sofy tapicerowane trzyosobowe lub nawet tzw. narożniki - wygodne i zapewniające dużo więcej miejsc dla gości.

Przyjemność łączenia

Przy większym pomieszczeniu sofy tapicerowane można łączyć, stawiając obok siebie np. dwie różnej wielkości i zastępując w ten sposób fotele. Ważne w tym wypadku jest jednak, aby były to produkty jednej serii, w przeciwnym razie wprowadzimy niepotrzebny chaos w pomieszczeniu.

Prince

Sofy z serii PRINCE to klasyka elegancji

Praktyka ponad wszystko

Warto też za każdym razem przemyśleć rodzaj kanapy. Czy powinna być rozkładana? To pytanie jest oczywiste dla właścicieli mieszkań - tutaj wybór jest zazwyczaj bezdyskusyjny. Kanapa musi być rozkładana, głównie dlatego, że pokój gościnny stanowi często również sypialnię rodziców. Wybór takich modeli jest przeogromny - od nowoczesnych, minimalistycznych kształtów, po takie w stylu odrobinę glamour, jak kanapa rozkładana SIENA.

Sofa tapicerowana SIENA

Sofa tapicerowana SIENA wpisze się w wystrój wnętrza glamour

Duży salon, ogromne możliwości...

….zwłaszcza przy wyborze mebli. W takim przypadku można pozwolić sobie na szereg nieszablonowych rozwiązań. Można wybrać sofy modułowe, które można dopasowywać do swoich potrzeb w znacznie większym zakresie. Rewelacyjnie w takich pomieszczeniach sprawdzą się również sofy tapicerowane nierozkładane, które w wizualnym odbiorze zazwyczaj są nieco “lżejsze”, jak np. SOFA LIRA.

Sofy Lira

Sofy Lira to przedstawicielki lekkiej elegancji

Ale i w tym wypadku warto zastanowić się jednak nad wyborem wersji rozkładanej. Przede wszystkim dlatego, że jest to nieocenione rozwiązanie w przypadku nieoczekiwanego najazdu rodziny na świąteczną przerwę, czy przyjaciół na przedłużająca się imprezę. Takie same czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając narożniki. Tym bardziej, że wybór jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś spełniające oczekiwania, potrzeby, a przede wszystkim trafiające w charakter mieszkania, czy domu.

Sofy tapicerowane królowe w świecie mebli

Są obecne w każdym domu. Często są nie tylko wygodnym i praktycznym meblem, ale także głównym elementem wystroju, który nadaje (a nie tylko podkreśla) charakter całemu domowi. I tu chyba nie trzeba nic dodać, ani nic ująć.


Komentarze