Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Jak zaaranżować nowoczesny salon?

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu; to tu toczy się życie rodzinne. W salonie odpoczywamy, jemy, oglądamy filmy, bawimy się, czytamy, gramy... Na pierwszym miejscu zdecydowanie warto zatem postawić wygodę! Wygodny salon wcale jednak nie musi oznaczać braku stylu. Wręcz przeciwnie, obecnie bez problemu możesz połączyć wygodę i najmodniejszy wygląd. W jaki sposób zaaranżować salon, by stał się komfortowym, a jednocześnie wyjątkowym pomieszczeniem?

Przede wszystkim organizacja przestrzeni

Nawet najlepsze meble nie na wiele się zdadzą, jeśli nie rozstawisz ich w wygodny sposób. Wystarczy niewielki stolik, na który regularnie będzie wpadać cała rodzina lub kanapa ustawiona w ten sposób, by promienie słoneczne przeszkadzały w oglądaniu telewizji, by zepsuć całą przyjemność wypoczywania w salonie. Jeszcze zanim wybierzesz wszystkie meble i dodatki zastanów się nad tym, jak najwygodniej ustawić wszystkie elementy wyposażenia. Na początek wystarczy nawet zwykła kartka papieru, na której rozrysujesz poszczególne meble. Mając rozeznanie odnośnie wymiarów poszczególnych mebli sprawdź, czy możesz bez problemu z nich korzystać; czy kanapa nie będzie zastawiała szafki i uniemożliwiała jej otworzenie? Czy lampa znajduje się w pobliżu gniazdka elektrycznego? Biorąc pod uwagę tego rodzaju szczegóły bez problemu stworzysz salon idealny. Nie zapominaj o roli światła! W nowoczesnych salonach wykorzystuje się światło naturalne oraz delikatne źródła oświetlenia – dzięki nim pomieszczenie staje się przytulniejsze. Nowoczesny salon jest jasny oraz wykorzystuje dostępną przestrzeń; jeśli w Twoim salonie znajduje się wiele niepotrzebnych mebli, najwyższa pora na poważne zmiany!

Sofa Oslo

Sofa Oslo

Jakie meble ustawić w nowoczesnym salonie?

Nowoczesny wystrój wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z dziwnymi formami i niewygodą. Niesłusznie – nowoczesność jest przede wszystkim synonimem komfortu oraz wykorzystania najlepszych rozwiązań. Nowoczesny salon łączy naturalne materiały oraz oryginalne faktury. W kolorystyce dominuje biel i naturalne odcienie, jednak warto postawić także na elementy w ostrych, kontrastowych barwach. Nadają one indywidualnego charakteru i jednocześnie nie przytłaczają pomieszczenia. Światło i przestrzeń także grają dużą rolę; jeśli Twój salon jest niewielki, wcale nie musisz rezygnować z wszystkich rozwiązań – odpowiedni rozstaw światła i szklanych dodatków pozwoli wygodnie zaaranżować nawet niewielki salon.

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć wygodnej kanapy. Pozbądź się wymyślnej sofy i zainwestuj w duży, wygodny narożnik, na którym wszyscy członkowie rodziny znajdą miejsce dla siebie. Możesz zaszaleć i zamiast tradycyjnego stolika wybrać nowocześniejszą propozycję o ciekawym wykończeniu lub interesującą ławę. Wszelkiego rodzaju tekstylia również będą pomocne przy tworzeniu nowoczesnej aranżacji. Pamiętaj, że wielkie poduchy i narzuty powoli odchodzą w niepamięć – teraz najmodniejsze będą mniejsze poduszki z interesującym wzorem, a wszelkiego rodzaju pokrowce na meble pora schować głęboko do szafy. To samo tyczy się ciężkich, zbierających kurz zasłon; lżejsze i przepuszczające dzienne światło nadadzą Twojemu salonowi dodatkowej przestrzeni. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzisz swój salon, jedno jest najważniejsze: to Twój salon i Ty w nim rządzisz!

Narożnik Genesis Mni

Narożnik Genesis Mni