Jak uatrakcyjnić dziecięcą sypialnię? Poznaj 9 kreatywnych rozwiązań do pokoju dla dziecka

Jak uatrakcyjnić dziecięcą sypialnię? Poznaj 9 kreatywnych rozwiązań do pokoju dla dziecka

Sypialnia małego dziecka to pokój nie tylko do odpoczynku, ale też rozrywki. Warto zagwarantować maluchowi kącik do zabawy, a także wyposażyć jego sypialnię w elementy, które uatrakcyjnią przestrzeń i wspomogą rozwój. Przedstawiamy 9 kreatywnych rozwiązań do pokoju dziecka, dzięki którym Twoja pociecha pokocha spędzać w nim czas!

Atrakcyjna dziecięca sypialnia - postaw na kolory!

Dzieci uwielbiają żywe kolory i ilustracje. Jednym z prostszych sposobów na to, jak uatrakcyjnić dziecięcą sypialnię, jest pomalowanie ścian na kolorowo lub założenie tapety. Dzieci uwielbiają motywy zwierząt, postaci z bajek, dinozaurów czy kosmosu. Istnieją także specjalne szablony, z których pomocą wyczarujesz na ścianie dżunglę, góry czy bajeczną krainę. Jeżeli masz zdolności artystyczne, skonsultuj z dzieckiem projekt i do dzieła! Kolorowe ściany na pewno spodobają się maluchowi i sprawią, że sypialnia dziecięca będzie wyglądać przepięknie.

Kreatywna ozdoba pokoju dla dziecka - kolorowy dywan

Zamiast ścian możesz ozdobić podłogę, układając na niej kolorowy dywan. Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, a na miękkim podłożu jest to bardziej komfortowe. Zapewniając pociechom dywan o ciekawym wzorze, sprawisz, że będą mogły wykorzystać go do kreatywnej zabawy. Ciekawą propozycją jest print w miasto. Taki dywan jest wprost stworzony do zabawy autami. Dziewczynkom z pewnością przypadnie do gustu wzór w klasy, a dla najmłodszych pociech polecamy edukacyjne dywaniki, z których dzieci mogą uczyć się alfabetu lub cyferek. Dzięki tak prostemu dodatkowi pokój dziecięcy będzie atrakcyjny i spodoba się maluchom.

Farba tablicowa na ścianie dla artystycznych dusz

Dzieci lubią rysować. Kolejnym pomysłem na to, jak uatrakcyjnić pokój dla dziecka jest stworzenie miejsca, w którym dziecko będzie mogło wyżywać się artystycznie. Możesz w dziecięcej sypialni umieścić tablicę - białą, kredową lub korkową do wieszania prac. Idąc krok dalej, warto pomalować całą ścianę farbą tablicową. Działa ona w taki sposób, że tworzy warstwę, po której można pisać czy rysować kredą. Dzieci będą zachwycone! Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że przy intensywnym użytkowaniu tablicy, pokój dziecięcy będzie wymagał częstszego sprzątania!

Atrakcyjny pokój małego sportowca - ścianka wspinaczkowa

To rozwiązanie sprawdzi się idealnie w pokoju starszego dziecka. Ścianka wspinaczkowa pozwoli mu rozwijać się motorycznie, a także wyładować nadmiar energii. Należy dopasować wielkość i rozstaw uchwytów do wzrostu i możliwości pociechy, a także zadbać o bezpieczeństwo. Na podłodze pod ścianką wspinaczkową warto rozłożyć materace gimnastyczne, które zamortyzują ewentualne upadki.

Drabinka w pokoju dziecka - pomysłowa ścianka działowa

Jeżeli zastanawiasz się, jak podzielić pokój rodzeństwa, a równocześnie wprowadzić jakiś ciekawy element do wnętrza, odpowiedzią może być drabinka gimnastyczna. Podobnie jak ścianka wspinaczkowa pozwoli dzieciom spożytkować nadmiar energii, a ponadto z jej pomocą możesz podzielić strefy w pokoju. Zamontowana pośrodku oddzieli od siebie dwie połowy pokoju, w którym mieszka rodzeństwo lub zasłoni kącik zabaw.

Przytulnie, ale z pomysłem - łóżko domek w pokoju dziecka

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Chcąc go uatrakcyjnić, możesz także nieznacznie zmienić jego wygląd. Młodszym dzieciom z pewnością spodoba się nadbudowa w kształcie domku. Nie tylko wygląda ciekawie, ale również sprawia, że łóżko może posłużyć do zabawy w dom czy bazę. Innym pomysłem jest zamontowanie nad zwykłym łóżkiem ozdobnego baldachimu, dzięki któremu będzie ono wyglądało jak posłanie księżniczki.

Łóżko piętrowe z dodatkami - kreatywne rozwiązania do pokoju dziecka

Łóżka piętrowe to wciąż jeden z najlepszych sposobów umeblowania pokoju dla rodzeństwa. Dodatkowo popularne stały się meble modułowe z antresolą, które składają się z posłania na górze, a także biurka czy szafki na dole. Dzieci uwielbiają łóżka piętrowe, które same w sobie są atrakcyjne i mogą służyć do zabawy. Wiele maluchów marzy o spaniu na wysokości. Jednak łóżko piętrowe można w dodatkowo urozmaicić, montując ciekawe dodatki. Sznurkowa drabinka czy zjeżdżalnia sprawią, że dzieci pogrążą się w zabawie na długi czas.

Atrakcyjny pokój dla dziecka - kryjówki do zabawy 

Różnego rodzaju domki i kryjówki to również kreatywne rozwiązania do pokoju dziecięcego. Uatrakcyjnią maluchom zabawę, a ponadto mogą stanowić miejsce do odpoczynku czy przechowywania zabawek. W ostatnich latach popularne stały się namioty w kształcie tipi. Kupisz je bez problemu w każdym sklepie z artykułami dla dzieci, a jeśli potrafisz szyć, możesz wykonać samodzielnie. Inną opcją są również kartonowe domki, do których maluchy się zmieszczą. Urozmaicą zabawę w chowanego czy lalkami.

Dziecięca sypialnia z pomysłem - hamaki i huśtawki

Mimo że dzieci zwykle rozpiera energia, potrzebują także odpoczynku. W atrakcyjnej sypialni dziecka warto zamontować hamak. Zawieszony u sufitu lub na stelażu może być równocześnie huśtawką, jak i miejscem do czytania czy na popołudniową drzemkę. Oprócz tego, że taki element w sypialni dziecięcej wygląda atrakcyjnie, ma dobroczynne działanie na dziecko. Huśtanie i bujanie działa relaksująco i pomaga zasnąć.


Komentarze