Meble tapicerowane – jakie modele są na czasie?

Meble tapicerowane – jakie modele są na czasie?

Stylowy zestaw wypoczynkowy jest ukoronowaniem salonowej aranżacji. To właśnie designerskie kanapy, komfortowe fotele i luksusowe narożniki nadają ton całej kompozycji i sprawiają, że salon staje się rodzinną strefą wypoczynku. Podstawę wyposażenia Twojego pokoju dziennego stanowi nadgryziona zębem czasu kanapa, która czasy świetności ma już dawno za sobą? W takim razie nadszedł czas zmian! Sprawdź, jakie modele są teraz na czasie i stwórz funkcjonalne wnętrze z charakterem!

Sofy w stylu Chesterfield

Dekoracyjne, imponujące, niezwykle eleganckie… Kanapy Chesterfield znów święcą triumfy w nowoczesnych salonach! Ponadczasowa ikona angielskiego designu z wywiniętymi, masywnymi bokami i ozdobnymi pikowaniami doskonale dopełni nie tylko salonu, ale również domowej biblioteki oraz gabinetu. W katalogach marek meblowych znajdziemy obecnie piękne sofy o zróżnicowanej wielkości (w tym nawet narożniki) i w ciekawych kolorach.

Sofa Prince 3ES

Sofa Prince 3ES

Gra kolorem

Era szaroburych kanap bez wyrazu jest już za nami. W modnym salonie urządzonym według najświeższych trendów powinno znaleźć się miejsce na kanapę w żywym, intensywnym kolorze. Jakie tonacje są teraz na topie? Do czołówki barw pojawiających się w wysmakowanych aranżacjach najczęściej zaliczyć możemy butelkową zieleń, amarant, bordo, granat oraz musztardę. Bawełniane czy poliestrowe tapicerki ustąpiły miejsca przyjemnemu w dotyku, miękkiemu welurowi. Niezwykle eleganckie, designerskie kanapy obite welurem w zdecydowanym kolorze doskonale komponują się z meblami z białymi lub czarnymi, matowymi frontami.

Komfort w wersji maxi

Nowoczesny salon ma nie tylko cieszyć oczy, ale przede wszystkim wiernie służyć domownikom i gościom. Jeśli warunki przestrzenne na to pozwalają, warto wzbogacić salonową kompozycję nie o kilkuosobową sofę, ale duży, niezwykle przestronny narożnik z szerokimi siedziskami. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnich sezonach modele modułowe. Tego typu komplety składają się z mobilnych elementów, które możemy zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Zmieniając ustawienie komponentów, możemy dostosowywać formę kompletu wypoczynkowego do aktualnych potrzeb.

Zestaw Prince Promocja

Zestaw Prince Promocja

Niezachwiana pozycja mebli skandynawskich

Mimo tego, że od debiutu mebli skandynawskich minęło już sporo czasu, ich pozycja wciąż jest niezachwiana. Esteci w całej Europie pokochali ciepły minimalizm, a wraz z nim subtelne, stonowane meble. Kanapy inspirowane chłodną Północą są utrzymane przeważnie w stonowanych barwach (na prowadzenie wysuwają się szarości oraz pastele) i charakteryzują się prostą konstrukcją. Sofyfotele osadzone są przeważnie na drewnianych nóżkach dodających całości lekkości. Mile widzianym akcentem dekoracyjnym kanapy ustawionej w sercu skandynawskiego salonu będą duże poduchy i przewieszony przez oparcie pled z wełny czesankowej.

Drugie życie wielkich klasyków

Kto z nas nie zna kultowych już foteli 366 zaprojektowanych przez cenionego polskiego designera Józefa Chierowskiego albo modernistycznego fotela Egg o opływowych kształtach? Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów klasyki: niegdyś popularne projekty w wielkim stylu wracają do łask! Jeszcze do niedawna wydawałoby się, że modne w PRL-u meble lata świetności mają już za sobą. Tymczasem designerzy śmiało sięgają do zapomnianych modeli, dając im drugie życie.

Szezlong Lord

Szezlong Lord