Pastelowe Aranżacje Salonu - Dla Złaknionych Odpoczynku

Pastelowe Aranżacje Salonu - Dla Złaknionych Odpoczynku

Osoby prowadzące intensywny, szybki i aktywny tryb życia często urządzają swoje domy czy mieszkania tak, by służyły przede wszystkim do psychicznego i fizycznego odpoczynku. Jednym ze sprawdzonych sposobów na stworzenie przestrzeni, która pozwoli nam złapać oddech są jasne, pastelowe barwy w salonie. Na takie rozwiązanie często decydują się również zmęczeni nieustannie zmieniającymi się sezonowymi trendami projektanci wnętrz czy artyści. Jeśli i Ty szukasz inspiracji do zaaranżowania neutralnego wnętrza, które pozwoli Ci na pełen relaks, sprawdź nasze propozycje!

Sofa Avesta - wygodne i przyjemne dla oka

Sofa Avesta - wygodne i przyjemne dla oka

Uspokajające pastele

Obcując z dużą ilością dźwięków, ludzi, kolorów i bodźców poza domem potrzebujemy, by nasz dom był oazą spokoju. Pastelowe, jasne wnętrza są doskonałym sposobem na uspokojenie rozbieganych myśli i ukojenie nerwów. O ile nie zestawimy ze sobą zbyt wielu pastelowych odcieni na małej przestrzeni mamy szansę na stworzenie ponadczasowych aranżacji – barwne, sezonowe trendy szybko się zmieniają, a delikatne pastele powracają od wielu lat. Nic dziwnego; spokojne, jasne kolory mają wiele uroku i nie męczą oczu. Pudrowy róż, delikatna mięta, subtelny błękit, ciepły beż, lawenda czy rozbielona cytryna – odcieni jest naprawdę wiele. Pastelowe barwy wnoszą do wnętrz lekkość, radość i beztroskę. Doskonale powiększają i rozświetlają mieszkania o małym metrażu. Zestawione z prostymi bryłami mebli oraz naturalnymi surowcami i materiałami pastele tracą dziecięcy, nieco infantylny charakter, a zyskują nowoczesny sznyt. Co ważne, pastele spokojnie możemy zastosować w całym domu: salonie, sypialnikuchni oraz łazience. Wystarczy znaleźć wspólny mianownik (np. zdecydować się na jeden odcień) aby cały dom stanowił integralną całość pod względem stylistycznym.

Z jakimi kolorami łączyć pastele?

Najbardziej eleganckie i ponadczasowe połączenia to pastele i barwy neutralne, takie jak biały, écru, delikatny beż czy jasny szary. Jeżeli zależy nam na neutralnym wnętrzu, zdecydujmy się na jeden lub dwa pastelowe kolory i połączmy je z bielą, np. tak jak w przypadku prezentowanych na powyższym zdjęciu mebli Avesta: pudrowy róż, jasny odcień szarego oraz biały. Kolejna propozycja: tym razem z bielą łączymy neutralny beż oraz delikatny błękit. Takie połączenie prezentuje się bardzo klasycznie.

Narożnik Mateo - idealny do subtelnych aranżacji

Narożnik Mateo - idealny do subtelnych aranżacji

Pastele plus biel i czerń

Aby nie zniweczyć kojącego efektu pastelowych barw, unikajmy ciemnych ścian i mocnych kontrastów. Dopuszczalne są jednak czarno-białe połączenia; ze względu na swój bardzo klasyczny, stonowany charakter nie przytłoczą wnętrza, a dodadzą mu stylu. Połączenie lawendowego z bielą i czernią prezentujemy poniżej. Co ciekawe, na tle pasteli bardzo korzystnie wyglądają czarno-białe fotografie.

Narożnik Aldo

Narożnik Aldo

Chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Urządzając salon wybierz tapicerowaną kanapę bądź narożnik w pastelowym kolorze. Już sama barwa działa relaksująco, zaś miękka tapicerka zachęca do odpoczynku.

Materiały i akcesoria

Doskonałym uzupełnieniem pasteli są naturalne materiały: lniane tkaniny, rattan, wiklina, drewniane podłogi będą prezentowały się bardzo korzystnie i nie zdominują wnętrza. Powinniśmy uważać, by nie przytłoczyć całej aranżacji nadmiarem bibelotów czy akcesoriów: minimalizm jest jak najbardziej wskazany.