Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Mieszanie mebli tradycyjnych z nowoczesnymi

Mieszanie mebli tradycyjnych z nowoczesnymi

Gdy mówimy o urządzaniu wnętrza, możemy wybierać spośród licznych motywów projektowania. Może to być styl współczesny, tradycyjny, minimalistyczny, boho, vintage, przemysłowy, czy też eklektyczny. Dziś gorącym tematem w dyskusjach projektantów jest to, jak można łączyć dwa bardzo różne rodzaje stylów mebli. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące łączenia mebli tradycyjnych z nowoczesnymi. Omówimy, dlaczego projektanci tak skutecznie łączą meble z różnych okresów i jak możesz wykorzystać to w swojej przestrzeni.

Dębowe Łóżko Valva

Dębowe Łóżko Valva

Cechy mebli tradycyjnych i nowoczesnych

Zanim zagłębimy się w porady dotyczące mieszania mebli tradycyjnych z nowoczesnymi, spróbujemy zrozumieć każdy ten styl osobno. W ten sposób uzyskasz jasny obraz obu tych rodzajów.

Nowoczesny wystrój

Wiele osób błędnie określa meble współczesne jako nowoczesne. Są to dwa różne style. Nowoczesność odnosi się zwykle do okresu lat 40. Dominującą jej cechą są proste linie mebli. Nowoczesne wzornictwo jest skromne. Nie składa się ze zbyt wielu szczegółów. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Linie mebli są również wyraźniejsze. Nowoczesność unika także nadmiernego używania listew w meblach. Metale odgrywają w nowoczesnym designie znaczącą rolę. Materiały te mogą być obecne we wnętrzu jako nogi stołu, ramy krzesła, czy też łóżka. Natomiast wybierając nowoczesne kolory, należy unikać mocnych barw. Odcienie zastosowane w nowoczesnym designie są odważne. Jednak nie należy mylić ich z mocnym natężeniem. Paleta barw waha się od neutralnego odcienia szarości do bieli i czerni.

Tradycyjny wystrój

Nie ma ścisłych zasad dotyczących tradycyjnego wystroju. Jak sama nazwa wskazuje styl „tradycyjny” różni się w zależności od kraju lub nawet regionu. Omówimy, jakie najczęściej elementy mebli są uznawane w Polsce za tradycyjne. Klasycznym materiałem stosowanym do produkcji tradycyjnych mebli jest drewno. Element ten może być widoczny jako ramy łóżek, stoły, krzesła, a nawet ramy sof. Jest to materiał nie tylko solidny, ale również ponadczasowy. W tradycyjnym wystroju obecne są również klasyczne kształty.

Mieszanie stylów

Teraz, gdy wiesz już, jakie cechy posiadają zarówno meble nowoczesne, jak i tradycyjne, przyjrzyjmy się pomysłom i sposobom dzięki, którym możesz łączyć te dwa, bardzo różne style dekoracyjne. Mieszając nowoczesność z tradycją, musisz zdecydować, czy chcesz, aby przestrzeń była bardziej nowoczesna, czy jednak tradycyjna. Pozwolenie na dominację jednego stylu jest kluczowe. Stoliki kawowe, fotele, łóżka, szafki nocne oraz lustra są uniwersalnymi meblami, które pozwalają na łączenie dwóch różnych stylów. Istnieje wiele możliwości mieszania ich.

Łóżko Ze Stolikami Xelo

Łóżko Ze Stolikami Xelo

Harmonia czy kontrast?

Czas na kolejne ważne pytanie — szukasz harmonii czy kontrastu? Jeśli chcesz stworzyć spokojniejszy wygląd, wybierz meble podobne do siebie. Możesz pomalować pomieszczenie mocnym, szarym kolorem. Dzięki temu przestrzeń będzie wyglądała na spokojną. Ze względu na prostą, monochromatyczną kolorystykę mebli i minimalny wystrój, ogólny efekt będzie nowoczesny. Dla odrobiny tradycjonalizmu dodaj do niej drewniany stolik kawowy z ciemnymi nóżkami, drewnianą komodę oraz szafkę. Dzięki nim możesz z łatwością przyswoić tradycyjny akcent w nowoczesnym wystroju domu.

Narożnik Logan

Aby stworzyć kontrast, zestawiaj ze sobą różne kolory i materiał. Na przykład nowoczesne łóżko tapicerowane w mocnym kolorze połącz z tradycyjnymi, drewnianymi szafkami nocnymi, regałami oraz biurkiem.

Łóżko Malta

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Mieszanie mebli tradycyjnych z nowoczesnymi
Jaki rodzaj obicia kanapy wybrać?
Narożnik w kształcie litery L czy U – który kształt wybrać?
Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?
Ciemne wnętrza
Jak wybrać wygodne biurko do pracy przed komputerem?
Wielki pojedynek: meble modułowe kontra meble na wymiar
Biuro w kawalerce, czyli jak zorganizować przestrzeń do pracy w domu
Meble dziecięce oszczędzanie przez piętrowanie
Jak urządzić poddasze użytkowe?
Meble Helvetia
Meblościanka - rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza
Które cechy stylu skandynawskiego warto wykorzystać we wnętrzach?
Jej Wysokość Kanapa. Jak Dobrać Idealną Sofę do Salonu?
Urządzamy mieszkanie na wynajem - o czym warto pamiętać?
Dlaczego do salonu warto wybrać narożnik?
Kuchnia w kolorze czerwonym w trzech krokach
Czym kierować się podczas zakupu łóżka?
Pastelowe Aranżacje Salonu - Dla Złaknionych Odpoczynku
Jak urządzić małe mieszkanie? 5 skutecznych trików


Komentarze