Ze względu na sezon urlopowy dostawców oraz producentów czas realizacji zamówień może ulec wydłużeniu. Więcej informacji pod numerem tel: 507-712-001 lub poprzez e-maila: biuro@amdk.pl

Meblościanka - rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza

Meblościanka - rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza

Meblościanka to

klasyczny mebel, który jeszcze jakiś czas temu był obecny praktycznie w każdym polskim mieszkaniu. Kto z nas nie pamięta meblościanki, ustawionej wzdłuż całej jednej ściany pokoju? Nie był to mebel najpiękniejszy, nie można mu jednak odmówić sporej funkcjonalności. To właśnie funkcjonalność i możliwość dopasowania mebli do niewielkiego metrażu podbiła serca Polaków. Na jakiś czas meblościanki odeszły w zapomnienie. Jednak ostatnio powracają i świetnie sprawdzają się do nowoczesnych wnętrz!

Wbrew pozorom, meblościanka doskonale pasuje do nowoczesnego wnętrza. Czas wyrzucić z pamięci dawne meblościanki. Producenci zaskakują i tworzą zestawy mebli o lekkiej formie i nowoczesnym designie. Właśnie takie są nowe meblościanki - innowacyjne i oryginalne. To już nie są czasy ciężkich regałów i ciemnych kolorów. Meblościanki nabrały lekkości. Nie przytłaczają pomieszczenia, jak ich starsze rodzeństwo. Ciekawe zestawienia kolorów, wykorzystanie różnych materiałów - to sprawia, że meblościanki odnajdują się doskonale we współczesnych wnętrzach.

Meblościanka Tango

Meblościanka Tango

Meblościanka - powiew świeżości

Meblościanki nieco zmieniły swój charakter. Owszem, nadal można zdecydować się na szereg mebli zasłaniających ścianę. Teraz meble mają tworzyć przyjazną przestrzeń, dostosowaną do wymagań domowników. Nowoczesne zestawy mebli można dowolnie komponować i wybierać te elementy, które są nam potrzebne. Co najczęściej wchodzi w skład meblościanki? Szafka pod telewizor, regały, komoda, witryna - to standardowe elementy. Meblościanki nadal mają klasyczne zalety - pojemne szuflady, otwarte półki czy oszklone drzwi. Można jednak wybrać meble z oświetleniem LED. To rozwiązanie praktyczne, nowoczesne i niezwykle estetyczne.

Uniwersalność i funkcjonalność

Elementy nowoczesnej meblościanki nie muszą stać sztywno koło siebie. Zmieniło się też nieco przeznaczenie tych mebli. Kiedyś służyły wyłącznie do przechowywania rzeczy. Nowoczesne meblościanki łączą w sobie zarówno przestrzeń do przechowywania, jak i do eksponowania. Pięknie oszklone szafki, pozwalają na wyeksponowanie porcelany. Szerokie blaty pozwalają na postawienie rodzinnych zdjęć. Otwarte półki zachęcają do ustawienia na nich kolekcji książek. Jednocześnie, meble same w sobie stanowią ozdobę i idealne uzupełnienie wnętrza. Oryginalny design dodaje unikalnego charakteru - lepiej żeby nie został on przyćmiony, przez za dużą liczbę wyeksponowanych przedmiotów.

Współczesne meblościanki zaskakują szeroką gamą modeli. Meble o prostej formie, w stonowanych kolorach i z drewnianymi akcentami, sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w skandynawskim stylu. Z kolei do wnętrz nowoczesnych pasują meblościanki o prostej bryle, z błyszczącymi frontami i podświetlanymi witrynami. Rozwiązania takie jak błyszczące fronty i oszklone szafki to sprytny zabieg producentów mebli. Doskonale wiedzą, co jest potrzebne w niewielkich mieszkaniach - meble, które odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń.

Meblościanka Campari

Meblościanka Campari

Meblościanki potrafią dopasować się do każdego pomieszczenia. Zestawy mebli tworzą przyjazną przestrzeń, miłą dla oka i funkcjonalną. Ich uniwersalność pozwala na skomponowanie z kanapą czy zestawem wypoczynkowym. Warto pamiętać, że dawne meblościanki to już odległa przeszłość. Teraz nastał czas meblościanek o lekkiej formie i nowoczesnym designie.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu AMDK:

Jak atrakcyjnie i niedrogo urządzić łazienkę?
Funkcjonalny pokój dziecka - wyzwanie rodzicielskie (odsłona druga)
Indywidualizm widoczny w meblach
Komfortowa sypialnia w niewielkim pomieszczeniu
Jak funkcjonalnie urządzić garderobę?
Aranżacja salonu – o czym warto pamiętać?
Kuchnia w bieli - nuda, czy uniwersalizm?
Przedpokój, czyli pierwsze wrażenie po wejściu do domu
Stoliczku nakryj się - urok i wygoda wieczoru
Umeblowanie pokojów dziennych o różnych funkcjach
Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?
Żeby szarość nabrała barw
Szafy przesuwne - praktyka i estetyka w jednym
Najpopularniejsze narożniki na rynku
Rozsiądź się wygodnie - sofy
Łóżka tapicerowane - sypialne