Meble z drewna do salonu – sześć powodów, dla których warto je mieć

Meble z drewna do salonu – sześć powodów, dla których warto je mieć

Meble z drewna do salonu – zastanawiasz się, czy to doby wybór? W poniższym zestawieniu znajdziesz pięć ponadczasowych zalet mebli drewnianych, które powinieneś wziąć pod uwagę rozważając zakup tego rodzaju mebli do centralnego pomieszczenia w twoim mieszkaniu.

Meble z drewna do salonu to idealny wybór na lata. Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy opłaca się zainwestować w solidne meble drewniane, rzuć okiem na poniższe zestawienie i weź pod rozwagę jego niewątpliwe zalety.

Trwałość

Meble z drewna do salonu pozostaną z tobą i twoją rodziną przez wiele długich lat. Drewno to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Można mieć pewność, że z pięknej szafy, półek na książki czy komody będą mogły korzystać także kolejne pokolenia. Meble z drewna do salonu praktycznie się nie starzeją. Nie zużywają się i praktycznie nie widać na nich procesu niszczenia, czego nie można powiedzieć o meblach wykonanych ze sztucznych tworzyw. Solidność to ich drugie imię.

Estetyka

Drewno to piękne, naturalne tworzywo. Możesz mieć stuprocentową pewność, że meble z drewna do salonu zaspokoją twoje estetyczne potrzeby i wymagania. Oczywiście mebel meblowi nierówny. Każdy zestaw mebli do salonu jest inny, każdy prezentuje odrębną stylistykę. Meble z drewna do salonu w stylu minimalistycznym to uproszczone formy, brak zaokrągleń, deseni, rzeźbień. Rządzą tu prostota i funkcjonalność. Natomiast meble w stylu rustykalnym, z drewna z naturalnymi spękaniami i niedoskonałościami to zupełnie inna historia. Będą o wiele cięższe, z grubo ciosanymi elementami, na toczonych nogach i ze śladami użytkowania. Można też zdecydować się jedną ze stylistyk nawiązujących do przeszłości sztuki użytkowej, np. art deco – meble te będą wyprodukowane ze szlachetnych rodzajów drewna takich jak mahoń, klon, orzech włoski, dąb, funkcjonalne i z niewielką ilością zdobień.

Kolekcja Arco - artisan

Kolekcja Arco - artisan

Idealny partner

Drewno nie dominuje w przestrzeni. Można je z łatwością połączyć z dowolnymi materiałami wykończeniowymi: modnym metalem, nowoczesnym plastikiem, wszelkiego rodzaju tkaninami, szkłem. Zarówno ciemne, jak i jasne odcienie drewna współgrają harmonijnie ze wszystkimi kolorami, od bieli, przez czerwień, zieleń, błękity aż po czerń.

Unikalność

Każde drzewo jest inne, każde ma inną historię. Każde rosło w innym miejscu na ziemi i w innych warunkach. Rysunek słojów każdego z drzew jest niepowtarzalny. Takie będą i nasze meble z drewna do salonu. Nikt na świecie nie będzie mieć identycznych! Warto też pamiętać, że u stolarza możemy zamówić meble z drewna do salonu skrojone na indywidualne potrzeby, o odpowiednich rozmiarach i wzorach.

Komoda 138 Witr. Arco - Dąb Artisan

Komoda 138 Witr. Arco - Dąb Artisan

Dla zdrowia

Słyszeliście pewnie niejedną szokującą historię o produkcji mebli ze sztucznych tworzyw. Nie będziemy tu powtarzać tych opowieści, bo wystarczy krótki research w internecie, żeby się z nimi zapoznać. Meble z drewna do salonu nie powodują problemów zdrowotnych. Na meble z drewna do salonu śmiało mogą zdecydować się osoby cierpiące na alergie i wszyscy, którzy dbają o swoje zdrowie, bo wyprodukowane one zostały z naturalnych materiałów, które dodatkowo pozytywnie wpływają na samopoczucie człowieka.

Przytulność

Czy wyobrażacie sobie salon, wyposażony w meble z drewna, który nie byłby przytulny i w którym nie chciałoby się pozostać na dłużej? Meble z drewna do salonu, wprowadzają do wnętrza wspomnienie natury, mają magiczną moc nadawania pomieszczeniu ciepłego, przytulnego klimatu. Działa to zarówno w przypadku mebli w stylu rustykalnym, jak i całkowicie współczesnym, designerskim. Meble z drewna do salonu to zawsze trafny wybór.

Szafa 96 Arco - Dąb Artisan

Szafa 96 Arco - Dąb Artisan