Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Wielki pojedynek: meble modułowe kontra meble na wymiar

Wielki pojedynek: meble modułowe kontra meble na wymiar

Urządzasz kuchnię w nowym domu? A może chcesz odświeżyć już nieco przestarzałe, mało atrakcyjne wnętrze? Wymiana mebli kuchennych jest niemałą inwestycją, dlatego podczas zakupu nowej zabudowy lepiej nie zdawać się na przypadek. Zanim zaczniesz wybierać kolory frontów, określać układ mebli i kompletować sprzęt, musisz zdecydować się, jakiego typu zabudowa stanie w Twojej nowej kuchni: modułowa czy wykonana na wymiar. Wszystkim niezdecydowanym prezentujemy dobre i złe strony każdego rozwiązania. Która z dostępnych opcji najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź!

Meble na wymiar

Marzysz o nietypowej zabudowie wykonanej według swojego autorskiego pomysłu? Usługa projektowania i wykonania mebli na wymiar spełni Twoje oczekiwania. Rezygnacja ze standardowych mebli na rzecz zabudowy wykonywanej na podstawie indywidualnych wytycznych znacznie zwiększa pole do popisu dla kreatywności. Meble na wymiar przypadną do gustu w szczególności osobom stojącym przed wyzwaniem zaadaptowania nieustawnego pomieszczenia z trudnymi do zagospodarowania skosami. Doświadczony projektant wydobędzie z każdej, nawet szczególnie wymagającej kuchni potencjał i funkcjonalnie wykorzysta każdą wnękę i kąt. Zleceniodawca, poprzez wybór odpowiadających mu materiałów, ma również wpływ na jakość mebli.

Wybierając meble na wymiar, należy uzbroić się w cierpliwość. Wykonanie szczegółowych pomiarów, opracowanie koncepcji, a następnie realizacja projektu wymaga czasu i mnóstwa konsultacji. Ponadto, wyposażenie kuchni w tego typu zabudowę jest niemałą inwestycją. Należy liczyć się również z faktem, że ewentualna przeprowadzka będzie wiązała się z koniecznością kupna nowych mebli. Idealnie dopasowane do konkretnych warunków przestrzennych meble zazwyczaj nie nadają się do ponownego wykorzystania w innym pomieszczeniu.

Kuchnia Bianka

Kuchnia Bianka

Meble modułowe

Ciekawą alternatywą dla zabudowy tworzonej na wymiar są meble modułowe. Wybierając ten wariant, oszczędzasz pieniądze oraz cenny czas. Rosnące zainteresowanie funkcjonalnymi, nowoczesnymi meblami widoczne jest w ofercie dostępnej na rynku – obecnie niemal każdy producent mebli posiada w swoim katalogu kuchenne meble modułowe zaprojektowane w różnorodnych stylach.

Czy kupno mebli dostępnych w regularnej sprzedaży wiąże się z okrojonymi możliwościami? Nic bardziej mylnego! Dzięki meblom modułowym możesz zaprojektować kuchnię inspirowaną każdą stylistyką, począwszy od nieśmiertelnego vintage, poprzez styl skandynawski czy francuski, na surowym minimalizmie kończąc. Zabudowy systemowe wykonywane są zazwyczaj z płyt MDF, którą można dowolnie formować i dekorować (na przykład frezami). Pożądanego wykończenia nadają płytom folie, laminaty lub fornir. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji producenci tworzą fronty we wszystkich kolorach tęczy, różnorodnych fakturach i wykończeniu (błyszczącym, matowym lub półmatowym). Odpowiednio zabezpieczone płyty wykazują wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu w nienagannym stanie służą w kuchni przez wiele lat.

Kupno mebli modułowych jest znacznie tańsze niż zamówienie zabudowy na wymiar, a czas oczekiwania w tym przypadku jest znacznie krótszy. Skręcone szafki, półki i szuflady można w razie potrzeby w dowolnym momencie rozłożyć, przetransportować i zamontować w innym miejscu.

Kuchnia Sara Sonoma

Kuchnia Sara Sonoma

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Materac na dobranoc
Meble tapicerowane – jakie modele są na czasie?
Styl industrialny, czyli klimat nowojorskiego loftu w Twoim mieszkaniu
Lustra we wnętrzujak je wykorzystać?
Sypialnia w stylu skandynawskimjak osiągnąć zamierzony efekt?
Meble z drewna do salonu – sześć powodów, dla których warto je mieć
Kuchnia w kolorze czerwonym – jak dobrać kolory
Elegancka łazienka w trzech krokach
Nowoczesna sypialniajak osiągnąć najlepszy efekt?
Nowoczesna sypialnia w trzech odsłonach
Szezlongsposób na perfekcyjny wypoczynek
Biała kuchnia – jak ją urządzić? Skorzystaj z naszych porad
Królowa każdego salonu - kupujemy sofę
Dlaczego wybór dobrych mebli do domu jest ważny?
Jak urządzić salon w stylu Sherlocka Holmesa?
Wybór krzeseł do jadalni
Sypialnia idealna - jak ją urządzić?
Wybieramy meble do kuchni - o czym warto pamiętać?
Zadbaj o dobrą aranżację gabinetu
Jak urządzić funkcjonalny salon?


Komentarze