Jak urządzić salon połączony z kuchnią?

Jak urządzić salon połączony z kuchnią?

Salon łączony z kuchnią ma szerokie grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Pierwsza grupa wskazuje na wygodę i możliwość prowadzenia życia rodzinnego w obydwu pomieszczeniach; grupa druga z kolei skarży się na kuchenne zapachy wpadające do salonu. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na taką propozycję. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób urządzić takie pomieszczenie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Salon z kuchnią – odpowiednio podziel przestrzeń

Dla wielu osób połączenie salonu i kuchni wiąże się z niewygodą; nie wiadomo, w którym miejscu kończy się część wypoczynkowa, a w którym zaczyna kuchenna. Z kolei inni cieszą się, że podczas gotowania mogą mieć dzieci na oku lub mają możliwość zerknięcia na ulubiony serial. Z całą pewnością warto jednak zagospodarować przestrzeń w ten sposób, by kuchnia pozostawała kuchnią, a salon salonem. Począwszy od podłogi, którą w kuchni pokrywają kafelki, a w salonie panele, kończąc na wyposażeniu – zadbaj o to, by zachować komfort i stylowy wygląd obydwu pomieszczeń. Z pomocą przychodzą wówczas wyspy kuchenne: z jednej strony mogą pełnić rolę stołu, z drugiej – wygodnie oddzielą kuchnię od salonu.

Masz do wyboru szereg interesujących rozwiązań: począwszy od nowoczesnych, designerskich wysp z metalowym wykończeniem po klasyczne propozycje, które łączą w sobie nie tylko funkcje blatu, ale również posiadają dodatkowe wbudowane szafki lub szuflady. Możesz dobrać wyspę w ten sposób, by stanowiła część kompletu mebli kuchennych lub postawić na wyróżniające się rozwiązanie o ciekawym designie. Wyspy świetnie sprawdzają się także podczas wizyt gości i większych imprez, bowiem możesz ustawić na nich wszystkie dania do podania na stół, przekąski lub napoje. Pomiędzy salonem i kuchnią może znajdować się także stół, który będzie oddzielał przestrzeń, a zarazem pozwoli na spożywanie wspólnych posiłków. Jeśli chcesz wprowadzić egzotyczny akcent do wystroju swoich wnętrz, możesz zdecydować się na... parawan. To sposób na oddzielenie salonu od kuchni, który w każdej chwili możesz przestawić w dowolne miejsce.

Meblościanka Primo I

Meblościanka Primo I

Salon łączony z kuchnią – jak ustawić meble?

Jeśli nie chcesz, by goście nieustannie zaglądali Ci do kuchni, postaw kanapę w taki sposób, by również stanowiła oddzielenie kuchni od salonu. Duży narożnik będzie stanowił doskonałe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny; odpowiednio ustawiony będzie stanowił centrum salonu. Uzupełnieniem będzie także wygodna i jednocześnie designerska meblościanka, taka jak system Arco. Pozwala na przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów i dodatkowe aranżowanie przestrzeni w salonie. Jeśli do tej pory meblościanki kojarzyły Ci się wyłącznie z PRL-owskim wyposażeniem wnętrz, pora poszukać nowoczesnego i designerskiego zestawu. Dzięki odpowiednim dodatkom salon nabierze niepowtarzalnego charakteru!

Zanim wymienisz wszystkie meble w salonie, zastanów się, jakie ustawienie będzie najwygodniejsze. Zestaw wypoczynkowy pod oknem? Niewielki stolik przed kanapą czy duża komoda tuż obok? Telewizor naprzeciwko kuchni czy ustawiony w zupełnie inny sposób? Priorytetem niech będzie dla Ciebie wygoda – nawet najpiękniejsze ustawienie mebli szybko doprowadzi Cię do szału, jeśli nie będzie wygodne. Zaaranżuj przestrzeń swojego salonu i kuchni w ten sposób, by wszyscy członkowie rodziny z chęcią spędzali w nich czas.

Meblościanka Link - Dąb Sonoma

Meblościanka Link - Dąb Sonoma