Dzieci i niewielkie mieszkanie – jak przetrwać takie połączenie?

Dzieci i niewielkie mieszkanie – jak przetrwać takie połączenie?

Duży, przestronny dom z osobnymi pokojami dla każdego z dzieci oraz tarasem oraz ogrodem... Brzmi jak wymarzone miejsce do życia? Niestety, rzeczywistość nie zawsze będzie spełniała nasze marzenia. Bardzo często musimy poddać się okolicznościom i organizować swoje życie w miarę aktualnych możliwości. Jeśli Twoje mieszkanie wydaje się coraz mniejsze, a odkąd pojawiły się w nim dzieci masz wrażenie, że nie pomieścicie się w nim wszyscy, pora wprowadzić kilka rozwiązań, które ułatwią Wam wszystkim życie.

Niewielkie mieszkanie – jak je zaaranżować?

Małe wcale nie znaczy niewygodne! Wystarczy odpowiednia organizacja i sposób przechowywania, by w mieszkaniu zmieścili się wszyscy. Przerasta Cię natłok ubrań, zabawek i innych przedmiotów, które nie mają stałego miejsca? Pora popracować nad organizacją. O ile trudno będzie zmniejszyć liczbę sztućców czy garnków, w przypadku wielu przedmiotów warto zastanowić się, czy rzeczywiście są Wam one potrzebne. Kolejny kosz z zabawkami czy sterta ubrań zwyczajnie nie zmieści się w niewielkim mieszkaniu. Pora na generalne porządki!

Wykorzystuj także rozwiązania do przechowywania: meblościanki, sofy z dodatkową skrzynią na pościel czy półki i szafki pomogą wprowadzić nieco organizacji w rodzinny chaos. Zazwyczaj największy pokój w mieszaniu pełni rolę bawialni, salonu, jadalni, a często również sypialni rodziców. Warto rozgraniczyć poszczególne sfery, by łatwiej utrzymać salon w porządku. Nie potrzebujecie dużego stołu? Sprawdź, czy w kuchni można zamontować specjalny składany stół. W ten sposób zyskacie dodatkową przestrzeń w salonie. Wykorzystuj także maksymalnie szafy – wyższe części mebli doskonale nadadzą się do przechowywania sezonowych ubrań, które zwykle zajmują wiele miejsca na wieszakach.

Meblościanka Next

Meblościanka Next

Zorganizuj przestrzeń dla dziecka

Pokój dziecięcy to królestwo Twojej pociechy: tu znajduje się o wiele więcej zabawek, kolorów i wzorów. Jednak nie kolorowe meble czy dodatki będą tu najważniejsze – szczególnie w przypadku małych pokoików kluczową rolę gra organizacja przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem do dziecięcego pokoju będzie meblościanka – pojemne szafki pomieszczą wszystkie zabawki, a odpowiednie ustawienie wszystkich elementów pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Meblościanki świetnie sprawdzają się także w pokojach, w których mieszka rodzeństwo – każde dziecko będzie miało możliwość przechowywania swoich skarbów w bezpiecznym miejscu.

Meblościanka Tablo to nowoczesna propozycja dla młodszych i nieco starszych dzieci. Spokojne kolory sprzyjają odpoczynkowi i koncentracji, a pojemne elementy zestawu pozwalają zachować porządek w pokoju. Wygodne biurko będzie doskonałym miejscem do zabawy, rysowania czy odrabiania lekcji. Za pomocą meblościanki możesz wyodrębnić w większym pokoju prywatną strefę dla każdego dziecka. To alternatywa dla mieszkań, w których nie ma miejsca na osobne pokoje dla dzieci. Za pomocą meblościanki stworzysz odrobinę prywatności każdemu dziecku. Świetną propozycją będzie także łóżko piętrowe. Dzięki niemu zyskacie dodatkową przestrzeń w pokoju, a specjalne zasłonki umożliwią odgrodzenie łóżek, jeśli jedno z dzieci jest starsze i pociechy kładą się spać o różnych godzinach. Łóżka piętrowe posiadają także specjalne szuflady do przechowywania pościeli.

Meblościanka Tablo

Meblościanka Tablo