Zagłówek do łóżka – estetyczny i praktyczny dodatek do sypialni

Zagłówek do łóżka – estetyczny i praktyczny dodatek do sypialni

Sypialnia z duszą – to taka, w której marzy się, aby przed zmrużeniem oczu móc jeszcze przez chwilę zrelaksować się i pogrążyć w świecie marzeń. To taka, w którą wkłada się mnóstwo serca, aby potem móc bez skrępowania korzystać z komfortu, jaki ona oferuje. Urządzając ją, warto przyjrzeć się różnym modelom łóżek – niektóre z nich mogą w bardzo korzystny sposób przyczynić się do zmiany nastroju w wymarzonej sypialni – oczywiście na lepsze!

Łóżka z zagłówkiem – w jakich modelach je znajdziemy?

We współczesnych sypialniach dominują tradycyjne dwuosobowe łóżka, ponieważ uniwersalność kanap z funkcją spania pozostawia się raczej dla bardzo małych metraży. Tam, gdzie, można sobie na to pozwolić, warto postawić na tradycyjny, duży model – im szerszy, tym bardziej sobie podziękujemy w przyszłości za ten wybór. Łóżko bez zagłówka to nieco tańsza, ale za to mniej efektowna wersja. Może sprawdzić się w pomieszczeniach, w których stawia się na totalny minimalizm lub tam, gdzie w inny sposób zagospodarowano przestrzeń nad głowami – na przykład przez montaż ściennych półek. Zagłówek można znaleźć w nieco droższych modelach łóżek na stelażu, w wersjach z pojemnikami na pościel oraz w egzemplarzach kontynentalnych – czyli nieco wyższej i bardziej okazałej wersji tego mebla.

Dlaczego warto wybrać łóżko z zagłówkiem?

Zagłówek tapicerowany, drewniany lub metalowy stanowi bardzo ciekawą dekorację oraz nadaje określonego stylu całej sypialni. Decydując się na niego, warto pamiętać o tym, aby pozostałe elementy wystroju, na przykład zasłony, dywany lub pościel, dopasowywać właśnie do koloru i stylu zagłówka. Dzięki temu cała koncepcja estetyczna pomieszczenia zostanie utrzymana na wysokim poziomie. Jednak zagłówek to nie tylko ozdoba. Umożliwia wygodne podparcie w pozycji półleżącej lub siedzącej, szczególnie w towarzystwie miękkich poduszek. Jego ważną rolą jest też ochrona przed uderzaniem się głową lub ramionami prosto w ścianę. Obecność zagłówka przy łóżku zapobiega również brudzeniu i niszczeniu znajdującej się za łóżkiem ściany, która w tym miejscu jest szczególnie narażona na uszkodzenia.

Jak zrobić zagłówek do łóżka?

Jeśli mamy pokój z łóżkiem, które nie posiada zagłówka i nie planujemy wymiany mebla w najbliższym czasie, warto pomyśleć o samodzielnym stworzeniu zagłówka. Można pokusić się o wykorzystanie dekoracyjnych poduszek, które przytwierdzi się do ściany w wybranej konfiguracji, na przykład za pomocą systemów do nieinwazyjnego montażu z haczykami. Przy umiejętnym wyborze atłasowych lub aksamitnych poduszek w odpowiednim kolorze, można uzyskać zniewalający efekt takiej metamorfozy pokoju! Ciekawe rozwiązanie to także przytwierdzenie do ściany na wysokości łóżka efektownie opalonych desek lub połówek oheblowanych pniaków, a nawet starych cegieł porozbiórkowych. Tak naprawdę ograniczać nas może tylko nasza wyobraźnia, bo umiejętności manualne w tym zakresie posiada wiele osób – nawet tych, które nie zdają sobie z tego sprawy!

 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Mieszanie mebli tradycyjnych z nowoczesnymi
Jaki rodzaj obicia kanapy wybrać?
Narożnik w kształcie litery L czy U – który kształt wybrać?
Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?
Ciemne wnętrza
Jak wybrać wygodne biurko do pracy przed komputerem?
Wielki pojedynek: meble modułowe kontra meble na wymiar
Biuro w kawalerce, czyli jak zorganizować przestrzeń do pracy w domu
Meble dziecięce oszczędzanie przez piętrowanie
Jak urządzić poddasze użytkowe?
Meble Helvetia
Meblościanka - rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza
Które cechy stylu skandynawskiego warto wykorzystać we wnętrzach?
Jej Wysokość Kanapa. Jak Dobrać Idealną Sofę do Salonu?
Urządzamy mieszkanie na wynajem - o czym warto pamiętać?
Dlaczego do salonu warto wybrać narożnik?
Kuchnia w kolorze czerwonym w trzech krokach
Czym kierować się podczas zakupu łóżka?
Pastelowe Aranżacje Salonu - Dla Złaknionych Odpoczynku
Jak urządzić małe mieszkanie? 5 skutecznych trików


Komentarze