Pufa – mały, ale praktyczny mebel

Pufa – mały, ale praktyczny mebel

Puf czy pufa – jakkolwiek by ją (lub go?) nie nazwać, w zasadzie na myśl przychodzi jedno – czemu właściwie służy? Niskie, szersze lub węższe siedzisko bez oparcia, nie nadaje się do siedzenia przy stole, wydaje się więc zupełnie niepraktyczne. A tymczasem ten mały, niepozorny mebel, może się przysłużyć na wiele różnych sposobów!

Pufa Prince Pik

Pufa Prince Pik

Pufa w salonie

Każdy zna to uczucie, kiedy po ciężkim dniu pracy wreszcie można się wygodnie rozsiąść, ale… nie ma co zrobić z nogami! Na kanapie każdy chce usiąść, więc trudno o zajęcie całej, trzymanie nóg na stole nie przystoi, a przystawione krzesło jest za wysokie i za twarde. I jak tu zaznać spokoju? Właśnie w takich chwilach idealnie sprawdzi się pufa – niewielki mebel, który wydaje się służyć wyłącznie wygodzie. Można na nim oprzeć nogi, trzymając je na idealnej wysokości i miękkim podparciu. Innym przeznaczeniem pufy może być szybka pomoc w nagłych sytuacjach – kiedy na kanapie brakuje miejsca, a trzeba posadzić jeszcze kilka osób przy ławie, pufę można łatwo i szybko przystawić, by na niej usiąść. Mimo braku oparcia, będzie komfortowa, bo odpowiednio szeroka. Czy można znaleźć jeszcze jakieś zastosowania? Wybierając model z nieco twardszym siedziskiem, można wykorzystać pufę jako dodatkowy stolik, np. dla bawiącego się dziecka. Rodzic może swobodnie spoczywać na kanapie, podczas kiedy maluch z boku będzie się wygodnie bawił, korzystając z pufy przy układaniu klocków czy oglądania książeczki. Ponadto, na pufie można ułożyć tacę i wykorzystać ją jako swoiste przedłużenie stolika kawowego. W chwilach, kiedy nie jest potrzebna, dzięki swoim małym rozmiarom łatwo daje się przenieść i odstawić w miejsce, w którym nie będzie nikomu przeszkadzała. Nie da się ukryć, że stylowa pufa będzie także piękną dekoracją salonu.

Pufa Costa

Pufa Costa

Pufa w przedpokoju, a nawet łazience!

Salon to nie jedyne miejsce, w którym można ustawić pufę. Okazuje się, że tego typu mebel pasuje niemal wszędzie! Wybierając pufę z pojemnikiem, można ją postawić w przedpokoju, gdzie będzie służyła do przechowywania obuwia domowego lub sezonowo czapek i szalików, a nawet zabawek do piasku dla dziecka. Oprócz tego, będzie idealnym siedziskiem podczas ubierania butów czy niezbędnym miejscem do odkładania torebki. Także wśród mebli łazienkowych pufa może znaleźć swoje idealne miejsce. W dużej, przestronnej łazience doskonale sprawdzi się podczas rytuałów pielęgnacyjnych – można na niej wygodnie usiąść podczas malowania paznokci i balsamowania ciała. Szczególnie dla kobiet elegancka pufa będzie się jawiła jako idealny dodatek do stylowej łazienki, wprowadzając do niej iście nowojorski klimat!

Puf Charme PROMOCJA

Puf Charme PROMOCJA

Pufa w kuchni

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia jest najlepszym miejscem na pogaduszki. Ale niestety, nie w każdej zmieści się duży stół, wyspa czy blat, przy których można wygodnie postawić krzesła i toczyć długie dyskusje. Ale na zgrabny, mały puf zawsze znajdzie się miejsce! W razie potrzeby, można na nim położyć zakupy po powrocie do sklepu, a podczas odwiedzin zaproponować jako wygodne miejsce do siedzenia i rozmów w trakcie gotowania. Idealnie sprawdzi się także dla dziecka, które nie dosięga jeszcze do blatu, ale chce pomagać rodzicom podczas przygotowywania posiłków.

Jak widać – nie ma miejsca, w którym nie można wykorzystać pufy! Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda i praktyczność.