Nowoczesny szezlong – odrobina luksusu na co dzień

Nowoczesny szezlong – odrobina luksusu na co dzień

Nowoczesny szezlong to szczyt elegancji i klasy. Nic tak, jak on, nie dodaje wnętrzu charakteru. Żaden inny mebel tak skutecznie nie przyciąga wzroku gości i żaden nie skupia na sobie uwagi tak dobrze, jak ten oryginalny mebel. Żaden inny nie jest też tak wygodny. Sofa to królowa salonu? Nowoczesny szezlong jest jej cesarzem! Nie dość, że legendarny, to na dodatek zaskakująco nowoczesny, bo szalenie modny.

Nowoczesny szezlong to potomek wielu pokoleń swoich przodków – historycznych szezlongów. Pierwsze znane nam meble będące połączeniem krzesła i leżanki, pojawiły się już w starożytności. Przez kolejne wieki zmieniały formę, przeżywając swój wielki renesans w pod koniec klasycyzmu (styl rokoko) i w czasach romantycznych. Szezlong przeżywał lata szalonej popularności albo usuwał się w cień, jak na przykład w czasach komunizmu, kiedy nie do pomyślenia było umieszczenie go w salonie. Dziś powraca w triumfie. Staje się synonimiem luksusu i wyrafinowania. Dodajmy, że nowoczesny szezlong jest meblem po prostu bardzo wygodnym i bardzo praktycznym. Wynaleziono go wszakże po to, by móc się na nim relaksować i do tego celu służy do dziś.

Szezlong Lord

Szezlong Lord

Nowoczesny szezlong i jego nobliwi przodkowie

Szezlongi znane były już w starożytnym Egipcie (liczne dowody na ich popularność znajdziemy w egipskich grobowcach). Także na starożytnych greckich malowidłach odnajdziemy liczne przykłady leżanek, które były pierwowzorami dzisiejszych nowoczesnych szezlongów. Wylegują się na nich zarówno bogowie i boginie, jak i zwykli śmiertelnicy. Ci ostatni, spoczywając na szezlongach oddawali się odpoczynkowi podczas słynnych starożytnych biesiad – sympozjonów. Grecy zdecydowanie woleli biesiadować w pozycji półleżącej niż siedzącej. Mebel ten był ulubionym elementem wyposażenia wnętrz również i starożytnych Rzymian. Nowoczesny szezlong ma na prawdę imponującą przeszłość!

Nowoczesny szezlong – mebel uniwersalny?

Marzy ci się nowoczesny szezlong, ale martwisz się, że jego zakup okaże się nietrafionym wydatkiem? Zaufaj swojej intuicji i bez wahania zdecyduj się na zakup tego oryginalnego i bardzo dziś modnego mebla. W wielu publikacjach internetowych można spotkać się ze stwierdzeniem, że nowoczesnych szezlongów to mebel przede wszystkim dla singli. Tego rodzaju opinie padają też w rozmowach. Nic bardziej mylnego. O ile tylko dysponujesz salonem o odpowiednio dużym metrażu, nowoczesny szezlong może stać się idealnym dopełnieniem całości wystroju wnętrza. W dzisiejszych czasach mebel ten ma nie tylko walor funkcjonalny, ale również estetyczny – dodaje pomieszczeniu charakteru.

Szezlong Laguna

Szezlong Laguna

Nowoczesny szezlong – rozważny lub romantyczny

Jaki model szezlonga wybrać? To oczywiście zależy wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań i od tego, w jakim stylu chcemy urządzić nasze wnętrza. Producenci proponują odbiorcom nieskończenie wiele wariacji na temat tego nobliwego mebla. W sklepach dostępne są zarówno modele nawiązujące do designu z przeszłości, jak i szezlongi ultra modne, designerskie. Nowoczesny szezlong może też być połączeniem historycznej stylistyki ze współczesnymi trendami. Wybór należy do ciebie. Pamiętaj, wybierając nowoczesny szezlong kieruj się przede wszystkim swoimi indywidualnymi upodobaniami i stylistyką całości. Wylegując się na swoim nowoczesnym szezlongu nie pożałujesz swojego wyboru.

Szezlong Miami

Szezlong Miami