Trendy kuchenne

Trendy kuchenne

Stoisz przed wyzwaniem urządzenia swojej własnej, wymarzonej kuchni? Zanim zaczniesz wielką rewolucję, warto przyjrzeć się bliżej najświeższym trendom dominującym w nowoczesnej architekturze wnętrz. Jakie rozwiązania są obecnie na czasie? Sprawdź nasze propozycje i stwórz piękne, maksymalnie funkcjonalne wnętrze, w którym przyrządzanie posiłków stanie się źródłem czystej przyjemności.

Szach-mat!

Wydaje Ci się, że czerń nie jest mile widziana w kuchni będącej sercem domowego ogniska? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Przeglądając katalogi czołowych producentów mebli kuchennych, nie sposób nie zauważyć, jak dużą część propozycji stanowią meble z czarnymi, idealnie matowymi frontami. Stylowe, niezwykle eleganckie zabudowy z kwadratowymi szafkami sięgającymi zazwyczaj od podłogi aż po sam sufit wnoszą do wnętrz nutę luksusu. Czarne meble doskonale komponują się z dodatkami (na przykład blatem) z ciemnego, postarzanego drewna. Mamy pewność, że szlachetne zestawienie matowej, głębokiej czerni i naturalnie usłojonych elementów zachwyci każdego najbardziej wymagającego estetę.

Pamiętaj jednak, że czerń, szczególnie matowa, zarezerwowana jest dla dużych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeń. Jeśli chcesz wyposażyć w ciemne meble małą kuchnię, zrezygnuj częściowo z szafek górnych na rzecz lżejszej zabudowy. Konieczne będzie również dokładne oświetlenie wszystkich zakamarków.

Kuchnia Latte

Kuchnia Latte

Pożegnanie z bielą

Jeszcze do niedawna popularnym sposobem na urządzenie kuchni (szczególnie małej) było wyposażenie jej w jednolite meble o białej, błyszczącej powierzchni. Dzisiaj architekci odchodzą już od aranżacji sprawiających wrażenie niemal laboratoryjnej czystości i skupiają swoją uwagę na bardziej naturalnych, swobodnych kompozycjach. W modnych kuchniach dalej dominuje minimalizm, ale zdecydowanie w bardziej swobodnej i naturalnej wersji. Biel łączona jest z drewnianymi elementami oraz zielenią, a monochromatyczność zabudowy przełamywana jest kolorowymi płytkami o mozaikowym deseniu.

Niekwestionowanym hitem w urządzonych ze smakiem kuchniach są zabudowy w zdecydowanych, często ciemnych barwach. Miłośnicy awangardowych zestawień z pewnością będą zachwyceni wysmakowanymi meblami w kolorze butelkowej zieleni, bordo, granatu, czekoladowego brązu.

Blat kuchenne – jakość tkwi w szczegółach

nowoczesnych kuchniach designerzy duży nacisk kładą na blaty kuchenne. W modnych kuchniach blat pełni funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Doskonałym dopełnieniem eleganckiej, kuchennej zabudowy są polerowane blaty betonowe, solidne blaty z drewna lub marmuru z wyraźnie rysującą się strukturą. W tym sezonie do łask powraca lastryko – odporny materiał będący mieszaniną wody, cementu, grysu oraz barwnika nadającego tworzywu pożądane wykończenie.

Zorganizuj się!

Ważnym czynnikiem wpływającym na komfort podczas codziennego gotowania jest układ oraz rodzaj szafek. Producenci mebli oferują szereg funkcjonalnych dodatków, ułatwiających organizację wnętrza szafek. Kosze cargo, organizery do szuflad, wysuwane kosze oraz obrotowe, metalowe półki, metalowe haczyki to tylko część nowoczesnych rozwiązań, które sprzyjają utrzymaniu idealnego porządku wśród ogromu produktów spożywczych, akcesoriów oraz drobnego sprzętu.

Kuchnia Bianka

Kuchnia Bianka