Dziecięcy pokój, czyli podróż w czasie

Dziecięcy pokój, czyli podróż w czasie

Dziecięcy pokój dzisiaj to zupełnie inna historia niż ta, z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie dziecko w swoim pokoju może się czuć jak w krainie marzeń, baśni i swoich pasji. Pokój dziecka jest zazwyczaj krojony na miarę indywidualnych oczekiwań. Pokój dla sportowca? - Nic trudnego. Kraina księżniczki? - Dlaczego nie?! Przestrzeń dla pirata? - Ahoj na pokładzie! Można stworzyć wystrój dla każdego. Dziecko do swojego rozwoju potrzebuje optymalnych warunków. Poza miłością i opieką, jaką rodzice winni przelewać na swoje pociechy, istotne są również warunki bytowe. Tutaj pierwsze skrzypce gra bezpieczeństwo i higiena. Jednakże nie bez znaczenia jest również aranżacja. Dziecku przyjemnie przebywać w przytulnym wnętrzu, gdzie może w spokoju oddawać się swoim pasjom i zabawom. W końcu taki przywilej dzieciństwa – uczyć się przez zabawę w beztroskim usposobieniu.

W krainie szczęśliwego dzieciństwa

Dziecięcy pokój to aranżacja kolorów, wzorów, fasonów i dodatków. Jak wybrać odpowiedni wystrój, aby nie przesadzić i sprawić swojej latorośli radość? Kluczem do sukcesu może się okazać dobry smak i umiar. W natłoku można się pogubić. Dlatego do pokoju dziecięcego warto wybrać meble, które mają funkcjonalne wnętrza i pomieszczą dziecięce ubranka. Meble przeznaczone na zabawki, typu komoda czy regał, powinny być w zasięgu dziecka, czyli dopasowane do wzrostu.

Meblościanka Tablo

Meblościanka Tablo

Dziecko musi uczyć się samodzielności. Nawet jeśli mama lub tata zawsze są w pobliżu i pomogą ściągnąć samochodzik z ostatniej półki, maluch musi w dużej mierze radzić sobie sam. To gwarantuje dobry start w osiąganiu samorealizacji. Bezpieczeństwo w pokoju dziecka jest priorytetem. Szafki nie mogą być chwiejne i niestabilne. Najlepiej wybierać meble, które zachowują dostęp do czyszczenia kurzu z podłogi. Dzieci muszą mieć odpowiednie warunki sterylne. Szczególnie, że współcześnie alergia jest coraz bardziej rozpowszechnionym problemem. Dla alergików warto zrezygnować z dywanów i wykładzin, ponieważ trzeba szczególnie utrzymywać je w czystości. Inaczej stanowią idealne miejsce dla zalęgania się roztoczy.

Patrząc na świat oczami dziecka

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują w swoim pokoju dodatkowego mebla, czyli biurka, przy którym można odrabiać lekcje i uczyć się do sprawdzianów. Szafka w biurku jest także doskonałym sposobem na utrzymanie porządku i przechowywanie książek. Kolekcja mebli Bubu daje możliwość wygodnego łóżka umieszczonego nad biurkiem, dzięki czemu oszczędza się przestrzeń do umeblowania. Jest to praktyczna kolekcja, która pasuje zarówno do pokoju młodszego, jak i nastoletniego dziecka. Kluczowe tutaj stają się dodatki, które świadczą o wieku i zainteresowaniach pociechy. Kolekcja Happy jest natomiast dopasowana do nastoletnich gustów. Stonowane kolory mogą stanowić doskonałą aranżację dla młodzieży. W swoim pokoju dziecko musi czuć się swobodnie i mieć poczucie, że to jego przestrzeń. Powinno więc być w nim miejsce na prywatne pamiątki i przedmioty, które odzwierciedlają jego osobowość. Należy też dać dziecku pewną swobodę w aranżacji, aby miało przekonanie, że to jego własne miejsce. Może tm spędzać czas wolny, zapraszać przyjaciół i realizować swoje pasje. To ważne, aby dać mu odpowiednie warunki, które będą stymulować jego rozwój.

Łóżko Piętrowe Bubu

Łóżko Piętrowe Bubu