Funkcjonalna kuchnia czyli lokum Pani Domu

Funkcjonalna kuchnia czyli lokum Pani Domu

Kuchnia jest bardzo istotnym pomieszczeniem w każdym domu. To wytwórnia aromatów i niepowtarzalnych smaków. Zarówno małe, jak i duże kuchnie można urządzić w sposób funkcjonalny. Warto zastanowić się nad odpowiednią aranżacją, żeby nie przytłoczyć nadmiarem mebli danej przestrzeni. Musi być to miejsce, w którym mieszkańcy będą czuli się swobodnie. Wszakże jest to w zasadzie powszechne miejsce spotkań domowników o poranku. Szczególnie dorośli przed pracą mają ochotę rozpocząć swój dzień aromatyczną filiżanką kawy. Przyjemnie jest spotkać się rankiem przy wspólnym stole i rodzinnie rozpocząć dzień. Nowoczesne kuchnie niekiedy rezygnują ze stołu. Umieszczane są one w salonie, gdzie można się spotkać z rodziną przy wspólnym posiłku. Jeżeli jednak kuchenna przestrzeń na to pozwala można umieścić w niej niewielki stół, który przyda się jako miejsce do przeczytania gazety, wypicia kawy czy spałaszowania w pośpiechu kawałka ciasta.

Kuchnia Rose

Kuchnia Rose

Kuchnia jako centrum zdarzeń w życiu domowników

W dużych domach można zginąć we własnych pokojach i nie mieć częstej sposobności do wspólnych spotkań. Jednakże kuchnia jest tym pomieszczeniem, do którego każdego prowadzi ścieżka, ponieważ głód jest doskonałym przewodnikiem. Dodatkowo w prace kuchenne można włączyć dzieci w każdym wieku zlecając im pomoc na miarę ich możliwości. To nie tylko uczy nowych umiejętności, ale też integruje i umacnia więzy. Wspólne przygotowanie posiłku może być bardzo przyjemną czynnością, przy której można sobie uciąć miłą pogawędkę. Aby nie tracić ze sobą kontaktu, trzeba jak najwięcej rozmawiać i dbać o wzajemne relacje.

Kuchnia Bianka

Kuchnia Bianka

Zagospodarowanie przestrzeni kuchennej

Kuchnia to miejsce, w którym istotne jest dobranie odpowiednich mebli. Małe przestrzenie mogą poradzić sobie stosując wysokie szafy lub szafki wiszące. Wtedy jest to miejsce na zagospodarowanie dla naczyń, urządzeń kuchennych i artykułów spożywczych. Kolekcje kuchni Vigo to ogrom możliwości. Posiadają mnóstwo szafek stojących i wiszących, szaf i szuflad, które można w dowolny sposób aranżować. Dodatkowo kolekcje Vigo występują w różnych odcieniach kolorystycznych, takich jak biel, bordo czy grafit. Dzięki temu można dopasować meble do oczekiwań i kolorystyki ścian oraz podłóg.

Spotkajmy się w naszej kuchni

Kuchnia często kojarzona jest z domem rodzinnym. Zazwyczaj wspomnienia rodzinne odnoszą się do zapachów, smaków i wspólnych rozmów. Nie ma jak w domu i jak przy rodzinnym stole. Poza tym, kto jak kto, ale mama robi najlepsze obiady na świecie. W większych kuchniach można jeszcze spotkać część jadalnianą. Obecnie panuje trend otwartych kuchni. Kuchnia jest otwarta na salon. Szczególnie ma to zastosowanie w przypadku małych przestrzeni, gdzie aneks kuchenny jest integralną częścią salonu. Jest to odwrócenie dawnych trendów, gdy to kuchnia była ulokowana w innej części niż salon i była zamknięta na resztę pomieszczeń. Współczesne kuchnie to często też przestrzeń z dużym oknem, które zapewnia odpowiednią dozę promieni słonecznych. Kuchnia połączona z salonem jest wówczas rozdzieleniem miejsca do przygotowywania i do spożywania posiłków. Otwarta przestrzeń zachęca mieszkańców do wspólnego przygotowywania dań. Ponadto zaletą jest także nieprzerwanie kontaktu z zaproszonymi gośćmi, którzy oczekują w salonie na poczęstunek, podczas gdy gospodarz krząta się po kuchni.

Stół Gross

Stół Gross